Slobodna diskusija o traktorima

vlada1990 je napisao(la):
eto..vi se svi lepo isvadjaste i ja osta bez odg...nego najbolje da se ja pomucim jos godinu dve sa rakovicom pa lepo kupim i jedan i drugi pa vidim ko dobro ore i njega ostavim za oranje a onaj drugi nek sluzi za transport... :(
tako je ja sam pre par godina imo rakovicu pa kupio rusa i kadsam otišo da orem tanjiram sa rusem što i nije neki ekstra prema ovim zapadnim nabudzenim jasam rakovicu odma prodo jer neradim tolko dami trebaju dva dzaba litra goriva manje kad se uzme sve u poredenje to nije ništa
 
kako ste se uhvatili te buke kao pijani plota sta bi da orete ko nasi stari volovima i konjima :cao:
 
Kada čovek stoji a pruži mu se prilika da sedne - on će sesti.
Kada čovek sedi a pruži mu se prilika da legne - on će leći.
 
vlada1990 je napisao(la):
eto..vi se svi lepo isvadjaste i ja osta bez odg...nego najbolje da se ja pomucim jos godinu dve sa rakovicom pa lepo kupim i jedan i drugi pa vidim ko dobro ore i njega ostavim za oranje a onaj drugi nek sluzi za transport... :(
Uzmi Rusa kakav 577 jedan matori se zaglavio kad je udarao zavrsnu brazdu(pravac do komsije) i lepo se zaglavi nemoze ni sa dignutim plugom da se pokrene i brat ode sa rusom i iscupa ga po kisi sa prednjom poteznicom.Njegov 577 nabijen u gumama i nista posebno.Ja sam se kao klinac stasno lozio na 577 ali rus je ipak jaci i tezi a i brzi u transportu nazalost.
 
rus je ipak jaci i tezi a i brzi u transportu nazalost

E ovom recenicom si mogao sve reci,a ne pricom o zaglavljivanju i bla,bla...Stvarno ljudi pricate kao deca...ciji je jaci,koliko moze da vuce, da se ne zaglavi... ::lose:: Iznesite stvarne cinjenice,a ne lupetejte vise..kakve veze ima to sto se zaglavio?
 
Problem je kao i ovde kod nas sto svi porede pomenuti zdelani traktor sa prednjom vucom i 'nabijenog' domacina bez prednje. E necemo tako kolege... :cao:

Sto se transrporta tice, jedino 892 me obidje na putu al' ajde nije ni bitno.
 
pozdrav,potrebna mi je sema brzina od fendt612 traktora,koristicemo ga a neznam koliko brzina i redukcija ima. unapred hvala. :sta:
 
Jeste, da, Moj zetor od 70konja ide 120 na sat i uz to potroši pola litre nafte na hektar oranja sa plugom od osam glava na metar dubine!
Zar stvarno nemate pametnije šta da pišete? :nono: :udri: :udri: :udri: :udri: :udri: :udri: ::jako_besan:: ::jako_besan:: ::jako_besan:: ::pomoc:; ::pomoc:; ::pomoc:; ::samo bes:: ::samo bes:: ::samo bes::
 
Odg: Balirka

Mozes, zar ti nemas brzi kardan na 577? Kardansko vratilo je iz 2 dela, ima kratka osovina koja ide od spojnicke do one njuske sto imas pozadi. i iz njuske izlazi kratka osovina. U toj njuscitj reduktoru se nalaze zubcanici koji usporavaju kardan. Treba da se kupi dugacka osovina od 577 tj ona koja direktno ide od spojnicke i izlazi napolje. Samo zamenis osovinu vratila i to je to. Mozda nisam bas najbolje objasnio, ali nadam se da si shvatio? Ako ti je nesto nejasno slobodno pitaj
 
Odg: Balirka

cek ja imam onu veliku njusku pozadi i da ona je zakacena na onaj kratki kardan iz traktora. e sta sad da uradim?
 
Odg: Balirka

skines njusku i iyvadis kratku osovinu i povadis yubcanike koji su u njusci. zatim skines poklopac hidraulika, da bi iscupao stifnu koja dryi osvinu koja ide od spojnicke do njuske. Kad iscupas stifnu, izvuces osovinu napolje. Zatim stavis dugacku osovinu, vratis stifnu, nabacis njusku ponovo i to je to. Moras da ispustis ulje iz menjaca, pre nego sto pocnews. jesi razumeo_ Ako nisi slobodno reci pa cu ti ponovo objasniti, nije nikakav problem :D
 
Nazad
Vrh