Slobodna diskusija o traktorima

uzmes mtz 82 stari ili novi tip i ima da uzivas :bravo: kakav crni 577 ::lose::
 
aca je napisao(la):
uzmes mtz 82 stari ili novi tip i ima da uzivas :bravo: kakav crni 577 ::lose::

Jesi li vozio oba kad tako lepo savetujes?

@vlada1990

Ako ti se svidja 577 slobodno ga uzmi, neces pogresiti. Ako i uzmes stari tip kojim slucajem, promenis mu kabinu i teraj...
 
Bubu je napisao(la):
Attila je napisao(la):
Po meni bolje je da uzmeš 560 ili 565 jer 577 dosta troši ili uzmeš neki torpeda ursusa ili nešto takvo

Eto ti sad-vecu glupost nisam cuo u svom zivotu. Jel i ti imas iskustva sa 577?

Jeste imali smo 577 bez prednje vuče sa perkins motorom i trošio oko 25 litre goriva u oranju sa plugom 757 do max 25cm dubine
 
577 koji trosi vise od 8-8.5l goriva na sat rada pod punim opterecenjem nije nastelovan kako treba ili mu je neispravan sistem ubrizgavanja goriva. Spram te potrosnje na sat i kvaliteta zemljista je i potrosnja po jedinici povrsine. Ja jesam na jednoj parceli ove godine potrosio oko 18l/kj ali sam orao parcelu od 3.25kj 7 sati sa konstantnim proklizavanjem jer sam bio uporan da zavrsim da se ne vracam vise u taj atar. U normalnim godinama trosim oko 12l/kj pri oranju na 27cm dubine.

Bucan je samo stari tip sa malom kabinom kao na mom DV-u ali i to moze da se resi lako.

MONTOYA je napisao(la):
Mačvanin 82 je napisao(la):
ali zato zaorava torpeda 75 :D

Bas tako prijatelju, jel da da mozemo da zaoremo sve njihove bele i crne zeceve?? :D :haha: :ppozdrav:
 
Kupi ti lepo Rusa 82-ku i ima da zaore sve te IMT traktore...
Na Rusu imaš 6-7 brzina za oranje i možeš prenos snage na točkove prilagoditi svakom plugu, svakom terenu i raznim uslovima oranja.
 
Nazad
Vrh