Slobodna diskusija o traktorima

u oglasima sam negde naleteo na ovakve informacije. Pazi sad, i traktorska mafija....to mora da je ogranak drumske mafije koji deluje po selima :haha:
 
blacky je napisao(la):
u oglasima sam negde naleteo na ovakve informacije. Pazi sad, i traktorska mafija....to mora da je ogranak drumske mafije koji deluje po selima :haha:
traktorska mafija je postojala jos sedamdesetih kako sam ja cuo za drumsku neznam,a na oglas mozes da se odazoves zelim ti puno srece :cao: pa posle :ppozdrav:
 
Da ne bude da znam i što ne znam. Najbolje da citiram pravog stručnjaka:
"Rakovica 65, vrlo popularan traktor koji je svoju primenu našao kako u privatnom tako i u društvenom sektoru. Okretan, pouzdan, brz u transportu. Mnogi su mu zamerali NESAVRŠENOST hidrauličnog sistema, i proglašavali ga nepodesnim za obrade tipa oranja. Iako je i to radio bez problema, ali se svakako nije mogao meriti sa IMT-ovim licencnim hidrauličnim sistemom, izuzetne osetljivosti. Naravno i to se rešavalo prilagođenim plugovima."
 
Jedna tema čisto za razmišljanje:

šta je po vama najbolja investicija za traktor preko 130 ks, polovan za oranje, tanjiranje i sl.

IMT 5136, 5170
Torpedo RX 170
Rakovica 135
Zetor - Ursus od 160 ks
Volvo 814

Možda nešto slično, cene su im da kažemo okvirno približne oko 10 000e + - 2000e
 
Volvo mozda, ali je verovatno skuplji za odrzavanje, i teze se sigurno nalaze delovi. A rakovica...tesko... Dobro, svako ima pravo na svoje misljenje. I treba tako, da pomognemo coveku. :ppozdrav:
 
Rakovice 120 i 135 imaju kompletnu transmisiju original ZF sto znaci da je Rakovica stavila svoj motor, limariju i prednje tockove.

Bio sam kod coveka koji je u isto vreme imao Rakovicu 135 i Ursus 1614. Kaze batalio je Ursusa i vozi samo Rakovicu i to nosi iste prikljucke koje je i sa Ursusom i to sa manje goriva uradi posao. Mislim da je Ursus do sada vec prodat...
 
Mims je napisao(la):
Jedna tema čisto za razmišljanje:

šta je po vama najbolja investicija za traktor preko 130 ks, polovan za oranje, tanjiranje i sl.

IMT 5136, 5170
Torpedo RX 170
Rakovica 135
Zetor - Ursus od 160 ks
Volvo 814

Možda nešto slično, cene su im da kažemo okvirno približne oko 10 000e + - 2000e
po meni od svih ovih sto si naveo ja bi se odlicio za rakovicu, kao sto bubu kaze ZF menjac, motor bi stavio MB om352a, to je odlicna kombinacija za malo ::novac:: samo da napomenem da kod rakovice je jako mali anšlag tockova
 
2a603zc.jpg
ljudi dali je neko radio sa ovim sredstvom,koristi se za mazanje brezona ili navoja da nebi doslo do odpustanja,matice plave je boje,to su mi preporucili neki ljudi koji rade kod cubike u novom sadu imali neko iskustva sa tim stvarima? :cao:
 
Koristili smo mi, imali smo malo veću bocu, nisam siguran koji je broj bio. Može da se koristi i za zaptivanje. Dobar jeste, ali je sad jako skup. Imaš slična sredstva a daleko jeftinija, na primer od firme Arbro ili sličnih koji proizvode autokozmetiku.
 
zorancile je napisao(la):
Koristili smo mi, imali smo malo veću bocu, nisam siguran koji je broj bio. Može da se koristi i za zaptivanje. Dobar jeste, ali je sad jako skup. Imaš slična sredstva a daleko jeftinija, na primer od firme Arbro ili sličnih koji proizvode autokozmetiku.
Ja sam ga dobio sticajem okolnosti citam na netu kazu da je dobar e sad vreme ce pokazati ::namigivanje:: :cao:
 
grunt je napisao(la):
ljudi dali je neko radio sa ovim sredstvom,koristi se za mazanje brezona ili navoja da nebi doslo do odpustanja,matice plave je boje,to su mi preporucili neki ljudi koji rade kod cubike u novom sadu imali neko iskustva sa tim stvarima? :cao:
Samo pazi dali je predviđen za rastavljanje ili ne, ima dve vrste...ima ga i wurth.
 
jel moze neko da me posavetuje..uzeo bih nekog duplaka samo za oranje,za sad imam rakovicu 65 i 60 na ovoj 65 prosle godine radjena generalna....ovu sezonu sa orao sa imr 60 ide dobro al ipak dosta je stara..vec neko vreme citam postove od ovog onog modela i cas neko hvali cas neko kudi .. svidja mi se imt 577...pa me zanima vase misljenje...? :cao:
 
Nazad
Vrh