Slobodna diskusija o traktorima

Jesu te mašine u mađarskoj na nekom placu?Kako to može da se proveri? Cene su stvarno diskutabilne, a pažnju mi skreno onaj DF od 160 konja za 7oooE Sigurno ima neka caka u svemu tome :sta:
 
Taj dajc je i meni svideo i onaj john deere od 90 konja , neznam gde se nalazi pise neku madarsku adresu ali telefon ne jer bih vec zvao, poslao sam majl al niko ne odgovara ,tako da neznam nista konkretnije . Pricao sam danas sa jednim drugarem i kaze da je on vec slicno prosao sa autom ,otisli su na adresu a tamo umesto nekog auto placa nasli stambenu kucu . Hteo sam otici videti ali posle razgovora sa njim nekako mi se i ne ide :nono: budem li saznao nesto objavicu sigurno . :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Kada sam bio U Utrinama da ugovaram tanjiraču gazda se baš spremao da sa kolegama sutra ide preko u Mađarsku da pazare neki kombajn.Spomenuo mi je neko ime na B(Bajša,Baja,Baka)koje je oko 50 kilometra od granice.Ima plac na kome su veoma pojeftinile polovne mašine.Kaže da je Mađarska uvela neku dadžbinu na poljomašine koje duži vremenski period stoje na placu.Nešto tipa poreza na ekologiju i zagađenje i da uopšte nije mala cifra.Znači kada traktor stoji duži period i prekorači dozvoljeno vreme na njega se plaća ležarina državi.
Primer mi je dao da John Deere 2003 godište od 140 konja je bio oko 18000evra.
 
Ja ne znam nikog ko govori mađarski pa da nam prevede neku reč sa onog sajta :udri: A nije strašno ni da se to obiđe, ko ima zeleni karton i crveni pasoš , ko ja što nemam :udri: Ovih dana ću da zovnem nekog špeditera da se raspitam šta, gde, kako. Koliko se sećam plaća se 20 % carina + na to 18% pdv + prevoz....najviše bode oči što se onih dvajes posto plaća na cenu iz kataloga(procena vrednosti), a ne na cenu iz ugovora ::namigivanje::
 
Konkretan primer prevoza:niskonoseća prikolica da ode iz ZR(Klek) do Francuske i donese kombaj i šta još može stati na nju je oko 2500 evra.To je cena što mi je drugarov ćale rekao da su im tražili ukoliko bi kupovali kombajn.
 
Ja sam se nesto raspitivao oko transporta ,ako se uzme traktor u gabaritu prikolice neplaca se cena cele prikolice vec samo koliko zauzme .Ali ako je van gabarita onda ide i veca cena transporta i naplate ti utovar posto se skidaju felne pa se postavlja na klocne i tako dalje .Ali ima ljudi sto se samo time bave pa je pametnije njima dati oko 500 e i oni ti sve srede utovar istovar carinjenje ,tako da je bilje ici preko nekog koji je je uigran u to jftinije se prodje i sa tih 500 e sto ti uzme nego sam da srljas po zapadu .A oni su povezani pa znaju gde sta ima i za koje pare .jer sam se ja raspitivao oko toga pa sam onda naleteo ovde na traktor pa kupio
 
Farmer II je napisao(la):
Ja ne znam nikog ko govori mađarski pa da nam prevede neku reč sa onog sajta :udri: A nije strašno ni da se to obiđe, ko ima zeleni karton i crveni pasoš , ko ja što nemam :udri: Ovih dana ću da zovnem nekog špeditera da se raspitam šta, gde, kako. Koliko se sećam plaća se 20 % carina + na to 18% pdv + prevoz....najviše bode oči što se onih dvajes posto plaća na cenu iz kataloga(procena vrednosti), a ne na cenu iz ugovora ::namigivanje::
Reci sta da ti prevedem to mi je maternji jezik tako da nije nikakav problem za prevod ,sve sto saznas od speditera objavi nam jer ja znam kako je islo pre 10 godina kad sam ja svog kombajna uvezo ali me sada zbog traktora interesuje :ppozdrav:
pitaj ga dali se moze na nogama da se dotera kombajn preko granice
 
Gospodo jedno pitanje ako može.Molio bih vas da mi objasnite kako se kombajn ili traktor tera na naogama? :sta:
 
Može i sad bez problema što se tiče traktora ali mislim da je problem kod kombajna.Iz obližnjih mesta do granice su ih vozili ali za dalje je bilo reči o nekim problemima.
 
moze i dalje moj je isto doteran iz madjarske iako prelazi garbide .spremi samo pare za cast i sve ide kao podmazano.
 
Lepa masina ni cena nije jaka i za svoje godine i lepo ocuvan samo kako uvoz :sta: neznam dali ima ogranicenje na godine (ne sme biti stariji od ......) ili motor treba biti euro (neznam koji ) a stare dvotaktni varburga registrujes bez problema . On ti je najduzi auto na svetu 5 metara auto 12 metara dima i to nam nesmeta :haha: :haha: :ppozdrav:
 
Kako to da su svi ostali traktori uglavnom skupi. Neki cak i skuplji nego kod nas. Primetio sam da kod nekih stoji napomena inkl.MwSt./Verm. a kod nekih exkl. Sta to znaci? Neki porez ili? Ovaj je konkretno recimo jeftin jer je iskljuceno to. A neki kod koga pise incl. je dosta suplji...
 
ivan610988 je napisao(la):
Kako to da su svi ostali traktori uglavnom skupi. Neki cak i skuplji nego kod nas. Primetio sam da kod nekih stoji napomena inkl.MwSt./Verm. a kod nekih exkl. Sta to znaci? Neki porez ili? Ovaj je konkretno recimo jeftin jer je iskljuceno to. A neki kod koga pise incl. je dosta suplji...
Naglasen povracaj PDV-a..koliko je meni poznato...
 
U neke cene je ukljucen pdv i one su vece a u neke nije. Tako da tmo gde je sa pdv tamo kad izlazis na granicu dobijas pecat i potvrdu da si masinu izneo iz zemlje i imas pravo na povracaj za malo umanjen. Ja sam kupio neke delove za pumpu i na racun od 489e vratili mi 82e. U austriju.
 
traktor je na oko lep samo je pitanje koliko ima radnih sati sta je sa hidraulikom , motorom , kocnicama jer to su stvari koje su na masey vrlo skupe za remont
 
Poštovani članovi foruma (i gosti).
Bez pretenzija ili želje da budemo prepametni već više zbog stvarne potrebe (i predloga jednog čitaoca), moj prijatelj Ragazzoni i ja smo na CBC forumu otvorili temu o podmazivanju poljoprivrednih mašina (i malo o njima samima).
On je mašinski inženjer a ja sam tehnolog (hemičar). Trebalo bi da je idealna kombinacija za dobre tekstove i odgovore.
Naravno bez pravih korisnika sve je uzalud te sam hteo da vas o tome obavestim.
Zašto ne ovde? Nema veze jer sve je to (inter)net a sve je dostupno i gost-ima (za pitanja i komentare se samo treba registrovati). Osim toga "Rag." ne ide ni na moj blog (skoro nikad) te nisam hteo da ga "cimam". Uostalom tamo (CBC) smo se odomaćili i preživeli i "dobro i zlo" i kritike i pohvale pa nam je nekako tamo "konforno" (a i imamo uloge "moderatora").
Sama tema je na:
http://www.cbc.rs/forum/viewtopic.php?f=378&t=53082
ili www.cbc.rs pa:
Portal ‹ Index foruma ‹ Svet automobila ‹ Opšte diskusije o automobilima ‹ Motorna ulja – kroz horizont događaja
Ime teme je:
"MORE LJUDI NE OR'TE DRUMOVA, NEGO SRBI PODMAŽ'TE TRAKTORA!"
Zapravo treba da na ironičan način označi zanemarenost poljoprivrede. Tako se treba i shvatiti.
Ujedno Vas pozivam da na podforumu: "Motorna ulja – kroz horizont događaja" saznate i o motornim uljima (najviše), rashladnim tečnostima, kočionim tečnostima i menjačkim uljima za vaše automobile (kome to treba i kome je interesantno).
Za još više preporučujem i moj blog:
www.motornaulja.blogspot.com
gde ima blizu 1000 strana teksta o mazivima a 80-90% je o motornim uljima (za sada).
Ne bih o meni sa blog-a možete otići na "kompletan profil" te je to (mislim) dovoljno.
Uzgred bih se zahvalio urednicima teme: mityoo i panonstib. Posebno g. 'panonstib' koji je i veliki stručnjak u oblasti poljoprivredne mehanizacije i obećao je pomoć i prenošenje njegovih iskustava.

Još jednom napominjem:
ovde sam video odlične diskusije, dobru atmosferu, već dosta odgovora i prilično znanja i iskustva.
Nikakva konkurencija nije zamišljena već više dopuna i uz zahvalnost urednicima i administratoru (Dora) sa CBC-a više jedan iskorak u smislu pomoći nego što bi objektivno jedan forum o automobilima trebao i mogao da se bavi nečim specifičnim poput poljoprivredne mehanizacije.

I da se razumemo, u uvodnoj reči (na CBC-u sam naveo slično) sam rekao da na blogu (i uopšte) ne dajem besplatne savete za komercijalna vozila (i samim tim privredu). Ipak poljoprivreda je nešto drugo. Iako je kao i svaki posao moguće da se radi profitabilno svi znamo uz koje teškoće i bez prave i pune podrške ne samo države nego i društava. Osim što postaje 'neprofitabilna' (i sigurno nevladina) organizacija, činjenica je da je za ovu privrednu delatnost i nekad i sad potrebno više truda i rada nego bilo gde drugde. Zauzvrat nedovoljne subvencije i ograničena kupovna moć (i samim tim cene) stanovništva. Izvoz je težak i često kajmak kupe otkupljivači.
Zato smatram da bi svaka pomoć bila dobrodošla a jedino me nedostatak vremena ograničava da toga bude više.
Jedino molim za strpljenje u vezi odgovora, kao i to da ih ne znam sve (ipak je ova oblast malo specifična) ali uz Ragazzoni-ja (i eventualno ako bude želeo, panonstib) smatram da 99% pitanja može biti 101% odgovoreno.
Hvala.
 
Nazad
Vrh