Slobodna diskusija o traktorima

dejan 77 je napisao(la):
da ti nije taj traktor malo veliki za 20ha .on je ok ali je tekuce odrzavanje za njega jako skupo. a delovi su ti preskupi ,a i treba ti majstor koji ih poznaje i radi
Ma nije veliki, bice ok ako se pokaze dobrro u oranju mozda uzmemo jos zemlje. Jedino to za delove i odrzavanje moze da predstavlja problem ali jos nije kupljen ima jos nekih ponuda za druge traktore. A sto se majstora tice imam odlicnog :)
 
Najbolji je Belorus 82 ako neplanerate vise zemlje da radite 20-30 hektara najzahvalnija masina zbog jeftinih i dobro pristupacnih delova a moze da izdrzi i da ga dobro rigas u dozvoljenim granicama.
 
Pozdrav forumasima. Nov sam ovde, a i u poljoprivredi, pa mi ne zamerite ako sam promasio temu ili postavim neko glupo pitanje. Ukratko, zanima me Toma Vinkovic zbog obrade manjeg vocnjaka (kajsije i tresnje), a 15-ak ari bi radio pod povrcem. Koji je model po vama najbolji? I kojeg drugog proizvodjaca preporucujete da ima slicne osobine? Unapred hvala :ppozdrav:
 
vlada1990 je napisao(la):
Ovako dragi prijatelji resio sam da u jesen prezalim do 8500 evra i kupim jos jedan traktor...e sad u dilemi sam,ne znam koji,potreban mi je neki za oranje...al koji ?
Mtz 82.1 ili 820 prava stvar :bravo: :cao:
 
vlada1990 je napisao(la):
Ovako dragi prijatelji resio sam da u jesen prezalim do 8500 evra i kupim jos jedan traktor...e sad u dilemi sam,ne znam koji,potreban mi je neki za oranje...al koji ?
Kupi polovan imt 558 i nesto mehanizacije to je sasvim dovoljno za tu kolicinu zemlje. :cao:
 
Veliki pozdrav za sve forumaše,kako vidim da ima dosta dobrih poznavalaca traktora interesuje me Vaše mišljenje o traktoru Fendt
Model : 610 LS
Godište :1984
R.časova :12000 h
Snaga : 100 CV
isti sam pronašao u Belgiji za 6800€,i moja gruba procena da bi me ovde koštao oko 9000-9500€,vredili ta mašina i može li nešto povoljnije da se nađe u toj klasi kod nas!Živeli
 
dejan74 je napisao(la):
Veliki pozdrav za sve forumaše,kako vidim da ima dosta dobrih poznavalaca traktora interesuje me Vaše mišljenje o traktoru Fendt
Model : 610 LS
Godište :1984
R.časova :12000 h
Snaga : 100 CV
isti sam pronašao u Belgiji za 6800€,i moja gruba procena da bi me ovde koštao oko 9000-9500€,vredili ta mašina i može li nešto povoljnije da se nađe u toj klasi kod nas!Živeli
Ovaj podatak bode oci. Ja se ne bih upustao u tu avanturu.
 
vlada1990 je napisao(la):
imam sve od mehanizacije ...voleo bih da uzmem neki duplak...do 120 konja
Ja ti savetujem da sa tako malo zemlje nema potrerbe za vecom potrosnjom nafte, registracije a o delovima da ne pricamo. Jedino da se hvalis da imas veliki traktor. Izvini nema ljutnje to je moje misljenje . Ja radim 25h i imam imt 577 i vladimirca, i jos planiram 20tak h, od sledece godine. 120ks treba da radi 100h. zemlje da bi se isplatio. :ppozdrav:
 
Ja glasam za torpeda 45ks,jeftiniji je od IMT-a 542/549 a slican po konjazi,malo je sporiji od 549 zapravo dosta sporije,a kazu da malo trosi za tu kolicinu zemlje je vise nego dovoljan.
 
srdjuanzorz je napisao(la):
vlada1990 je napisao(la):
Ovako dragi prijatelji resio sam da u jesen prezalim do 8500 evra i kupim jos jedan traktor...e sad u dilemi sam,ne znam koji,potreban mi je neki za oranje...al koji ?
Kupi polovan imt 558 i nesto mehanizacije to je sasvim dovoljno za tu kolicinu zemlje. :cao:

A i ako imas kamen u bubregu, 558 moze i to da ti resi... :haha: :haha: :haha: Zetor 6245 ili ako nadjes 7245 za te pare, pa i u malo losijem stanju. :D
 
ivan610988 je napisao(la):
A i ako imas kamen u bubregu, 558 moze i to da ti resi... :haha: :haha: :haha:

Hej, ja imam kamen u bubregu a imam i 560 (to ti je maltene isto što i 55:cool:. Trebao bih sad da idem na kontrolu pa ću ti javiti da l' deluje ova tvoja teorija! :D
 
Bolje kupi torpeda 75 sa prednjom vucom.Univerzalan,Ekonomican,multifunkcionalan,udoban itd.....
KAD SIPAS ZABORAVIS!
 
dukej je napisao(la):
ivan610988 je napisao(la):
A i ako imas kamen u bubregu, 558 moze i to da ti resi... :haha: :haha: :haha:

Hej, ja imam kamen u bubregu a imam i 560 (to ti je maltene isto što i 55:cool:. Trebao bih sad da idem na kontrolu pa ću ti javiti da l' deluje ova tvoja teorija! :D

Al garancija ne vazi ako si cackao oko sedista, pa stavio neku fotelju! :haha: :D
 
Mrgud je napisao(la):
Pozdrav forumasima. Nov sam ovde, a i u poljoprivredi, pa mi o on je za to :Dne zamerite ako sam promasio temu ili postavim neko glupo pitanje. Ukratko, zanima me Toma Vinkovic zbog obrade manjeg vocnjaka (kajsije i tresnje), a 15-ak ari bi radio pod povrcem. Koji je model po vama najbolji? I kojeg drugog proizvodjaca preporucujete da ima slicne osobine? Unapred hvala :ppozdrav:

bolje uzmi rakovicu 120 ili imt 5370 bolje se ponasaju na tolikim povrsinama :haha: :haha: :haha:
naravno se salim uzmi tomu 418 sa roto frezom on je za to :D
 
Nazad
Vrh