Slobodna diskusija o traktorima

Nisu na motinsovoj stranici baš svi podatci točni, pr. promjer klipa zetor 6211-7211 102mm 62ks, a zetor 6211 ima 100x110mm i 59/61ks (ovisno o god.proiz.), a 72 ima 102x110mm i 66ks.

To mi onak upalo u oko, vjerovatno ima još ali mi se neda gledat..
 
Istorijska podela kompanije FIAT

Italijanska firma FIAT podelila se u dve kompanije - udruženu firmu za proizvodnju privrednih vozila razdvojila je od preduzeća za proizvodnju automobila.

Time je omogućen nastanak nove automobilske kompanije FIAT-a i američkog Chryslera, ističe agencija AP.

Ovaj potez, koji analitičari ocenjuju kao istorijski, obavljen je izlaskom nove firme FIAT Industrial na Berzu u Milanu.

"Ovo je veoma značajan momenat za FIAT jer istovremeno predstavlja tačku dolaska i tačku odlaska", izjavio je izvršni direktor FIAT-a Serđo Markione na svečanom otvaranju ugovaranja akcija FIAT Industriala na milanskoj berzi.

Akcije kompanije FIAT Automobili, koja uključuje FIAT Group Auto i robne marke Maserati i Ferrari, ugovarane su po 6,90 evra.

Deonice kombinovane kompanije FIAT okončale su trgovanje u četvrtak po ceni od 15,43 evra, samo nešto niže od petogodišnjeg maksimuma iznad 23 evra, dostignutog sredinom 2007. i znatno iznad minimuma od četiri evra s početka 2009.

FIAT je u 2009. preuzeo kontrolni udeo od 20 odsto u Chrysleru, a analitičari očekuju da će se te dve kompanije na kraju spojiti, mada je Markione izjavio da trenutno nema planova za takav korak.

Prema prognozi FIAT-a, nova automobilska kompanija će ostvarivati prihod od 64 milijarde evra do 2014, dok će prihod FIAT Industriala iznositi 29 milijardi evra.

FIAT Industrial obuhvata firmu CNH - poljoprivredna i građevinska vozila, motori za privredna vozila i brodove, i firmu Iveco - kamioni i autobusi.

Druga firma, Fiat Automobiles S.p.A, obuhvata firme Fiat Group Autos, Maserati i Ferrari. To su marke FIAT, Lancia, Alfa Romeo, Ferrari, Maserati, motori i komponente, i deo Chryslera.

Markione je rekao da razmatra moguća udruživanja koja će pomoći da se sačuva poslovanje. On je odbacio mogućnost da Volkswagen preuzme posrnulu marku sportskih automobila Alfa Romeo, jer želi da je lansira na tržištu SAD.

U sektoru industrijskih vozila, mogući partneri uključuju kompaniju Daimler, rekao je Markione.

Razdruživanje kompanije je istorijski korak za FIAT, najvećeg poslodavca Italije, koji je osnovan pre više od jednog veka kao mala firma za izradu automobila, da bi danas prerastao u konglomerat koji obuhvata širok spektar proizvoda, od skupih automobila do motora, od sportskih kola Ferrari do kompanije koja izraduje poljoprivredne mašine i opremu, ističu analitičari.

Prema rečima Markionea, podela kompanije će omogućiti veću fleksibilnost i racionalnije poslovanje i otvaranje šanse da se potraže mogući strateški partneri.

Markione, koji se već šest godina nalazi na celu FIAT-a, a od 2010. godine rukovodi i Chryslerom, prvi put je obelodanio projekat podele FIAT-a u aprilu prošle godine, u srcu americke auto-industrije, Detroitu.

Dve kompanije, posle razdvajanja, biće potpuno slobodne da slede svoj vlastiti izbor strategija, uključujuci i pitanje mogućeg udruživanja s drugim firmama, rekao je Markione.

Šef italijanskog auto-giganta zagovornik je reorganizacije svetskog automobilskog sektora i ukrupnjavanja proizvodnje i smatra da će na tržištu opstati samo nekoliko velikih proizvođača automobila, pošto je za stabilno poslovanje neophodno da se proizvodi oko šest miliona automobila godišnje.

Izgleda da cemo u buducnosti imati Mercedesove motore u New Holandu, Case i Steyr ili Iveco motore u Actrosu i Ategu. :D
 
Koliko bi rakovica 65 trosila vise goriva u odnosu na imt 539 pri radu sa istim masinama(setva, prskanje, spartanje)?
 
mislis da rakovica vuce sve sto i imt 539 :haha:? jednobrazni plug , spartac sa 2 reda , sejalica zitna olt 9mala sa pogonom na zadnjim tockovima ) ?? trosila bi sigurno 50 5 vise od fergusona, al bi islo brze sa radovima, amasine bi se brzo pokidale.... :cao:
 
sremac je napisao(la):
mislis da rakovica vuce sve sto i imt 539 :haha:? jednobrazni plug , spartac sa 2 reda , sejalica zitna olt 9mala sa pogonom na zadnjim tockovima ) ?? trosila bi sigurno 50 5 vise od fergusona, al bi islo brze sa radovima, amasine bi se brzo pokidale.... :cao:
Ne mislim, nisam ni rekao za plug :bravo:, kod nas ferguson radi sa 4-rednim špartačom,( čak i sa 6-rednim na 70 cm) žitna sejalica 23-reda, 4-redna nodetka (nekad i 6-redna, ali na 50 cm ), prskalica 440 l. Ako neko ima oba traktora, pa mu je poznata potrošnja, neka napiše :cao:
Možda nešto iskombinujem sad na proleće ::namigivanje::
 
Farmer II je napisao(la):
Koliko bi rakovica 65 trosila vise goriva u odnosu na imt 539 pri radu sa istim masinama(setva, prskanje, spartanje)?
ako je normalno vozis ne trosi mnogo vise od 539,a i ne mogu se porediti u pripremi zemljista.R 65 je jako okretan i ziv traktor.U sustini ne mogu se porediti jer nisu ista klasa.Posedujem i R 65 i 539 tako da znam sta koji moze :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1294905333[/time]
_________________________________________________
Proka Azanja je napisao(la):
Izmedju M 34 i DM 34 je razlika samo u glavi motora,diznama i bosch pumpi i malo u snazi.I M 34 duze traje.
zorancile je napisao(la):
Dopuna: Klipovi nisu isti, na M su sa ravnim čelom, a na DM sa komorom i DM ima jedan ili dva šrafa više na glavi.
dopuna: ni blok motora nije isti :ppozdrav:
 
Druze sta se ore kod vas sa jednobraznim plugom? :haha:
Dodji kod mene da vidis kuda vucem sa 539, plugove 755
Takodje zitnu sejalicu imt 23 reda.
Normalno je da Rakovica brze, kvalitetnije odradi posao.
Malo vise potrosi, ali se isplati.
539 je neprevazidjen traktor u svojoj klasi.
 
rakovica nece nikad biti kao mali ferdza...... on je za nju avion.... ja sam je imao novu, i jedva sam docekao da je prodam... ali 539 ostaje za sva vremena :D .... i uopste je glupo porediti traktor od 39 ks i 65 ks ::lose::
 
od trenutka donošenja pravilnika(još nije donešen), traktori imaju fore godinu dana po starom sistemu, a posle po novom :cao:
 
pozdrav svima...da li neko zna karakterisitke BELORUSA 552? koliko ima KS,kakav ima menjac....?
 
Znate li kakve su performanse traktora john deere 4630?? Imam mogucnost da ga uzmem za 6500e 79 god a potreban mi je samo za oranje nekih 20 hektara godisnje
 
Vodio sam majstora kaze da mu je masina dobra. A mene cisto interesovalo dal zna neko kako se ponasa na njivi :D
 
da ti nije taj traktor malo veliki za 20ha .on je ok ali je tekuce odrzavanje za njega jako skupo. a delovi su ti preskupi ,a i treba ti majstor koji ih poznaje i radi
 
Ovako dragi prijatelji resio sam da u jesen prezalim do 8500 evra i kupim jos jedan traktor...e sad u dilemi sam,ne znam koji,potreban mi je neki za oranje...al koji ?
 
Nazad
Vrh