Slobodna diskusija o traktorima

Kod nas su tako vrsni traktoristi retki...
 
Ima kod nas jedan gazda, inace smo i rodovi, koji retko ode na njivu, a radnike samo pita telefonom jel gotovo :haha: Najbolje je bilo kad im rekao, da je bolje da ide da im ne smeta! Ko je iz Stapara moze da pretpostavi o kome se radi.
Inace njegov traktorista je jedan od najboljih u selu.
 
molim nekog sa iskustvom da mi pomogne,danas sam gledao belorusa82.1,98.godiste,500 sati ,traktor izgleda odlicno,jos su prve gume na njemu,kakav je to traktor u oranju,na kardanu,hteo bih da ga kupim a nemam iskustva,hvala
 
bojcetic je napisao(la):
@Bubu
Naravno da svako bira sta je najbolje za sebe! Vec sam pisao da ako ce sam da tera da je bolje kupiti zapadni traktor ako se ima para. Ja sam samo rekao da je finansijski po meni isplatljivije kupiti MTZ 1221.2 za puplo manje para, slicne snage i upotrebne vrednosti. Razlika u novcima je dovoljna za placanje radnika da ga vozi jako dug vremenski period.
@mityoo
Tacno da je najbolje sam, ali u selu poznajem nekoliko traktorista, koji rade bolje nego njihove gazde :bravo:
Pozdrav. Zamisli polovnog MF za 25000 ::novac:: od 150ks u odlicnom stanju i tog MTZ-a sta je bolje? a MF je jeftiniji . sta ce duze raditi i za 5 godina sta ce vise vredeti? :cao:
 
Odg: Ursus

nikola indjija je napisao(la):
Ja neznam kakvi su vam to traktori ja ove godine sa mtz 820 nisam ispod 20l po kj

O tome se i radi jer uglavnom kad kazes nekome ko ima Rusa o potrosnji Ursusa skoro da ne veruje jer zna iz svog iskustva da sa Rusom trosi 20 ili vise litara. :cao:
 
Odg: Ursus

:off_topic: ali da napišem.Kom mene u povoljnim godinama i extra vremenskim uslovima za oranje nikada ne može ispod 15 litara po k.j u dubokom oranju,može samo više a manje nikako.Vi kanda orete sapun kada trošite 10,11,12 l.
 
Odg: Ursus

U prvu klasu zemlje, (kod mne je to u Ađanskom ataru) ide mnogo manje... 10-11 litara /kj... A u padejskom ataru(s one strane Tise) ako uzoreš sa 15 l/kj ti si narodni heroj...... A tu često ide i preko 20l/kj
 
Odg: Ursus

Mirmag zar nije rezervoar 110l?5 jutara je učinak 577 sa plugom 2*35 e sada ovo je malo veći plug pa ne znam koliko više može da uradi
 
Odg: Ursus

Djavo bi ga znao...mislim da nisam mogao sipati vise od 90l,e sad...ali u svakom slucaju medved ga dere u svakom pogledu...a ucinak ne mnogo veci da bi bila tolika razlika u potrosnji...Ursus ne predje 12l u dubokom oranju,a 577 ide i do 18l.
 
Odg: Ursus

Moj omiljeni tast.. u rezeroar u kome se vidi dno(jedva na prst goriva)sipa deset litara i ode da ugari 2kj i vrati se kuci...E,sad posto sam ga nahvalio,mogao bih ga i prodati... :osmeh:
 
Nazad
Vrh