Slobodna diskusija o traktorima

mityoo da mmu nije puno 28 ??
to je dobra mera i za 560 koji je jeci nekih 5ks a i na glasu je za dobrog oraca...

`ili vi silite masine??
komsija ima rusa 82 i vuce 3*10 i obicnu X tanjiracu 28 diskova,ja 560 i 2*12 i tako svi u selu dok ovde citam postove nekih clanova koji kazu da 558 se igra sa x28 diskova i da bi mogao jos....
 
Puno zavisi i od tla a i od umesnosti oraca i uslova oranja.... Mojim ursusom kod nas u backoj vucem 3x35 i 5x25 a u banatu isti raj plug samo 2 brzine sporije, a da mu okacim i manji plug opet nebi mogao da orem brze jer mi zemlja neda....
 
ja sam juce bio sa setvospremacem da spremam i poravnam ugare koje sam uzeo u arendu i isprobao sam nesto na kejsu jx 95 :
krenem drugom,spustim spremac i gas stisnem do daske(2500obr)i dobro se zaleti i ide nekih 14 15/km/h a setvospremac radi na nekih 10 cm dubine a kad mu spustim ispod 15cm (znaci spustim rucicu hidraulike skroz dole)onda pocne malo da gubi obrtaje ali do 2000obr/min ali ispod toga negubi a i nedimi a papucicu uvek drzim do daske i kejs ide,i sad zanima me dali je to maximalni obrtni momenat ili maximalna snaga,jer u poredjenju sa mojim pokojnim fotonom 804 njemu kad je bilo tesko ili je radio teske operacije kao kejs on je gubio obrtaje dok se nije ugasio a kejs i kad mu je i najteze ne gubi obrtaje nego nastavlja da ide a ako smanjim obrtaje napr. na 1600 a isto radi sa spremacem na 15cm onda isto toliko obrtaja i drzi a negubi nimalo (ali tesko dize obrtaje) i to mi je cudno kako je jak a nezadimi na auspuhu nimaloa i nedize temperaturu.
juce sam za 3 sata rada (ili 2,3mc) uradio 5kj ugare 1prohod (a ugari su razbacani na 4mesta u razdaljini od 2 do 8km) i put od kuce do njive i nazad oko 25km,kejs je potrosio 25lit/evro dizela i da napomenem da je stalno ili u 90posto vremena isao punim gasom (iznad 2500obr) i ja sam sad racunao da je to prosecna protrosnja oko 10 11 lit/sat pri punom gasu sto i nije puno za taj traktor.
da sam radio sa normalnim gasom koji je oko 2000obr/min za to vreme bi potrosio manje od 20lit ali posto sam bio u zurbi i sa prijateljem zajedno u kabini radio sam najbrze sto sam mogao i uverio prijatelje s koijm sam radio kako je kejs dobar i jak traktor.
sad sledeca operacija sa kejsom je jesenja duboko oranje koje uskoro planiram da radim i tad cu tacno znati koliko stvarno trosi na duboko oranje sa trobrazdnim vogelom 3x35 i kakav mu je ucinak. :ppozdrav:
 
pa kod mene oni koji imaju 560 rade sa spremačom 2.9, niko sa manjim, a tanjirača olt x 28. :cao:
 
*~ JOHNY'89 ~* je napisao(la):
ja sam juce bio sa setvospremacem da spremam i poravnam ugare koje sam uzeo u arendu i isprobao sam nesto na kejsu jx 95 :
krenem drugom,spustim spremac i gas stisnem do daske(2500obr)i dobro se zaleti i ide nekih 14 15/km/h a setvospremac radi na nekih 10 cm dubine a kad mu spustim ispod 15cm (znaci spustim rucicu hidraulike skroz dole)onda pocne malo da gubi obrtaje ali do 2000obr/min ali ispod toga negubi a i nedimi a papucicu uvek drzim do daske i kejs ide,i sad zanima me dali je to maximalni obrtni momenat ili maximalna snaga,jer u poredjenju sa mojim pokojnim fotonom 804 njemu kad je bilo tesko ili je radio teske operacije kao kejs on je gubio obrtaje dok se nije ugasio a kejs i kad mu je i najteze ne gubi obrtaje nego nastavlja da ide a ako smanjim obrtaje napr. na 1600 a isto radi sa spremacem na 15cm onda isto toliko obrtaja i drzi a negubi nimalo (ali tesko dize obrtaje) i to mi je cudno kako je jak a nezadimi na auspuhu nimaloa i nedize temperaturu.
juce sam za 3 sata rada (ili 2,3mc) uradio 5kj ugare 1prohod (a ugari su razbacani na 4mesta u razdaljini od 2 do 8km) i put od kuce do njive i nazad oko 25km,kejs je potrosio 25lit/evro dizela i da napomenem da je stalno ili u 90posto vremena isao punim gasom (iznad 2500obr) i ja sam sad racunao da je to prosecna protrosnja oko 10 11 lit/sat pri punom gasu sto i nije puno za taj traktor.
da sam radio sa normalnim gasom koji je oko 2000obr/min za to vreme bi potrosio manje od 20lit ali posto sam bio u zurbi i sa prijateljem zajedno u kabini radio sam najbrze sto sam mogao i uverio prijatelje s koijm sam radio kako je kejs dobar i jak traktor.
sad sledeca operacija sa kejsom je jesenja duboko oranje koje uskoro planiram da radim i tad cu tacno znati koliko stvarno trosi na duboko oranje sa trobrazdnim vogelom 3x35 i kakav mu je ucinak. :ppozdrav:
820 trosi identicno toliko, a komentarisao si kako rusi trose nenormalno...
 
meshtro je napisao(la):
I moj 560 vec 20 godina vuce 2*14 i spremac 2.9 i radi super jos uvek :D :cao:
a u ljudi pa moj vuce 2*12 i kao svi kazu to je idealno,ujakov isto 560 vuce 2*14 i svi kazu da je to prevelik i da ce mu unistiti traktor kazu da je to idealan plug za 577 ili rusa 82 i mnogi oru u toj kombinaciji
spremac imt 2.2,plafon 2.6
(da napomenem da je ujak u drugom selu) tako da ne govore to samo u mom selu
2 komsija imaju rusa 82 i imaju iste plugove 2*12 i to je plafon
Post je spojen: [time]1255870001[/time]
_________________________________________________
kako nemam svoju tanjiracu cale pre ide kod ujaka 10-ak km selo po onu 24d nego komsijinu 28d koju vuce rusima
 
@NA pa kod nas dosta ljudi vuce sa 560 plugove 2*14, moj ga vuce prvom brzom bez problema i to nikad pun gas nego na 1800-1900 obrtaja i na dubini 25-35cm. A traktor i plug su kupljeni zajedno,i svake godine pooru od 20 do 30 kj bez muke :ppozdrav:
 
verujem ja tebi i ujakov tako isto poore 20-30kj vuce ga 1 brza i ide on dobro ne stenje al svi vicu kao dokle ce al radi taj tandem 20 godina ko i moj 2*12

koje je godista tvoj 560??
 
moj je '89. a spremac 2.9 vuce al nije mu bas sve jedno,prvom ide bez problema,probao sam i 2 al' kad bi tako spremao mogo bi da bacim traktor za par godina
 
moj vuce 2.2 drugom kako hoces sa prednjom daskom(a ni ne moze manji :D )
nego kakva ti je kabina??
jesu stakla na rupe pa se sarafe ili imaju one bocne prozore koji se otvaraju i gumama da su nabijena u ram :sta:
 
ma on 2.2 spremac i ne oseca :D samo leti po njivi!!
e a moj je prvo bio bez kabine par godina,pa su mu oda stavili onu siroku sivu kabinu Orasije (ja mislim da kolega kloki ima takvog)
Jbg nemam trenutno sliku da postavim. :ppozdrav: :ppozdrav:
 
da ta siva siroka,vrata joj se otvaraju na kontra stranu od obicne,ima gore ventilaciju i grejanje.
po meni dosta komfornija i preglednija od obicne
 
ima i fabrickih sa ventilacijom
ujakova je fabricka i zadnje staklo ima metalni ram a bocni prozori se otvaraju sto je dobra stvar :D
ima u selu 2 560 sa sivim ali drugacijim kabinama jedan ima sa kontra vratima ali mi izgleda da je po velicini ista kao moja samo je siva i ima kontra vrata i ovakav http://poljoinfo.com/proizvodaci/imt/510/ e dal je to rucna izrada??
 
Nazad
Vrh