Slobodna diskusija o traktorima

zdravo drugari, interesuje me da li neko ima dajc far dx 6,61... ja sam ga skoro kupio pa me interesuje ako neko ima da mi ostavi neki komentar, kakvi su traktori, da li ste zadovoljni itd...? :D
Post je spojen: [time]1291889664[/time]
_________________________________________________
ć
 
Odg: MTZ Belarus

Ja više ne znam šta da kupim.Taman sam se odlučio za 1221.3 i čitajući o potrošnji postaje mi mrka kapa,a i sa tom plastikom nisam baš oduševljen.Od sinoć gledam i Clasa Ariona 620c jeste da je duplo skuplji ali jbg stvarno više neznam. :zli: :zli: :zli:
 
Odg: MTZ Belarus

onda fenda 312 vario......ja mislim da je to traktor extra samo su malo jaki na ceni 65.000 jevreja.....ali imas tractor koji :D :D.........ako bude 40% ja cu da uzmem taj bio sam gledao i jako mi se svidja i meni i dedi.
 
Odg: MTZ Belarus

ZRENJANINAC je napisao(la):
Ja više ne znam šta da kupim.Taman sam se odlučio za 1221.3 i čitajući o potrošnji postaje mi mrka kapa,a i sa tom plastikom nisam baš oduševljen.Od sinoć gledam i Clasa Ariona 620c jeste da je duplo skuplji ali jbg stvarno više neznam. :zli: :zli: :zli:
I ja imam isti problem, ali za potrošnu sam čuo da belarus koji ima interkuler troši manje, sad svarno nisam pametan. A štose tiče Clasa ili nekog drugog zapadnjaka meni se sviđa Dajc far... sve su to mnogo boli traktori od Belarusa ali ako ti se taj pokvari na-e--si, zbok toga ja najverovatnije ostajem veran Baćuškama
 
ZRENJANINAC je napisao(la):
Ja više ne znam šta da kupim.Taman sam se odlučio za 1221.3 i čitajući o potrošnji postaje mi mrka kapa,a i sa tom plastikom nisam baš oduševljen.Od sinoć gledam i Clasa Ariona 620c jeste da je duplo skuplji ali jbg stvarno više neznam. :zli: :zli: :zli:
bolje je klas arion 630c 155ks rođak ga je platio 75000e ali je uzeo široke gume sve 4 tegove 700kg i neke dodatne filtere za naftu traktor inače ima đon-dirov motor a te dodatke je platio 5000e
 
ZRENJANINAC je napisao(la):
Ja više ne znam šta da kupim.Taman sam se odlučio za 1221.3 i čitajući o potrošnji postaje mi mrka kapa,a i sa tom plastikom nisam baš oduševljen.Od sinoć gledam i Clasa Ariona 620c jeste da je duplo skuplji ali jbg stvarno više neznam. :zli: :zli: :zli:

Šta se jediš, oranje je prošlo.
 
nikola94 je napisao(la):
onda fenda 312 vario......ja mislim da je to traktor extra samo su malo jaki na ceni 65.000 jevreja.....ali imas tractor koji :D :D.........ako bude 40% ja cu da uzmem taj bio sam gledao i jako mi se svidja i meni i dedi.

Pazi ako ima iole neku opremu onda i nije jaka cena toliko je i Claas.
Koliko ima KS taj Fend?
 
ZRENJANINAC je napisao(la):
Ja više ne znam šta da kupim.Taman sam se odlučio za 1221.3 i čitajući o potrošnji postaje mi mrka kapa,a i sa tom plastikom nisam baš oduševljen.Od sinoć gledam i Clasa Ariona 620c jeste da je duplo skuplji ali jbg stvarno više neznam. :zli: :zli: :zli:
Kupi 1221.2 i resio si problem. ::namigivanje::
 
Lala iz Banata je napisao(la):
ZRENJANINAC je napisao(la):
Ja više ne znam šta da kupim.Taman sam se odlučio za 1221.3 i čitajući o potrošnji postaje mi mrka kapa,a i sa tom plastikom nisam baš oduševljen.Od sinoć gledam i Clasa Ariona 620c jeste da je duplo skuplji ali jbg stvarno više neznam. :zli: :zli: :zli:
Kupi 1221.2 i resio si problem. ::namigivanje::
Lalo pa jel vidis da je ovde rus prevazidjena masina :haha: :haha:
 
ZRENJANINAC je napisao(la):
nikola94 je napisao(la):
onda fenda 312 vario......ja mislim da je to traktor extra samo su malo jaki na ceni 65.000 jevreja.....ali imas tractor koji :D :D.........ako bude 40% ja cu da uzmem taj bio sam gledao i jako mi se svidja i meni i dedi.

Pazi ako ima iole neku opremu onda i nije jaka cena toliko je i Claas.
Koliko ima KS taj Fend?
......125-130.... :cao: :cao:
 
Lala iz Banata je napisao(la):
ZRENJANINAC je napisao(la):
Ja više ne znam šta da kupim.Taman sam se odlučio za 1221.3 i čitajući o potrošnji postaje mi mrka kapa,a i sa tom plastikom nisam baš oduševljen.Od sinoć gledam i Clasa Ariona 620c jeste da je duplo skuplji ali jbg stvarno više neznam. :zli: :zli: :zli:
Kupi 1221.2 i resio si problem. ::namigivanje::

EEE moj brate ne kažem da nije mašina Rus i daleko bilo da ih kudim jer i kod mene rade i znojese ali ne posustaju ali kad sam seo danas u Claasa 630c i upalio ga i malo ovo ono ma idi begaj ::namigivanje:: jeste da je duplo skuplji ali vredi svaki evro.U subotu idem u Almex i ako Bog da da kaparišem Ariona 630 ako se dogovorimo. :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
evo jedan link za upoređivanje traktora.

http://www.farmtrader.co.nz/new/Compare?sid=3079
Post je spojen: [time]1293135273[/time]
_________________________________________________
nikola94 je napisao(la):
ako ga uzems ove godine dali ces dobiti subvencije (ako bude).....:haha:? :sta:

Ja neću da ga uzmem već da ga naručim da oni mogu da poruče i subvencija će biti bokte oni imaju informacija bolje nego ministar, :haha: i u načelu se već zna koliko i šta će biti. :cao:
 
@Zrenjaninac
Uzmes MTZ 1221.2 i platis radnika da tera. ::namigivanje:: Za razliku u ceni radnik ce da ga tera 20 godina...
 
bojcetic je napisao(la):
@Zrenjaninac
Uzmes MTZ 1221.2 i platis radnika da tera. ::namigivanje:: Za razliku u ceni radnik ce da ga tera 20 godina...
A dali će to biti urađeno ko da si ti radio? Više puta ne nego da.......... Jel znaš onu izreku: "Ako hoćeš da bude urađeno kako treba, uradi sam"
 
Svako zna za sebe koja mu je najbolja opcija. Bolje je kupiti nesto kvalitetno i ekonomicno i jos ga sam voziti nego nesto manje kvalitetno i ekonomicno i platiti radnika. A i sto bi covek placao radnika ako moze da stigne sam i ako voli to sto radi?
 
@Bubu
Naravno da svako bira sta je najbolje za sebe! Vec sam pisao da ako ce sam da tera da je bolje kupiti zapadni traktor ako se ima para. Ja sam samo rekao da je finansijski po meni isplatljivije kupiti MTZ 1221.2 za puplo manje para, slicne snage i upotrebne vrednosti. Razlika u novcima je dovoljna za placanje radnika da ga vozi jako dug vremenski period.
@mityoo
Tacno da je najbolje sam, ali u selu poznajem nekoliko traktorista, koji rade bolje nego njihove gazde :bravo:
 
Nazad
Vrh