Slobodna diskusija o traktorima

Auu jel to neciji imt-e zaribao ? Samo taj traktor valja. Pa čak i bolji od John Deere i Fendta ? Ma da skupa zajedno ga zaore jel ? :haha: :haha:
 
zrine892 je napisao(la):
Auu jel to neciji imt-e zaribao ? Samo taj traktor valja. Pa čak i bolji od John Deere i Fendta ? Ma da skupa zajedno ga zaore jel ? :haha: :haha:

Hahahhahahahhaha :haha:
Jel vidis o kojim traktorima je rec? Mislim da se ne spominje nista sem Belarusa, YTO-a i IMT-a tako da psssssttttt. Ako bas zelis da znas, nikome se nije raspao menjac na 2-3000 sati... Desi se i da zariba ali ne kao mom drugu 892. Za nepune 3000 sati 2 generalne, 2 rasklapanja menjaca tj cele zadnjice, 1 raspadanje srednjeg kucista kardana prednje vuce i tako da ne divanim dalje!
 
auuu. Kako si jaki na riječima.
Kao da nijedan imt-e nije zaribao. Kao da na nijednom imt-eu nije rađen menjač. A da ne pricam kako je kolegi na novom ošla vodena pumpa dok su ga istovarivali iz kamiona :haha:
Onda po sajmovima vidim samo fleka od ulja ispod imt-ea :haha:
Pa sta onda. Neka se rasipao menjač i meni se rasipao pa ne kukam i nije mi uopce zao.
Samo ti daj svojeg imt-ea meni i na njemu će menjač otiči. Ma čim ga pogledam rasipat ce mu se menjač :haha:
Umoran sam sada. Neda mi se sada raspravljati s tobom. Dosadan si više o uspoređivanja imt-e, belorusa i YTO.
 
zrine892 je napisao(la):
auuu. Kako si jaki na riječima.
Kao da nijedan imt-e nije zaribao. Kao da na nijednom imt-eu nije rađen menjač. A da ne pricam kako je kolegi na novom ošla vodena pumpa dok su ga istovarivali iz kamiona :haha:
Onda po sajmovima vidim samo fleka od ulja ispod imt-ea :haha:
Pa sta onda. Neka se rasipao menjač i meni se rasipao pa ne kukam i nije mi uopce zao.
Samo ti daj svojeg imt-ea meni i na njemu će menjač otiči. Ma čim ga pogledam rasipat ce mu se menjač :haha:
Umoran sam sada. Neda mi se sada raspravljati s tobom. Dosadan si više o uspoređivanja imt-e, belorusa i YTO.

Covek je pitao ja sam rekao a ti si uskocio i pravis galamu od koje nema niko koristi. Mnogo 'jacima' od tebe se ti menjaci ni na pogled ni u voznji nisu 'rasuli'. Fleka od ulja ima, na skupljim od pomenutih, to je sve do kvaliteta zavrsne obrade ili cak do kvaliteta sklapanja sto ce pre biti slucaj jer ima traktora na kojima treba sve srafove doteci kad prvi put udje u avliju. Ali hajde kad smo vec kod curenja, jesi li ti video nekog Belarusa da nije 'usran' a da je stariji od 3 dana? :haha:
Ako zelis da se raspravljas, slobodno navali jer umem da kuliram usijane mlade glave.. :ppozdrav: :D :haha: Sorry za off topic!
 
Pa naravno da jesam uvalio. Jer si stvarno dosadan i naporan sa svojim imt-eom! U svakoj jebenoj temi se javljaš samo svoj imt-e, i ništa drugo osim imt-ea.
Tako da. Od sada si na ignore si stvarno dosadan.
 
zrine892 je napisao(la):
Pa naravno da jesam uvalio. Jer si stvarno dosadan i naporan sa svojim imt-eom! U svakoj jebenoj temi se javljaš samo svoj imt-e, i ništa drugo osim imt-ea.
Tako da. Od sada si na ignore si stvarno dosadan.

Ako ti tako kazes. I ti si dosadan sa 'najludji' i selu pa te ja ne napadam zbog toga iako obicno nisko pada onaj ko visoko leti.
Nisam teoreticar sto implicira da prepricavam uglavnom prakticne stvari koje sam doziveo i smatram da imam odredjeno iskustvo sa traktorima i prikljucnim masinama koje pokusavam da podelim sa drugima u zelji da se medjusobno pomazemo. Od tebe jos nista pametno nisam cuo a procitao sam dosta tvojih komentara no ovo nije ni vreme ni mesto za tu raspravu! Uzdravlju! :ppozdrav:
 
Auuu. Sto se svadjate..? Ja nemam ni jedan traktor ,ali prednost dajem iskljucivo domacoj proizvodnji.. Jedan od razloga jeste patriotizam.. Ali ne i jedini..! Ako se nekome nesto i pokvarilo na novom traktoru domace proizvodnje, e odmah su to Srpska posla. :nono: Ali to ne znaci da se recimo John Deer ne kvari uopste u prvih godinu ili dve.. Mozda taj imt ili imr nisu kao sto su bili ali su NASI.. Made in Serbia By Serbs... Kupovinom naseg traktora ili bilo kojeg naseg proizvoda ne pomazete samo sebi nego i kompletnoj privredi od koje svi zavise. Ja ovim ne zelim nikoga da uvredim, onima koji su vec kupili ili imaju traktor strane proizvodnje , zelim im da im sto duze traje ali ne zbog proizvodjaca vec potrosaca.. Aj ziveli :ppozdrav:
 
Mom stricu imt 539 od 42KS jos uvek ne curi nigde,skoro kao nov osim sto ga zeza struja pa ne moze da pali.Inace je star 28 ili 29 godina.
 
Sumadinac-Gruzanin je napisao(la):
Mom stricu imt 539 od 42KS jos uvek ne curi nigde,skoro kao nov osim sto ga zeza struja pa ne moze da pali.Inace je star 28 ili 29 godina.
Da nije to 533 sa fijatovim motorom ?
 
Nemam pojma, ima oznaku imt 539 deluxe .Stric kaze da postoje jos dva takva traktora jedan je susednom selu ,tog coveka poznajem kaze isto za snagu a treceg ne znam.
 
To je fiat sa klipovima 100 ili 101mm ne znam bas tacno.
Takve su stavljali i na 540,a meni su lane nudili takav za 1500e nov,imao neki covek nekoliko komada ali nisam imao te pare.
 
Moj ferguson je 80 godiste. Uradio mu generalnu pre dve godine. Pre toga nista nije
dirano oko njega, a radio je za tri traktora. Da nije dobio kontra paljenje neverujem da bih
bio jos otvaran. Inace je utegnut i moze da parira novom ferdzi. :cao:
 
Tačno klipovi su mu 100mm takav motor je kod mene na Univerzalu i veoma je ekonomičan a živ na gasu samo tako :D
 
Znam da je u selu bilo 3 komada IMT 533 sa fijat motorima koji su bili isti kao moj u IMT 540.
 
Na motoru ovog stricevog imt 539 stoji plocica na kojoj pise IMR M33 snaga 42 KS pri 2..... .... .Tako pise.Ono sto senije videlo je bila skinuta farba sa slova.
 
Nazad
Vrh