Slobodna diskusija o traktorima

cika_jova je napisao(la):
meni kada su radili kabinu u imt-u za tafea video sam u hali par komada takvih zaobljenih, i rekli su da je to neka kooperacija sa JD, jeste lep na oko, al ja sam malo skeptican prema svemu sto ovi nasi prave, pogoto posle svega sto sam tamo cuo i video i licno na kozi osetio
podrzavam konstataciju :udri:
 
Lepo bi bilo kad bi 577 bio iste cene ili jeftiniji od Mtz 820, a ovako je ipak Mtz u prednosti.
 
Napisao sam lepo na koji model mislim a vi sto ste videli te kvarljive 539 tu vam ne mogu pomoci i nemam objasnjenja za njih.
Retko ko od vlasnika novih traktora ce reci jade svoje ali se to sazna pre ili kasnije. Hvala Bogu pa u selu kod mene ima i Rusa i Kineza i IMT-a i video sam koja roba je najmanje kvarljiva! :cool:
 
jel su i IMT novi u pitanju ?

po meni je malo stvar i u tome sto za Ruse, Kineze i bilo koje strane traktore sa kojima ljuidi nisu bili u kontaktu zovu servis i zale se dok kad je u pitanju IMT vec se sve zna pa se i popravlja u hodu bez velike galame ::namigivanje::
 
Bubu je napisao(la):
Napisao sam lepo na koji model mislim a vi sto ste videli te kvarljive 539 tu vam ne mogu pomoci i nemam objasnjenja za njih.
Retko ko od vlasnika novih traktora ce reci jade svoje ali se to sazna pre ili kasnije. Hvala Bogu pa u selu kod mene ima i Rusa i Kineza i IMT-a i video sam koja roba je najmanje kvarljiva! :cool:
IMT to sigurno nije......
 
mityoo je napisao(la):
Bubu je napisao(la):
Napisao sam lepo na koji model mislim a vi sto ste videli te kvarljive 539 tu vam ne mogu pomoci i nemam objasnjenja za njih.
Retko ko od vlasnika novih traktora ce reci jade svoje ali se to sazna pre ili kasnije. Hvala Bogu pa u selu kod mene ima i Rusa i Kineza i IMT-a i video sam koja roba je najmanje kvarljiva! :cool:
IMT to sigurno nije......

Od pomenuta 3 veruj mi da jeste!

Cika Jovo, govorim ti o traktorima koji su kupljeni u poslednjih 10 godina. Samo u mom selu ima sigurno 30 Belarusa koji su kupljeni u tom razdoblju i ne znam da li ima 3 komada kojima nije nesto krupnije rasklapano a ni jedan jos nije dosao do cifre od 5000rh, svi se uglavnom vrte tu oko 2500rh. Kineza u selu ima 5-6 i svakom je hidraulik problematican, nekima i hladnjak za ulje...zavisi kako je koji radio. Svi imaju ispod 1000rh. 577 je kupljen samo jedan i prodat je prosle godine zbog kupovine Kineza od 90KS ali vidim da se vlasnici kaju zbog toga. Prodat je sa preko 3000rh i od kvarova je imao samo zamenu rezervoara pumpe volana i jedno sletanje prednjeg tocka usled otpustenosti matice. U susednom selu ima par komada za koje znam ko ih servisira i znam da nista krupnije od ulozaka dizni i tariranja pumpe nije radjeno...

Da sam u situaciji da kupujem nov traktor u cenovnom rangu oko 20000 evra, izbor bi sigurno bio 577 bez ikakvog razmisljanja. :D :ppozdrav:
 
Moze li neko da mi kaze koliko kosta nova rakovica 65 dv ili imt 549 dv sa kabinom. Nigde nemogu da pronadjem infirmacije o tome.. Puna cana bez subvencija!!! Unapred hvala.
 
dacha74 je napisao(la):
Moze li neko da mi kaze koliko kosta nova rakovica 65 dv ili imt 549 dv sa kabinom. Nigde nemogu da pronadjem infirmacije o tome.. Puna cana bez subvencija!!! Unapred hvala.
Neces se usreciti sa tim, bolje kupi nesto polovno da nije izraubovano i sredi ..em ce te izaci jeftinije em je kvalitetnije a i znaces sta je zamenjeno .
 
Ako saznas detalje o ceni novog javi.. Pa onda mozemo da prodiskutujemo koje je resenje bolje.. U svakom slucaju hvala.. :ppozdrav:
 
dacha74 je napisao(la):
Moze li neko da mi kaze koliko kosta nova rakovica 65 dv ili imt 549 dv sa kabinom. Nigde nemogu da pronadjem infirmacije o tome.. Puna cana bez subvencija!!! Unapred hvala.
pa prijatelju dobro došao na forum ali ako stvarno živiš tamo preko bare uopšte te nerazumem,idem od pretpostavke da pare nisu veeeeeeliki problem pa se čudim odkud rakovica i 549 u kombinaciji pored toliko velikog izbora traktora jedino ako nije patrijotizam u pitanju e onda te razumem ili si video reklamu KUPUJMO DOMAĆE :sta: :sta: :sta:
 
dacha74 je napisao(la):
Ako saznas detalje o ceni novog javi.. Pa onda mozemo da prodiskutujemo koje je resenje bolje.. U svakom slucaju hvala.. :ppozdrav:
Nova rakovica je oko 10 000 evra ili malo jace ako ima kabinu a 549 dv je oko 13.000 evra .... mislim da je glupost dati tolike pare za taj kvalitet proizvoda i njegovu stvarnu vrednost.
 
Ljudi zar ne bi bilo super uzeti neki IMT zetor ursuz star jedno 20 godina i opraviti od glave do pete i terati narednih 20 ? Ovo sve za par hiljada da se uradi a tada su delovi za pedalj bili kvalitetniji
 
Bubu je napisao(la):
mityoo je napisao(la):
Bubu je napisao(la):
Napisao sam lepo na koji model mislim a vi sto ste videli te kvarljive 539 tu vam ne mogu pomoci i nemam objasnjenja za njih.
Retko ko od vlasnika novih traktora ce reci jade svoje ali se to sazna pre ili kasnije. Hvala Bogu pa u selu kod mene ima i Rusa i Kineza i IMT-a i video sam koja roba je najmanje kvarljiva! :cool:
IMT to sigurno nije......

Od pomenuta 3 veruj mi da jeste!

Cika Jovo, govorim ti o traktorima koji su kupljeni u poslednjih 10 godina. Samo u mom selu ima sigurno 30 Belarusa koji su kupljeni u tom razdoblju i ne znam da li ima 3 komada kojima nije nesto krupnije rasklapano a ni jedan jos nije dosao do cifre od 5000rh, svi se uglavnom vrte tu oko 2500rh. Kineza u selu ima 5-6 i svakom je hidraulik problematican, nekima i hladnjak za ulje...zavisi kako je koji radio. Svi imaju ispod 1000rh. 577 je kupljen samo jedan i prodat je prosle godine zbog kupovine Kineza od 90KS ali vidim da se vlasnici kaju zbog toga. Prodat je sa preko 3000rh i od kvarova je imao samo zamenu rezervoara pumpe volana i jedno sletanje prednjeg tocka usled otpustenosti matice. U susednom selu ima par komada za koje znam ko ih servisira i znam da nista krupnije od ulozaka dizni i tariranja pumpe nije radjeno...

Da sam u situaciji da kupujem nov traktor u cenovnom rangu oko 20000 evra, izbor bi sigurno bio 577 bez ikakvog razmisljanja. :D :ppozdrav:
posle celog dana oranja u 577 naravno kad izadjes iz njega vise ni sebe ne cujes a tek udobnost:haha:? ja bi se ipak opredelio za rusa ili kineza,ti nasi traktori su pravljeni pre 30 god i nista im nisu usavrsili,ali to je samo moje misljenje, iako sam vlasnik dva domaca traktora ja iznosim samo cinjenice
 
leka je napisao(la):
Bubu je napisao(la):
mityoo je napisao(la):
Bubu je napisao(la):
Napisao sam lepo na koji model mislim a vi sto ste videli te kvarljive 539 tu vam ne mogu pomoci i nemam objasnjenja za njih.
Retko ko od vlasnika novih traktora ce reci jade svoje ali se to sazna pre ili kasnije. Hvala Bogu pa u selu kod mene ima i Rusa i Kineza i IMT-a i video sam koja roba je najmanje kvarljiva! :cool:
IMT to sigurno nije......

Od pomenuta 3 veruj mi da jeste!

Cika Jovo, govorim ti o traktorima koji su kupljeni u poslednjih 10 godina. Samo u mom selu ima sigurno 30 Belarusa koji su kupljeni u tom razdoblju i ne znam da li ima 3 komada kojima nije nesto krupnije rasklapano a ni jedan jos nije dosao do cifre od 5000rh, svi se uglavnom vrte tu oko 2500rh. Kineza u selu ima 5-6 i svakom je hidraulik problematican, nekima i hladnjak za ulje...zavisi kako je koji radio. Svi imaju ispod 1000rh. 577 je kupljen samo jedan i prodat je prosle godine zbog kupovine Kineza od 90KS ali vidim da se vlasnici kaju zbog toga. Prodat je sa preko 3000rh i od kvarova je imao samo zamenu rezervoara pumpe volana i jedno sletanje prednjeg tocka usled otpustenosti matice. U susednom selu ima par komada za koje znam ko ih servisira i znam da nista krupnije od ulozaka dizni i tariranja pumpe nije radjeno...

Da sam u situaciji da kupujem nov traktor u cenovnom rangu oko 20000 evra, izbor bi sigurno bio 577 bez ikakvog razmisljanja. :D :ppozdrav:
posle celog dana oranja u 577 naravno kad izadjes iz njega vise ni sebe ne cujes a tek udobnost:haha:? ja bi se ipak opredelio za rusa ili kineza,ti nasi traktori su pravljeni pre 30 god i nista im nisu usavrsili,ali to je samo moje misljenje, iako sam vlasnik dva domaca traktora ja iznosim samo cinjenice

Probaj voziti novog 577 sa kabinom odvojenom od menjaca pa mi onda iznesi utisak. Ja sam vozio 580 DV koji ima kabinu identicnu kao novi 577 i uopste nije bio bucniji od YTO 904 kojeg sam takodje vozio ili recimo Belarusa 820. U nove 577 vise ne ugradjuju onda sugava fabricka sedista vec sedista onakva kakvo sam ja ubacio u moj traktor tako da je i to reseno. Samo mi reci sta ti jos ne stima na njemu?
 
Nazad
Vrh