Slobodna diskusija o traktorima

U Oranici su rekli da je 25000 evra ,a d ali je sa ili bez kabine to nisu rekli. :zli:
 
koji slepci,nisam danas stigao da gledam emisiju,gledacu sutra reprizu,bio sam na njihovom sajtu ,sise nista nisu objavile....bitno je da je reklama kod njih 1100 din/s.....kako su nas ispalili :udri:
 
Sumadinac-Gruzanin je napisao(la):
Igra u oranici otkazana , a ja posalo koverat :zli:. Gledam u Oranici , covek kupio imt 539 platio 750000 i trosi mu 5 litara ulja , ispraznio hladnjak , poklopce za gorivo i vodu ne moze da otvori pa mora da podize ceo pokolopac motora , kabina nije od 539 ke nego od 542 ,kad podigne plug udara mu u zanje staklo , isao u imtovo predstavnisto i sef se izvikao na portire sto su ga pustili da razgovara s njim . Bruka i sramota :zli: :zli: :zli:. Inace je traktor nov .
ovo za IMT je delimično tačno(motor itd) a za kabinu priča gluposti dužina poteznica na 539, 542, 533, je ista 810mm, i sve tačke vešanja su iste u milmetar. malo su ga ovi iz res trejda namerno ocrnili.
 
Neznam jel sam na pravoj temi ili promašio,zanima me kabina Bač,u biti imam takvu kabinu ali nemam vrata.Ima li netko takvu kabinu jer me zanimaje mjere vrata kabine
 
ZvonaHR je napisao(la):
Neznam jel sam na pravoj temi ili promašio,zanima me kabina Bač,u biti imam takvu kabinu ali nemam vrata.Ima li netko takvu kabinu jer me zanimaje mjere vrata kabine
za koji traktor, ako je za rakovicu imaš neke informacije na ovoj stranici http://poljoinfo.com/proizvodaci/imr-rakovica/255/
Post je spojen: [time]1276380895[/time]
_________________________________________________
Da li bi neko mogao da izvrši poređenje troškova održavanja(delovi, majstori) torpeda 7506A i rusa 82-ke, u principu kod kojeg košta više održavanje? Pročitao sam temu o torpedu ali nisam ovo našao. :cao:
 
Zna li neko da mi kaze da li na Vladimircu t48 postoji ukljucenje kardanskog vratila sa prenosom preko menjaca?
 
Da li bi neko mogao da izvrši poređenje troškova održavanja(delovi, majstori) torpeda 7506A i rusa 82-ke, u principu kod kojeg košta više održavanje? Pročitao sam temu o torpedu ali nisam ovo našao. :cao:
[/quote]

Za rusa je jeftinije održavanje, delovi su duplo (neki i više nego duplo) jeftiniji. Majstori kod nas isto uzimaju za održavanje i jednog i drugog.
Problem kod Torpeda je što se teško nadju kvalitetni delovi, tako da se češće kvari.
 
neznam u kojoj temi sam citao o blokadi diferincijala i prednjoj vuci.trktor sa duplom vucom nesme da se smoatju tockovi jerc e doci do kursusa u diferincijalu a sta je sa traktorima samo sa zadnjom vucom jel i oni nesemju da se okrecu dok je ukljucean blokada :ppozdrav:
 
Pa džabe ćeš da namotaš volan, ako je uključena blokada, on će da ide samo pravo!
 
pa ovisi koji traktor voziš,negdje postoji uz običnu i opcija A = automatic i za prednju vuču i za blokadu,znači uključiš A i onda bez problema motaš gdje i kako hočeš i pri tome se A uključuje i isključuje sama po potrebi.dok kod ostalih prednju vuču je uključena kod okretanja
 
Можда сам мало закаснио са одговором,али мислим да је то мали плуг -(имт 756) ѕа трактор 577,он треба да оре са плугом 757...
 
Pozdrav sta se desilo sa Vladimircom T25 zadimi na usis kad se upali poslje dimi jako na auspuh i kad das gas nesto udara gadno otpuviva na usis sto bi trebalo biti kontra. :udri:
 
Farmer II je napisao(la):
Da li bi neko mogao da izvrši poređenje troškova održavanja(delovi, majstori) torpeda 7506A i rusa 82-ke, u principu kod kojeg košta više održavanje? Pročitao sam temu o torpedu ali nisam ovo našao.


Uglavnom kod rusa ti je održavanje jeftinije i dijelovi. Ali opet treba ti skoro cijelo popodne da rastaviš ona rotor od ulja. Pa ga u nafti opereš,očistiš. Tako i onaj uljni filter za zrak. Moraš ga skinit dolje pa ga isprati.
Dok na torpedu su uglavno zamijenski filteri. Samo ošarafiš skineš dolje i zarafiš i to je to. I redovito održavanje zračnog filtera. Ispiravanjem zrakom. Ako radiš puno s njime onda godišnje jedanput kupiš vanjskog filtera i to je to.
Primjer korpa kvačila za torpedo 4506 ja sam platio 190 eura. S time da sam stavio dvije nove lamele,praktne one držače na potisnom ležaju,novi potisni ležaj i tokario korpu kvačila.
A za belarus 892 komplet korpa kvačila sa svime. 120 eura. Eto velika razlika :zli:
 
Sklopovi za Mtz (klipovi, karike, bolcne, cilindri) 110 evra (za 4 komada)
Ležajevi radilice 50 evra, pumpa ulja 40-50 evra.
Pumpa volana 30 evra.
Zupčanik treće brzine 30 evra.
Korpa kvačila se jako retko menja na Mtz, nego samo lamela za 25 evra, eventualno druk ležaj za 30-35 evra.
Filter goriva je bio 5-7 evra, ako se dobro sećam.
Koliko koštaju ovi delovi za Torpedo?
 
zorancile je napisao(la):
Sklopovi za Mtz (klipovi, karike, bolcne, cilindri) 110 evra (za 4 komada)
Ležajevi radilice 50 evra, pumpa ulja 40-50 evra.
Pumpa volana 30 evra.
Zupčanik treće brzine 30 evra.
Korpa kvačila se jako retko menja na Mtz, nego samo lamela za 25 evra, eventualno druk ležaj za 30-35 evra.
Filter goriva je bio 5-7 evra, ako se dobro sećam.
Koliko koštaju ovi delovi za Torpedo?

Hmm sklopvi za torpedo za jedan cilindar je oko 100-150 eura zavisno tko pravi. Uglavnom njemačke proizvodnje.Neke su sa 3 karike a neke sa 4 karike.
Primjer. Osovina gdje se su spore i brze brzine sa dva ležaja je oko 200 eura.Nisam siguran mislim da je to snop zupčanika :sta:
Pumpa za hidrauliku je oko 100-120 eura. Zavisi u kojoj trgovini.
Filter goriva mislim da je oko 15-tak eura. Tako i za uljni filter.
A za rus filter goriva je 2 eura :D
 
Znam znam isto za malog Ursusa sklop sa karikama,klipovima,hilznama 100eura leteci,stojeci lezajevi 30eura,brusenje radilice 20 eura,klavijatura nova 35eura,glava,45eura itd,korpa za Torpeda kad sa,m mijenjao neka njemacka cca 80 eura.
 
prokleti torpedo
danas mi zena grabila sijeno a ona to perja malo boje i kad nije izgubila glavu desna spona joj je otpala,zove me i kaze "evo se tockovi razglavili ispala kugla"ja poludio a znam da je teren sa nagibom gdje grabi,Desna spona posto se nemoze promijenuti jer je upresana nego cijela stangla 180km=90eura nista daj ::novac:: i vozi dalje,
 
CAR je napisao(la):
prokleti torpedo
danas mi zena grabila sijeno a ona to perja malo boje i kad nije izgubila glavu desna spona joj je otpala,zove me i kaze "evo se tockovi razglavili ispala kugla"ja poludio a znam da je teren sa nagibom gdje grabi,Desna spona posto se nemoze promijenuti jer je upresana nego cijela stangla 180km=90eura nista daj ::novac:: i vozi dalje,

:sta: :sta: K'o žensko (nisam želio da je uvrijedim)
 
Nazad
Vrh