Slobodna diskusija o traktorima

Standardi postoje da bi srbi krsili,a zasto bi i nace i postojali,logicno :haha:
 
Posto vidim da se diskusija privela kraju moze jedno pitanje?

Neki dan sam bio sa suprugom u gostima kod starca koji je vac vise godina bolestan,ima fergusona 539 mislim da je 1983 godiste svega 1500 radni sati,nije palit 5 godina probao sam ga okrenuti rukom na remenici radilice,ide ali se cuje neki cudan zvuk koji lici na struganje metala o metal pa me interesuje kako bi bilo dobro ga pokrenuti - upaliti a da se ne osteti ? :udri:
 
Prvo pitaj starca zasto nije paljen tolke godine,da mu se nije nesto desilo neki kvar pa ga ostavio,probaj da ga zaverglas na blic pa ces cuti sta se desava.Ili ga otvaraj salim se mada svasta je moguce
 
Možda se i ulje "ocedilo" iz ležajeva , nebi bilo loše paliti ga pod pritiskom ulja . Na davača ulja kompresorom ubrizgati ulje , i probati tako paliti (kao posle generalne) .
 
~Kiki~ je napisao(la):
Možda se i ulje "ocedilo" iz ležajeva , nebi bilo loše paliti ga pod pritiskom ulja . Na davača ulja kompresorom ubrizgati ulje , i probati tako paliti (kao posle generalne) .

Ili anlasovat i držati ručicu za gašenje povučenu dok motor malo nedigne pritisak ulja (pratiti kazaljku na satu za pritisak ulja) i kad se kazaljka digne onda pustiti ručicu da traktor upali.
 
Juce u emisiji Oranica vlasnik RES trejda najvaljuje nagradnu igru u kojoj je glavna nagrada traktor 5403 i kaze da taj traktor ima 55KS , a meni ovde na sajmu u kragujevcu , prosle jeseni rekli da ima 65 KS .Da li je to moguce? Cudno mi to jer traktor nije poslednje generacije nego je starije tehnologije ili sam u zabludi ili ili neko laze i maze :sta: :sta: :sta:
 
E onda je to vec nesto drugo , vlasnik nema pojma o traktorima .Hvala panonstib
 
Imao sam priliku voziti takvog JD 5403 sa kabinom. Jedina zamjerka je bila loša kabina i vrlo velika buka u njoj. Inače vrlo jednostavan traktor za dosta poslova. Kolega je na svom natuko oko 1000 rh.
 
pocela je ona nagradna igra u Oranici,citam onaj kao flajer na njihovom sajtu,pise kao da je broj poruka sa odgovorima neogranicen,e sad posto se odgovori salju i postom i mejlom valjda su mislili na postu :sta: ....malo je glupo da saljes milion poruka na mejl......ali ako je to cena da dobijem JD :D
 
Igra u oranici otkazana , a ja posalo koverat :zli:. Gledam u Oranici , covek kupio imt 539 platio 750000 i trosi mu 5 litara ulja , ispraznio hladnjak , poklopce za gorivo i vodu ne moze da otvori pa mora da podize ceo pokolopac motora , kabina nije od 539 ke nego od 542 ,kad podigne plug udara mu u zanje staklo , isao u imtovo predstavnisto i sef se izvikao na portire sto su ga pustili da razgovara s njim . Bruka i sramota :zli: :zli: :zli:. Inace je traktor nov .
 
Gledao sam danas emisiju od samog pocetka , prvo to obavestenje izbacili i u toku emisije jos jednom
 
Nazad
Vrh