Slobodna diskusija o traktorima

zetor 6340 sa utovarivacem i to je to......... ako pricamo o polovnim ako o novim onda imas puno veci izbor e sad ovisi i koliko ::novac:: imas na raspolaganju....
 
vidis ja sam kupio classa za manje novaca a vise konja, e sad to je kod nas tako a kod vas neznam ali mislim da bi mozda i mogao uzeti nesto od classa 70ps naravno... ak ti se to svidza i ak ti pase...
 
pozdrav svima i jedno pitanje za sve, da li neko zna gde moze da se kupi 577 u losem stanju a opet da je cena primerena tom stanju...hteo bih uzeti traktor i da ga polako sredjujem za sebe
 
Kolega pravila ovog foruma nalazu da se prvo predstavite u delu foruma za predstavljanje pa onda nastavite sa postavljanjem pitanja. :D
 
Stanje takvo-kakvo je,mislim nije krs pa da ti ga podvalim. Radi covek sa njim,ali je govorio da hoce da ga menja za novi tip 577. Ako te interesuje dacu ti broj pa se raspitaj.
 
obratite paznju na nove traktore. LJudi imaju velikih problema sa njima. najbolje je pitati one koji ih voze kod nas je bilo svega i vracanja i popravki mislim na zapadne traktore
 
dragannrt je napisao(la):
pozdrav svima i jedno pitanje za sve, da li neko zna gde moze da se kupi 577 u losem stanju a opet da je cena primerena tom stanju...hteo bih uzeti traktor i da ga polako sredjujem za sebe
Imam ja da prodam novi tip DV u bez ulaganja stanju.
 
ako je za iste novce uzmi 577 maticev ima 2para guma ako se ne varam,prednju vucu i delova imas svugde + su jeftiniji,to dajem u prilog imt-a
 
Pitanje za vas koji imate nove traktore
Konkretno,razmak izmedju gume i blatobrana,meni to izgleda tesno.
Da li vam se tokom oranja,ako je zemlja vlažnija lepi zemlja i nabija u blatobran?
 
@ ljusha

Mali razmak između gume i blatobrana nije samo kod novih traktora. Ja na mojem MTZ82 imam namontirane zadnje gume dimenzuje 18/4-38, tako da je razmak svega 3-5 cm i ja sam se plašio da će se lepiti blato, međutim, nema nikakvih problema. Jesenas sam po blatu orao nepaljenu kukuruzovinu, netanjirano suncokretište i nisam imao gušenje, a to se vidi po slici traktora u mojem profilu, jer je bio slikan pre pranja, odmah posle oranja.
 
@ okrim
Da, ali tvoj blatobran hvata samo pola gume,pa unosi znatno manju količinu zemlje.
Kod mene na imt 560(kabina-orašje)blatobran zahvata celu širinu gume,i imam taj problem.
 
@ ljusha
ljusha je napisao(la):
@ okrim
Da, ali tvoj blatobran hvata samo pola gume,pa unosi znatno manju količinu zemlje.
Kod mene na imt 560(kabina-orašje)blatobran zahvata celu širinu gume,i imam taj problem.
To si dobro primetio, jedino što je guma jako široka pa blato ostaje sa unutrašnje strane točka, na kabini, ali to mi ništa nije smetalo u oranju. Za transport po blatu neznam jer nisam bio u transportu,već samo oranje.
 
Nazad
Vrh