Slobodna diskusija o traktorima

Dragan18 je napisao(la):
kako ce se zvati ta nova tvorevina IMT-IMR i jos kad im na sve to dodas MTZ jer je i MTZ zainteresovan da sklapa traktore u IMR-u :D :haha: :ppozdrav:
Što 'no rek'o godra u Žikinoj dinastiji "Sokoćalo"
 
Ne znam da li je za ovu temu, da li neko u Srbiji proizvodi prednje traktorske utovarivace osim imta :sta: :sta: :sta:
 
Ovaj je kupljen iz Utrina.Meni se cini da je ovo radjeno negde napolje a da su oni samo radili neke delove kako bi mogao da se postavi na MTZ.
1oodjn.jpg
 
Lala iz Banata je napisao(la):
Kiraj, znas li mozda okvirno koliko taj kosta?
Gledao sam njihov utovarivač pre 2 god.Ovaj ne liči sem kašike što je tada koštalo ~500e ,komplet blizu 4000e
Ima u VAIT-u 8000e
 
Lala iz Banata je napisao(la):
Kiraj, znas li mozda okvirno koliko taj kosta?
Mislim da je placen pre 3 godine oko 3500 e .Ima kasiku i siljak za utovar robala.Ako se setim pitacu suraka za tacnu cenu.Znam da je terao rusa u Utrine da ga tamo montiraju.
 
Deni je napisao(la):
Imam još svežije podatke o prodaji traktora u mađarskoj:1 John Deere 507 kom
2 New Holland 415 kom
3 Fendt 208 kom
4 Case 189 kom
5 Landini 165 kom

a evo i kombajna 1 Claas 247 kom
2 John Deere 121kom
3 New Holland 112 kom

njima lakše do nove mehanizacije jer imaju podsticaj države i EU -je

Znači da kod nas teško do nove meh bez podsticaja, :udri: :udri:

bas sam se skoro raspitivao o tim ciframa.......jer su mi bile prevelike......to je broj traktora koji su usli u zemlju e sada pitanje je da li su ih njihovi dileri prodali, verovatno ne.....vidis li kog kejsa u dvoristu koliko ima traktora.....to se sve vodi u te cifre ali nije prodato....
 
koji je bolji Steyr , New Holland ili John Deere u rangu snage od 55 do 75 KS :sta:
 
Sumadinac-Gruzanin je napisao(la):
koji je bolji Steyr , New Holland ili John Deere u rangu snage od 55 do 75 KS :sta:

Kakva ti pitanja postavljaš? :sta: Kao u vrtiću. Takva pitanja bi ja sankcionirao da sam na adminovom mjestu. Svako malo jel bolji ovaj jel bolji onaj... Napiši za što ti treba, koje priključke bi koristio, rang 55-75 ks nepostoji jer su to dva ranga, jel pucaš na polovni il novi, 2WD ili 4WD...

Malo ozbiljnosti na forumu nije na odmet.
 
Bećarina pusta je napisao(la):
Sumadinac-Gruzanin je napisao(la):
koji je bolji Steyr , New Holland ili John Deere u rangu snage od 55 do 75 KS :sta:

Kakva ti pitanja postavljaš? :sta: Kao u vrtiću. Takva pitanja bi ja sankcionirao da sam na adminovom mjestu. Svako malo jel bolji ovaj jel bolji onaj... Napiši za što ti treba, koje priključke bi koristio, rang 55-75 ks nepostoji jer su to dva ranga, jel pucaš na polovni il novi, 2WD ili 4WD...

Malo ozbiljnosti na forumu nije na odmet.
čovek je upravu! Za taj tip prepiske imate temu:
http://poljoinfo.com/traktori/odg-tractorpulling-sport/ pa u njoj se svadjajte o tome koji je traktor bolji! Ubuduće prepiske tog tipa ima sve da završe tamo!
 
Izvinjenje svima , vidim da sam preterao s glupim pitanjima. Ali to su bila samo pitanje bez namere sa se svadjam s bilo s kim.
 
Sumadinac-Gruzanin je napisao(la):
Izvinjenje svima , vidim da sam preterao s glupim pitanjima. Ali to su bila samo pitanje bez namere sa se svadjam s bilo s kim.
Imas pravo da pitas kome se ne svidja ne mora da odgovara
 
Sumadinac-Gruzanin je napisao(la):
Izvinjenje svima , vidim da sam preterao s glupim pitanjima. Ali to su bila samo pitanje bez namere sa se svadjam s bilo s kim.

Ma nisu glupa pitanja nego si ih loše sročio. Da bi dobio što bolji odgovor na željeno pitanje moraš to pitanje što bolje postaviti. ::namigivanje::

Kod kupovine traktora prvo kreni od servisa (koliko je udaljen od tebe, kako funkcionira, kakva su iskustva vlasnika traktora sa servisom...), koliko lako su ti dostupni djelovi za servis i za slučaj nekog kvara, zatim dobro sagledaj koliko ti jak traktor (i u kojoj klasi) treba sukladno tvojim potrebama i priključcima (ako ih već imaš i nenamjeravaš ih mjenjati) i što ti sve treba od opreme. Pod opremom mislim na: kompresor, vrsta i broj poteznica, prednja hidraulika i kardan, broj izvoda za kipu, klima, zračni sic, kakav mjenjač ti treba sa kakvim reverzerom, jel ti treba EHR ili su ti dobre i mehaničke komade hidrulike, jel ti trebaju karbonski filteri, utezi u zadnji felgama i na prednjem kraju, pa kakve gume ti trebaju s obzirom na promjer, širinu i dubinu profila, jel ti treba utovarivač, niža kabina ili standardna itd.....

I na kraju, no ne manje bitno, treba vidjeti sa kojom svotom novca se raspolaže da se zna koje marke traktora (prema cjenovnim razredima) si čovjek može priuštit.

Pozdrav. :cao:
 
Koristio bih ga za oranje ,dvobrazni ili trobrazni plug, utovar stajnjaka( pednji utovarivac) , tanjiranje, e sad kupio bi i zadnju utovarnu kasiku da povadim panjeve iz medje ( stabla nisu deblja od 20 cm pa pretpostavljam da ni panjevi nisu su preveliki) ,rasturanje stajnjaka ,branje kukuruza ,plus sebi bi nasuo put od kapije do dvorista i rasturio kamen , makadam , e sad po meni imt 539 mi ne deluje dorastao nosenju prednjeg utovarivaca. Nisam siguran da li je premnogo 65KS ili 70 KS . mislim da bas 65 ks nije premnogo za rad sa utovarivacem ,ali mozda gresim. Prednja vuca obavezno .E sad procitao sam dosta postova ovde pa sam u nedoumici neko hvali rusa , neko new holland , neko john deerea , neko treceg a opet sve naborjano o servisu je uredu ali ipak mislim da i kvalitet igra neku ulogu.Mozda sve ovo moze i neki od 55 KS .
Post je spojen: [time]1264604802[/time]
_________________________________________________
Sad imam utisak i da sam temu promasio :sta:
 
Nazad
Vrh