Slobodna diskusija o traktorima

Juče slučajno naišao:top 5 najprodavanih proizvođača traktora u mađarskoj do kraja septembra 2009

1. John Deere 374 komada
2.New Holland 237 kom
3.Fendt 135 kom
4.Case 116 kom
5 Landini 103 kom
 
pojma nemam, treba pitati gregorije-a koliko Kormika su prodali ove godine, možda on zna i za ostale distributere u Srbiji
 
nesto tu nestima......prosle godine je prodaja isla kao luda......govorim o novim masinama......ali svi zajedno nisu prodali, recimo koliko je John Deere-a u madjarskoj ove godine a losa je godina....

koliko sam ja upucen u ovogodisnju krizu, madjarska je na kolenima....imam ja jednog poznanika u madjarskoj koji se bavi poslaom kao i ja pa cu bas proveriti koliko je prodato, predpostavljam da zna........

pogledacu podatke pa cu napisati kioliko je otprilike prodato traktora u srbili i nasih i ostalih ali ako se nevaram kejs je ove godine najvise prodao, a necu sa sigurnoscu tvrditi mislim da sam cuo da je do decembra ove godine taj broj bio 48 traktora...nisam siguran, bas cu proveriti...
 
Imam još svežije podatke o prodaji traktora u mađarskoj:1 John Deere 507 kom
2 New Holland 415 kom
3 Fendt 208 kom
4 Case 189 kom
5 Landini 165 kom

a evo i kombajna 1 Claas 247 kom
2 John Deere 121kom
3 New Holland 112 kom

njima lakše do nove mehanizacije jer imaju podsticaj države i EU -je

Znači da kod nas teško do nove meh bez podsticaja, :udri: :udri:
 
Jel može neko ukratko da mi razjasni koji proizvođači traktora su udruženi, npr. Claas je kupio Reno, zajedno su Same, Hurliman i Deutz itd. Hvala.
 
Evo malo od mene doprinosa:
- AGCO
Fendt, Massey Ferguson, Valtra, Caterpilar.

- SDF
Deutz Fahr, SAME, Lamborghini i Hurlimann.


- CNH
Case, Steyr i New Holland.

- ARGO
Landini, Mc Cormick.

Mozda ima jos koja grupacija,ili u nekoj grupaciji fali neka marka,ali to je to.
 
Dobro pa se zetor nije učlanio u neku grupaciju, znači da će i dalje biti pouzdan i kvalitetan traktor! :D ::namigivanje::
 
Pa i nije ti baš neka šala... A i nije tačno, zar nisi čuo da ce imt udružen sa turcima i neznam još kime da proizvodi zajednički nešto što će da zovu "Traktor"
 
mityoo je napisao(la):
Pa i nije ti baš neka šala... A i nije tačno, zar nisi čuo da ce imt udružen sa turcima i neznam još kime da proizvodi zajednički nešto što će da zovu "Traktor"
jos malo pa ce IMT spojiti sa IMR-om, mozda ce zajedno napraviti TRAKTOR ...treba im mesta u BG za novi trzni centar
 
kako ce se zvati ta nova tvorevina IMT-IMR i jos kad im na sve to dodas MTZ jer je i MTZ zainteresovan da sklapa traktore u IMR-u :D :haha: :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh