Mehanički utovarivač za stajsko đubrivo

zoki.puskar

Novajlija
Učlanjen(a)
23 Avg 2009
Poruka
16
Lokacija
ku vo
ima li neko skicu ili sliku kako bi izgledao meh. utovarivac za stalsko djubre[onaj sto stoji na mesto gde inace stoje plugovi]
 
Imam ja takvu kašiku(utovarivač), baš sam je danas izneo iz šupe, Inače kači se na 3 tačke, na poluge (levu i desnu) i na mesto gde dođe toplink(a toplink se skida), znači kad ga rokneš u rikverc i napuniš kašiku digneš je na hidrauliku i prebaciš gde oćeš, i tamo pomoću sajle, tj mehaničke poluge izručiš sadržaj utovarivača, pa jovo nanovo. Valjda sam ti objasnio, pitaj ako te još nešto zanima, il da slikam da ti ne crtam sad. uzdravlje
 
to mu dodje ovakva kasika,slike pozajmljene sa komsiskog foruma.
34ozseu.jpg

x6gew0.jpg

1z1s16s.jpg

i ja posedujem slicnu skalameriju,za neka manja tovarenja jako korisna stvar. :cao:
 
Jel može prednja kašika na fergu sa kabinom, ili mora da se skine kabina dole?
 
ali lakše ti je bez kabine jer meni je ferga bez kabine sa zadnjom kašikom zakon
 
zoki.puskar je napisao(la):
gde ti stoji hidro pumpa na kardan ili..

Imam ventil koji kad otvorim onda ulje ide prema utovarivaču, a komanduješ sa okruglom ručicom na traktorskoj hidraulici (kao i sa priključnim strojevima). Kad prebacim ventil zadnje poluge padnu tj. ulje neide prema njima pa onda iza stavim 10 tegova od nove tipe IMT i ukočenja. I onda samo malo ispustim zadnje gume, po potrebi stavim lance iza i saaaamo gas. :cao:

Ventil.



Tegovi.

 
Ali na koji način se onda kipuje/izručuje sadržaj kašike, zar neće kabina smetati da se dođe do te poluge?
 
Farmer II je napisao(la):
Ali na koji način se onda kipuje/izručuje sadržaj kašike, zar neće kabina smetati da se dođe do te poluge?

To je najmanji problem. Staviš ručku u kabinu i sajlu provučeš kroz izbušenu rupu i to je to. :cao:
 
Ok, razumeo sam,hvala kolega. Još da udam negde ovu zadnju kašiku i pazarim prednju. :D
 
e pa ja sam napravio onu crnogorsku vilu kosalo me je oko 60 eura jadi ko singerica fala decki za slike da njih nije bilo nista od majstorluka
 
zoki.puskar je napisao(la):
e pa ja sam napravio onu crnogorsku vilu kosalo me je oko 60 eura jadi ko singerica fala decki za slike da njih nije bilo nista od majstorluka

Daj slike ! :bravo:
 
Nazad
Vrh