Krastavac salatar

JuRa

Član
Učlanjen(a)
5 Avg 2010
Poruka
1.061
Lokacija
Saraorci Smederevo
Odlučio sam ove godine da radim krastavac salatar, pa otvaram temu da se o tome može pisati. Nekako kilavo ide proizvodja ali polako ih dovodim u red.Jos samo da se malo izduze i to je to
 
Lepo nema sta jos ako solidno placaju pa da se isplate muke.Koja sorta je krastavac?
 
*Jura koju sortu krastavca za ovu sezonu imaš u proizvodnji,kod mene je od RZ-a Adrian i caman i počeli su se formirati plodovi.

 

Radim Ekron,meni se pokazao najboljim za moj nacin rada i prodaje,Adriana nisam radio,caman sam radio pre 4 god. i to je po meni vrlo dobar hibrid,ali nezniji i osetljiviji od ekrona.
Slike su mi od danas.Inace kada sam sadio ,moj licni plan je bio da na danasnji dan pocnem berbu,ali prc nema....bar jos nekoliko dana
 
viewer.php
[/URL][/IMG] Možel mi ko odgovoriti šta je u pitanju kod ovih mojih krastavica. LP.
 
Pozdrav svima i imam jedno pitanje ako može pomoć,imam posađen krastavac salatar i prvih 4-5 plodova odozdo su već u berbi ali mi dlje mali plodovi venu i propadaje (vel. filter cigare) biljka je u dobrom stanju sjajno izgled a i zaštita od plamenj. urađena qvadrisom 2x visoki su sad oko120-13ocm prihrana isto tko a ovo mi je prva godina u proizvodnji krastavca.
 
Disbalans u ishrani . Problem sa nedostatkom magnezijuma (Mg).

- - - - - - - - - -

Prethodni ogdovor uputih clanu Plana. Nadam se da nije krsenje pravila pisati post za postom, dok ne udjem u stos kako da uredim poruke sa citatom.:ppozdrav:
 
Kada je reč o gore navedenim hibridima- Ekron i caman, kakav im je ukus. Ovo pitam jer radim direktno za kupce, odnosno ne prodajem nakupcima povrće.. Da li ima hibrida koje preporučujete za mene koji imam manje proizvodne kapacitete.
 
Charta je svakako hibrid koji zavrijeđuje pažnju,podnosi cijelogodišnji uzgoj ako ima adekvatne uslove,otporam je na bolesti pa je fungicidna zaštita lako provodiva.Jedino ga muči fitoftora,ali u stanju je uz tretman prevaziči je i nastaviti sa porastom bez nekih većih stresova.Plodovi su ukusni,velike tržne veličine,bez sjemenki i nemaju gorčine.
 
Carta je ekstra hibrid,ali za profesionalce.Nije za amatere vec za ozbiljne proizvodjace koji imaju dobre plastenike.Treba da se djubri svakog dana da bi dala vrhunske rezultate, a to mnogi nisu spremni da ispostuju.
Jos da dodam da nije sigurno da ce je sledece godine biti kod nas u prodaji.
 
Da spadam u amatere-trenutno imam četiri plastenika , svaki je dimenzije 13,5x5 metara, nisam to naglasio, izvinjavan se zbog toga. (ali u jednom imam kornišone koje svakog dana prehranjujem.)
 
Cena ovog hibrida je bila oko 115 evra/1000 semenki,sto nije zanemarljivo.Potrebni su visoki plastenici i nesto znanja da bi se pokazao kakav je.
Jednostavo receno ne oprasta greske u proizvodnji.
 
Ma oprašta on mnogo toga.Ja sam ga sadila krajem marta.Evo ga još imam u proizvodnji,iako je zadnjih tridesetak dana bio totalno zapušten.Sada je nagužvan na metar visine,pobrala sam i izbacila sve prerasle balaste,poskidala većinu lišća i pustila mu po jednu vriježu kao novo stablo.I rodi,rodi,rodi......Očekujem solidan jesenski prinos,i naravno prihod,obzirom da će vanjski krastavci uskoro svi biti gotovi.-Izlaz u niskim plastenicima je vođenje vriježa vodoravno.

Ma da,cijena tisuću sjemenki je - e sada me ne drži za riječ -jel tisuću i pedeset kuna,ili devetsto pedeset.Oko sto četerdeset eura.Naši lopovi su veći od vaših.
 
Pa jednostavno - horizontalno.Sada,postavi li se mreža.to je jednostavno,ako je na špagama onda nije.Krastavce na mreži nakon pola metra porasta - koliko treba da se podigne od zemlje kako prvi ostavljeni plodovi nebi doticali tlo,a i da bi se poskidali zaperci da biljke imaju zraka od ispod vriježe se mogu usmjeravati - plesti u oka mreže.
 
evo gledam gore Jurine slike krastavca,gledao sam i kod drugih,ja sam radio ajax i jos jednu vrstu,ne sjecam se sad..
interesuje me sledece, listivi krastavca mi narastu ogromni,gledao sam kod drugih isti krastavac samo duplo manji listovi,visak azota ili ? cak mi se npr.gledajuci svoj paradajz i isti paradajz kod drugog desava isto to,veci listovi,deblja stabljika itd. ALI sam u paradajzu imao manjak azota prosle godine tako da i nije do azota?
 
Pozdrav drustvo, sta mislite da li je rano za setvu krastavca za plastenike bez grejanja?
 
Nazad
Vrh