Fendt

moj komsija danas kupio fendt 311LSA od 100ks ...jos neznam ni po kojoj ceni ni broj radnih satova ni godiste ali saznacu a postavicu i slike :D
jedino sto znam da ima alexinacke tablice
 
Takav kupljen proletos kod mene sa prednjom hidraulikom i nekim direktnim ubrizgavanjem vazduha(nije klasičan turbo).Ima 125 ks i cena je bila oko 18000eura ali iz više puta.
 
*~ JOHNY'89 ~* je napisao(la):
ma fendt su zakon i super brzi traktori!
evo jednog fendt 933 vario kako ide neverovatnih 67km/h po putu :D sto je brze i od mog skutera :haha:
[youtube=425,350]http://www.youtube.com/watch?v=5S-_ZHRlO4Y[/youtube]
_________________________________________________Post je spojen: [time]1242671891[/time]_________________________________________________
i evo kako je fendt snazniji i od kirovca koji ima v12 motor i 300ks a fendt se igra s njim :D
[youtube=425,350]http://www.youtube.com/watch?v=G8COXHzCDgA[/youtube]
Ali taj fend ima 30ks vise
 
samo sto ga na drugom snimku kirovec vuče po dvorištu dok ne spali gume. da sam ja bio u kirovcu nebih ga pustio do drugog sela.
 
evo danas sam imao prilike da slikam komsijin fendt 311LSA turbomatik koji je kupio pre nedelju dana i danas je isao da ore.
inace traktor je 90g ima 100ks,5000rs i platio ga je oko 15000e
jel vredi li toliko?
po meni je to dobar traktor ako je ocuvan ali neverujem da ima svega 5000rs,ima on mnogo vise...i ima masu od 5,5-6 tona sa tegovima a samo 100ks? meni se cini da je to malo za tu tezinu i takav traktor bi trebalo da ima bar 120ks(ako mu se doda turbo) i da bi bio maximalno iskoriscen motor
traktor je imao alexinacke tablice i sad je preregistrovao na nase tablice b.petrovac.
ovako on izgleda :ppozdrav:
213kn09.jpg

jel poznat nekome??
 
Pa toliko ima i moj ursus sa svojih 82 ks! I potrebna mu je ta tezina da prenese snagu na tlo!
 
petarHR je napisao(la):
Bezeveze mi je ta usporedba stare ruske gvožđurije s ''novim'' fendtom koji ima prejeben mjenjač.

Takodje se slazem da ti menjaci nikako ne mogu da se uporede. Ima klipova na youtubu gde fendt vuce i case i jd i sve ih odvuce jer jednostavno fendt ima savrsen menjac
 
Mnogi neshvataju koliko znaci 500-600 kila tezine kad pocne da slajfuje...
 
procitao sam svih 11 strana ove teme i nametnulo mi se jedno pitanje .Cemu u jednom traktoru elektronike kao u formuli jedan ?
 
Lala iz Banata je napisao(la):
He, njegov Case sa 95 ks nema ni 4 tone...

Moj kejs ima 4200kg i nije bas lagan kao sto mislis.

a ovaj fendt sto sam dao slike 311 LSA ima bar 5tona ali ima i tegove napred i ima i vise ja mislim da ima bar 5,5t i stvarno je jak i masivan,a znamo da za oranje treba jak i masivan traktor,pa je ovaj fendt od 100ks za trobrazdni plug idealan.

Sumadinac-Gruzanin je napisao(la):
procitao sam svih 11 strana ove teme i nametnulo mi se jedno pitanje .Cemu u jednom traktoru elektronike kao u formuli jedan ?

da bude savrseniji od savrsenstva :D a i najskuplji,e to je FENDT tj spejs satl medju traktorima :ppozdrav:
Moj san je FENDT 716 vario TMS black edition :D
 
Sumadinac-Gruzanin je napisao(la):
procitao sam svih 11 strana ove teme i nametnulo mi se jedno pitanje .Cemu u jednom traktoru elektronike kao u formuli jedan ?
da bi nam uzeli pare koje smo mukom zaradili, pa hajde opet na njivu smisliće oni opet nešto 3,28% bolje i 56% skuplje.
 
Da... Zanimljivo da su ovde u okolini nekoliko njih pokupovali FEndove sa po 5 do 8 hiljada radnih sati i imaju vrlo malo problema. A ovi što su pokupovali polovne Maseje skoro svaki ima poneki kvar za koji treba dosta ::novac::.
 
Ma ni MF nije loš, dapače, kod dobrog održavanja (izmjene ulja hidraulike kao i filtera) hoće i on dosta sati nabrat.. Njih pate el.hidraulički ventili, indikatori,..., koji većinom stradaju od ''lošeg ulja''.
A i pitanje je koliko ti traktori stvarno imaju rč., jer niko se toga neriješava dok ga neizcijedi i ostavi samo malo života u njem da može malo izdržat a dalje kud koji...

Dakle proda ga dok još valja, što kod nas baš i nije slučaj, sve se goni dok necrkne, a tad se zafaraba i udaje ::lose::

U biti, ko bi prodo ispravnu stvar koja može poslužit još x godina, ali i mi moramo shvatiti da neke stvari jednostavno imaju svoj vijek trajanja, i spadaju pod potrošni materijal iako mogu radit 5000rč..
 
Nazad
Vrh