Fendt

ja sam hteo to da mu kazem preko telefona. Ali nisam smeo jer je ovde nezgodan zakon. Moze me prijaviti u policiju. I ne samo njemu vac svim osatlim koji nabijaju cene na stare traktore.
 
Pa da je najbolja solucija pri kupovini polovnjaka fendt,jeste ,ali po nekim normalnim cenama.Ovaj ga baš-baš pretera.
 
ma jesu skupi ... ali su dobri - mnogoo...
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=3WzqQa9-A8Y&feature=related[/youtube]
 
od kada zivim ovde u CH do sada nisam nikada nalazio fendt-a jefzinijeg od 20000chf naravno misalim na seriju 306 307 308 309 311 ... samo je jednom bio 1 na internetu 105ks sa 13000h i otiso je za dan.
 
vlasnik sam 309 iz 87 godine ima 86 ps i traktor je izmisljen samo mu po meni fali jos ehr i prednji hidraulik, sto se tice odrzavanja nije zahtijevan ako ga kao polovnog kupite ispravnog, ja sam sa svojim naj...bo pravo jer sam radio mijenjac sto ukljucuje 3,4,5,6 brzinu ganjc novu kompletne lezaje nove u mijenjacu i jos koje sta(naravno i sinhroni svi novi) da vam velim koliko su kostali dijelovi, mislim da cete pasti na guzicu, 4500 eura stim da sam to sve sam radio posto sam mehanicar, iz remonta jednog kod nas koji servisira fendt traktore su mi bili poslali ponudu od skoro 10 000 eura pa sad vas ja pitam jel valja fendt.... naravno da valja odlicaj je al je skup pravo i to sto on nudi nenudi niti jedan traktor sto se opreme tice, mijenjaci odlicni(jos ak je turbomatik govorim za starije serije naravno) ma sve je kao :D, koliko para toliko i muzike, a ovo je toliko para da iduci barem 10-15 god budes odusevljen a ne samo zadovoljan.....
 
sacu odma da vam kazem koliko kosta prednja hidraulika: 5000f i kardan racunaj isto toliko. znaci 10 000f=6500e pricam ti o novim stvarima. ali ipak me nemoj drzati za rec. ako zelis mogu da pitam pa da ti kazem tacnu cenu. amozda moze da se nadje polovno:haha: a ako zelis Frontal? to se nalazi. moze se naci cak i od istog tipa pa da posle nemoras da radis dodatne modifikacije.
 
to se i ja slazem sa vama. malo je tesko pomiriti se sa tim da kod nas 539 kosta 6500e(mislim) a na zapadu 1 te snage,duplak kosta 30000e. mislim da i 539 moze da tera 10 000h bez generalne.
 
Kad smo vec kod ovih lepotana...
244d6cj.jpg
 
10000 rs ni da sanja. Imam 542 iz '88.
kod mene je 15 god. i znam koliko moze,a znam u selu jos 100 fergusona i ni jeda nije dosa ne do 10000 vec do 6000.,a ovaj novi ima jedan 539 ne daj boze nikom.
 
jeste sve je to ljepo sve kako mozes pozejeti ima sve hajmo eci na dohvat ruke,samo kad vrisne onda prodas fergu da napravis te arabajtije,pa onda opet radi da kupis fergu.
tako sam ja najeeeee.....o sa JD pa sam se zla rjesio.od tada mi svi IMT-eovi sve bolji i ljepsi,a sto se tice udobnosti 800 evrova gramer sjediste sa naslonoma za ruke,naslon za glavi i vazdusno federung i grijac pa teras naseg i samo :veseljak::
 
Imam Rakovicu 74to nema keko je nismo cuvali i do generalne je terala samo 5800h. a dok je vozimo stvara neverovatno veliku buku. ja sam ovde u CH vozijo fenta 306 od 70ks. razlika je ogromna. kao jugo i mercedis. mozda cak i malo veca.
 
Fendt je traktor za sebe,
Prvi su uveli vario manjece.
daju dozivotnu garanciju na menjac bez obzria koliko sati ima.
samo imaju jednu manu cena kod nas..

Gledao sam cene na traktor pool znaci moze se naci traktor 2007 za 110.000 e a ima 1800 h,360ks .

a sada je pitanje zasto on njega prodaje,nije jedini taj od 1800 h ima ih mnogo koji su i mladji pa ih prodaju...Zasto?
 
Lazaaa je napisao(la):
Gledao sam cene na traktor pool znaci moze se naci traktor 2007 za 110.000 e a ima 1800 h,360ks .

a sada je pitanje zasto on njega prodaje,nije jedini taj od 1800 h ima ih mnogo koji su i mladji pa ih prodaju...Zasto?
Lizing,neko se zaleteo i sad mora da ga vrati,nuzda naterala.
Zivotna mi je zelja da vidim imt-a koji ima 10 000rc a da motor nije diran.Moj 533 ima 8700rc i zreo je za generalku,ali ne radi nista tesko samo lake povrsinske radove.
 
Zet ima 533 9300rs,zreo je za generalnu ali je i ove jeseni orao sa njim.Kod nas je česta pojava 533 sa 9000 i kusur sati da nije još otvaran.Moj 539 ima 6500 r.s. malo duva,malo troši ulja (3-4L na 200rs)ali još vuče dobro i nagura će sigurno do 8000
 
Lazaaa je napisao(la):
Fendt je traktor za sebe,
Prvi su uveli vario manjece.
daju dozivotnu garanciju na menjac bez obzria koliko sati ima.
samo imaju jednu manu cena kod nas..

Gledao sam cene na traktor pool znaci moze se naci traktor 2007 za 110.000 e a ima 1800 h,360ks .

a sada je pitanje zasto on njega prodaje,nije jedini taj od 1800 h ima ih mnogo koji su i mladji pa ih prodaju...Zasto?

Krivo si informiran. Da je tako odmah bi kupio jednog.
 
@Lazaa: Pomozi mi da progledam pa me uputi gdje da kupim Fendt-a sa doživotnom garancijom na mjenjač, bit ću ti jako zahvalan. Još nigdje nisam niti čuo niti vidio da itko daje doživotnu garanciju na bilo koji dio stroja ili cijeli stroj, a mislim da ni ostali forumaši to nisu doživjeli. Nema onoga što se nemože pokidati i nema toga što traje vječno.

Kod nas na PIK-u su samo Fendt traktori serije 300, 400, 700, 800 i 900. I sve se kvare (bilo da su su sitnice ili kvarovi motora, komponeti mjenjača...), neki manje neki više, što ovisi o broju traktorista (od 2 pa na više po traktoru), vrsti posla koju obavljaju itd. Traktori Fendt su vrhunski traktori, no nisu nekvarljivi. ::namigivanje::
 
Nazad
Vrh