PDA

View Full Version : Stranka

Poljoinfo Wiki - poljoprivredna enciklopedija
Poljolink - adresar poljoprivrednih firmi

Advertisement

Advertisement

Advertisement

cukaneca
17-08-09, 06:00
AGRARNA STRANKA
POŠTO tuđa ruka svrab ne češe, moj predlog poljoprivrednicima je da osnuju svoju stranku - kaže Ševarlić.
- Kada bi za nju glasalo 11,2 odsto poljoprivrednog stanovništva, koliko ga imamo, to bi ovoj stranci donelo 27 poslaničkih mesta, pa ni jedna odluka ne bi mogla da se donese bez njih. Slovenci su uradili slično, pa je njihova stranka koja je okupljala zemljoradnike u vreme privatizacije imala mesto ministra poljoprivrede.
citajuci tekst na poljopartner sajtu pomislio sam da bi to mozda bilo neko resenje i nacin da uticemo na politiku drzave prema nama.vidite samo ovo radnicima drzava iz nasih poreza placa spajanje radnog staza firmama koje nisu uplacivale a mi da bi overili knjizicu moramo da donesemo papir iz poreske uprave da smo platili i dali su svi gradjani isti nisuuuu

Post je spojen: недеља, 16. август 2009. 20:08:26 MST_______________________________________________ __
da kazem da sam zbog ovih i puno drugih majmunluka koje nam ova a i sve druge vlasti rade ili su radile postao hobi seljak tj. zivim i radim iz cistog hobija iz hobija sam ustao sad u 4 ujutru i odoh da seckam kukuruz danas ce mi doci 5oro ljudi koje cu iz hobija da platim da mi pomognu silazu

mityoo
17-08-09, 07:48
Ovo mozda i nije tako losa ideja... Samo se pribojavam malo poznavajuci prilike u nasem politickom drustvu.....Da se neobije nama oglavu!

tarana
17-08-09, 11:02
ja se pribojavam, znajući naš mentalitet, da će tih 27 paora-političara u parlamentu, kroz 3 dana, kad postanu članovi 15 upravnih odbora, zaboraviti koja im je osnovna delatnost...

~Kiki~
23-08-09, 16:19
ja se pribojavam, znajući naš mentalitet, da će tih 27 paora-političara u parlamentu, kroz 3 dana, kad postanu članovi 15 upravnih odbora, zaboraviti koja im je osnovna delatnost...

Upravo tako para čoveka kvari !

Karalic
02-09-09, 01:09
ma samo da se omirise malo lovica :lol: :lol: :lol: odmah je golub preletac na delu :lol: :lol: :lol:

Dragan18
03-09-09, 17:17
garantujem da bi moj otac ostao dosledan sebe !! inace cale mi je zavrsio ekonomski fakultet i diplomirao >:({

Post je spojen: 1251987548________________________________________ _________
ajde da sastavimo obrazac za pravljenje stranke u PDF formatu da moze da se preuzme i iskopira pa da pocnemo da skupljamo potpise >:({
ajmo ljudi neko ko zna kako to ide i sl ..

senator
09-09-09, 14:44
Sarl- Luj de Sekonda baron od Brede i Monteskjea (1689-1755) bio je jedan ljudi (pored Rusoa, Voltera i drugih) koji su postavili ideoloske okvire francuske burzoaske revolucije, covek koji je u svom delu "O duhu zakona" razvio podelu vlasti na sudsku, zakonodavnu i izvrsnu koja kao takva predstavlja temelj parlamentarnih demokratija i covek koji je rekao sledece: "Iskustvo oduvijek pokazuje da svaki čovjek koji ima vlast u rukama ima predispozicije da je zloupotrijebi. On će ići tako daleko, dok ne naiđe na ograničenja." i "Svaka vlast kvari. Apsolutna vlast, apsolutno kvari."
I sam sam u temi Za i protiv Evropske unije pomenuo ideju o formiranju nove stranke koju bi cinili poljoprivredni proizvodjaci, ali to je vise bio momenat zanosa, jedna utopijska zamisao gde bi se svi zemljoradnici u Srbiji ujedinili i slozno stali u zastitu svojih prava (domaci proizvodi se prodaju strancima maltene za dzabe, a mi uvozimo genetski modifikovano smece koje dajemo deci da jedu, npr. otkupna cena jabuka u Kraljevu je 3 din. a kupujemo ih i uvozimo ko zna odakle i ko zna po kojoj ceni), ali znajte dobro jednu stvar- ko god da je na vlasti, taj ce da krade. jedni manje, drugi vise. Demokratija je samo privid, iluzija da narod bira i da iz naroda potice sva vlast. Danas se svi prodaju za pare a kvalitetne opozicije i nema. Dacicu su uhapsili i hladnokrvno likvidirali predsednika stranke, a on se udruzio sa onim koji su to ucinili, Nikolic se zakleo na vernost stranci pa je, za debelu novcanu sumu, rasturio, Krkobabic prodao penzionere... Drzavu nam vodi Dinkic, on odredjuje cene, stiti tajkune i monopoliste, zaposljava i otpusta radnike, gura nas u propast, a trenutni rejting stranke mu je na nivou statisticke greske. Ministar vojske sa koeficijentom inteligencije ispod donje granice proseka nikad nije ni sluzio vojsku... Vlada besoumcno zaduzuje drzavu uzimajuci strane kredite, privredna aktivnost opada, otpustaju se radnici, zamrzavaju se penzije i plate u drzavnom sektoru, kupovna moc dinara slabi, priblizavaju se devedesete...
Medjutim, drzavni aparat je postavio svoje partijske kadrove na sva moguca i nemoguca mesta u drzavnim firmama i javnim ustanovama, od direktora pa do cistacica, duboko je ogrezao u korupciju tako da vlast nikome nece prepusiti ni po cenu zivota. Srbiji nije potrebna jos jedna stranka (narocito nakon donosenja zakona o politickim partijama koji ide na to da smanji njihov broj) vec jedan covek, apsolutista i diktator, harizmaticna ali i pravedna licnost, nacionalista i rodoljub koji ce zameniti razgranat drzavni aparat, cija ce rec biti zakon, koji ce imati sve konce u svojim rukama i koji ce statina put stranackim trgovinama i prepucavanju.
To je, doduse, samo moje misljenje...

Dragan18
09-09-09, 15:03
treba nam PATRIOTA...

stiv
09-09-09, 16:54
Ali je problem što se takav rađa jednom u 200g >:({

rasa02
09-09-09, 17:01
Tacno,takvog nema odavno.

senator
09-09-09, 17:58
Hehehe, pa mi poslednjih 200 godina nismo imali sposobnog i patriotski orijentisanog vodju (Pasic jeste bio odlican drzavnik, ali nikad nije vodio glavnu rec, Tito nije bio nacionaisticki orijenisan, Kraljevi iz obe dinastije su nas konstantno uvaljivali u g****, a ovaj dinasticki retard danasnjice ne moze da nauci srpski vec godinama), pa mislim da je konacno doslo vreme da se jedan takav pojavi...

~Kiki~
10-09-09, 11:24
:D

Rastislav
10-09-09, 11:50
...

senator
10-09-09, 12:26
Djindjica se secam kao coveka koji je u Nemackoj za vreme bombardovanja apelovao na NATO da produzi bombardovanje Jugoslavije za jos tri nedelje. O pokojnicima sve najlepse, nek mu je laka zemlja, ali on je bio nemacki ucenik koji je finansiran od strane zapada i koga je zapad doveo na vlast po istom onom scenariju kasnije primenjenom u Ukrajini prilikom sprovodjenja narandzaste revolucije u pokusaju Amerike da prosiri zonu svog uticaja na istok, sto blize Rusiji, konvertujuci bivse socijalisticke zemlje u "prodemokratske". A znate kako kazu, ko sa djavolom tikve sadi...

Rastislav
10-09-09, 12:41
...

mityoo
10-09-09, 12:58
Pa iovako je kraj bombardovanja prikazan na RTS-u kao da smo mi pobedili... ::lose::

Rastislav
10-09-09, 13:05
...

mirmag
10-09-09, 13:07
Nema nista gore od prepucavanja oko politike!Ljudi batalite to! :<<> {"{":

senator
10-09-09, 13:23
Licno me ne interesuju ni jedan ni drugi, a Djindjic jeste apelovao na produzenje bombardovanja. Sad, dal bi prekid dejstava znacio Milosevicevu pobedu ili ne, ne interesuje me. Znam samo koliko je ljudi izginulo dok su se oni prepucavali. Ja samo ne znam do kada ce ljudi u ovoj zemlji sve sto ne valja svaljivati na Milosevica i kukati zasto Djindjic nije ziv jer je to bio "covek sa vizijom" kada su obojica, kada je narod u pitanju, bili donekle isti- ni jedan ni drugi nisu birali sredstva da se dokopaju vlasti! 5. oktobar je najveca sramota u istoriji Srbije, cin divljastva i destrukcije, dan kada su politicke i kulturne institucije palili izmanipulisani demostranti. Moglo je to da se odradi daleko mirnije.
S druge strane, ne znam koliko si upoznat sa nacionalnom istorijom Srba. Seti se samo majskog prevrata 1903. godine kada je Crna ruka na celu sa oficirom Dragutinom Dimitrijevicem Apisom ubila kralja Aleksandra Obrenovica i kraljicu Dragu i time prekinula lozu Obrenovica. S obzirom da je Kralj u razmaku od jednog sata izvrsio dva drzavna udara, moze se dugo raspravljati o opravdanosti takvog cina. Medjutim, nas treba da zanima ono sto ide posle. Doslo je do dinasticke smene i na vlast je doveden Petar Karadjordjevic uz klauzulu da se minimalno mesa u politiku i da ostavi dovoljno manevarskog prostora politickim partijama da se legalno bore za vlast. Medjutim, njegov naslednik Aleksandar je navodno preziveo atentat dok se vozio kolima Solunom (sutra se navrasava 93 godine od tog dana) i za njega direktno okrivio tada vec pukovnika Apisa koji je kasnije osudjen u tzv. Solunskom procesu i pogubljen zajedno sa Dimitrijem Vulovicem i Radom Malobabicem. Istog onog Apisa koji je njegovog oca doveo na vlast.
Kasnije je Aleksandar postao apsolutista koji je narodu 1931. darovao ustav (septembarski ili oktroisani ustav) koji Srbija postaje nasledna, ne vise parlamentarna monarhija.
Istorija se ponavlja zar ne?
Pitanje je kako bi se stvari dalje odigravale da Djindjic nije ubijen i u sta bi se izrodila ta njegova demokratija, medjutim, ne vredi razmisljati o tome. Djindjic je bio politicar isto kao Milosevic, Seselj, Tadic ili bilo koji drugi politicar. Upravo te razlicitosti moramo da prevazidjemo i da se ujedinimo pod jednom idejom kako bi Srbija napredovala. Ja sam eksplicitno rekao da nama treba diktator i apsolutista, ali u isto vreme i rodoljub, jer su Srbi navikli na cvrstu ruku, neko ko ce da radi u interesu naroda i drzave, a nece da nas prodaje Slovencima i Hrvatima (bez namere da vredjam ni Slovence ni Hrvate, ali sta Srbin moze da kupi kod njih, koje preduzece ili nekretninu?).
Pravim malo pauzu, ionako su me kritikovali da su mi postovi predugacki... >:D Pozz

Rastislav
10-09-09, 13:40
...

Dragan18
10-09-09, 13:44
pametan si ti covek senatore >:({

senator
10-09-09, 14:05
Ja nisam politicki aktivan, nemam nameru da osnivam sopstvenu stranku niti me politika interesuje na bilo koji nacin (iako si apsolutno u pravu sto se tice zastupanja ciljeva u parlamentu). Ja svoj hleb ne zaradjujem na zemlji, ja se poljoprivredom bavim jer mi je otac ostavio u nasledje cetiri hektara zemlje, sto njive, sto sume, sto livade, pa je grehota da to ostavim neobradjeno, ali posmatram ostale ljude oko sebe koji zive od poljoprivrede- mleko 16 dinara, sljiva- 30 dinara, kukuruz- 12 dinara, jabuka- 3 dinara... Mislis da od toga moze da se zivi? Veliki proizvodjaci to toliko ne osecaju, ali uskoro ce situacija svuda u zemlji biti ista jer je domaca privreda unistena, a onda ce mnogi drugacije da razmisljaju. Medjutim, vreme je najbolji sudija. Kao sto rekoh- da li je bolje zadovoljavati hirove jednog coveka ili citavog aparata izvrsne i zakonodavne vlasti? Na papiru je parlamentarna demokratija je odlican model, ali prilike se razlikuju od zemlje do zemlje. Ne postoji jedan univerzalan sistem za sve drzave sveta vec izbor istog diktira podneblje i specificnosti datog naroda. Za Srbe i Srbiju idealna je jaka centralna vlast svedena na jednog coveka, a ne na gomilu nesposobnih i prodanih krmaka kojima su i oci gladne novca. Kako ce jedna vlast da kontrolise drugu kad svi plivaju u istim vodama, cak se i sudije postavljaju po politickoj liniji (bira ih parlamentarna vecina) cime se direktno gazi nacelo nezavisnosti u radu sudstva? Ko ce da kontrolise onog koji bi trebalo da kontrolise?
Druga stvar, ako ti ne verujes da se Srbi mogu ujediniti pod jednom idejom, onda stvarno i nece, jer da bi nesto promenio na globalnom nivou, moras prvo da krenes od sebe.

cukaneca
10-09-09, 14:11
opste prihvaceni princip volje vecine koji bi valjda trebalo da se postuje i primenjuje je problem koji mi imamo.skoro smo videli kako se pravi vecina kod usvajanja zakona o informisanju.nasi prozapadni politicari su posle 5.10. pomislili da se srbija okrenula za 180 stepeni.malo su se z....

Rastislav
10-09-09, 14:51
...

Dragan18
10-09-09, 15:35
To da se svi ljudi mogu ujediniti oko iste ideje je utopija a sam znas da su utopije nedostizne.Znaci to se nikad nece desiti jer nikad nece svi ljudi isto razmisljati.
Polako se stvari menjaju u Srbiji,vidis kako su uljare izgubile monopol cim se pojavio novi igrac na trzistu,NIS uskoro gubi monopol pa cemo uskoro imati i jeftinije gorivo.Hapse se razni mafijasi,korumpirani doktori,upravnici udbora koji sami sebi određuju plate....Sudstvo bi trebalo da se reformise jer ima puno korupcije,ukinu monopoli,da se dozvoli slobodan izvoz poljo.proizvoda...
Sve je to proces koji traje i po meni ide zasada u dobrom smeru.Nerealno je ocekivati da se stvari koje su trajale preko deset godina okrenu preko noci.Treba malo vremena da se stvari srede tj.da izadjemo iz tranzicije da bi posle shvatili da se to moralo uraditi jer bi smo u protivnom ziveli kao u devedesetim.

rastislave bez uvrede ali to je sve mazanje ociju >:({

senator
10-09-09, 15:39
Prijatelju, postujem ja tvoje misljenje, ali ujedinjenje Srba pod istom idejom nije utopija- nevolja i glad ujedinjuju ljude.
E, sad, vidi ovako, sto se tice reforme sudstva, to mi je veoma bliska materija pa mogu o tome do sutra da ti pricam:
1. Po Ustavu Republike Srbije sudijska funkcija je stalna i sudija moze biti razresen funkcije samo u sledecim slucajevima:
-na njegov izricit zahtev;
-nastupanjem zakonom propisanih uslova (penzija);
-razresenjem iz zakonom predvidjenih razloga (broj oborenih presuda, narusen licni ugled ili narusavanje ugleda institucije);
-kao i ako ne bude izabran na stalnu funkciju (nakon prve tri godine);
-u slucaju smrti (ovaj slucaj se ne navodi u ustavu, ali se podrazumeva).
Nadji mi medju ovim stavkama osnov za reformu sudstva, a samim tim i razresenje sudija. Istina je da je reforma PROTIVUSTAVNI pokusaj da se vlada resi kadra postavljenog pre petog oktobra koji koci dalje rasparcavanje drzavne privrede i da se napravi mesto novim nekompetentim, nestrucnim i nesposobnim pravnicima koje je lako kontrolisati. Inace, ustav garantuje stalnost sudijske funkcije upravo kako bi sudska vlast mogla da vrsi kontrolu ustavnosti i zakonitosti pravnih akata koje donosi vlada i parlamentarna vecina. Ovako, kontrola koju bi trebalo da vrsi sudska vlast otpada.
2. Gorivo danas pojeftini dva prekosutra skoci pet dinara. Imamo najskuplje gorivo u Evropi i tako ce i dalje biti jer je drzavna kasa prazna.
3. Hapse se kriminalci i korumpirani lekari u sklopu odlicnog diverzantsko- marketinskog poteza koji za cilj ima da baci prasinu narodu u oci. Svi su oni sitna riba u odnosu na one koji sede u vladi i stavljaju milione u dzepove kako bi nekom strendzeru omogucili da u Srbiji monopolizuje trziste ovoga ili onoga. Secas li se afere oko nacionalne stedionice kako su Dinkic i kompanija otvorili navodno Drzavnu banku u prostorijama SDK, a SDK likvidirali, pa su toj banci u privatnom vlasnistvu dali ime Nacionalna stedionica, a onda je dokapitalizovali preko Eksim banke u Moskvi u koju je Dinkic deponovao drzavne pare, a onda na ime tog deponovanog drzavnog novca trazili kredit za kupovinu akcija te banke pa su dosli do akcija bez ijednog ulozenog dinara. Ljudi, posteno je reci lopov kada nekog uhvatite da krade, a Dinkic svakako to jeste.
4. Demonkratske snage su bez prekida na vlasti poslednjih devet godina i sta su dobro uradile osim sto su unistile privredu do temelja? Koliko je to vremena potrebno da se dese neke promene? Koliko je jos godina potrebno da ona statisticka greska od Dinkica i njegova ekipa napune dzepove? Evo ti, primera radi, Kraljevo. Javno je zasedanju gradske skupstine iznet materijal o malverzacijama odbornika DS, SPS, SPO i G17+ u nekim javnim ustanovama, i cim su demokratske snage uspele da kupe vecinu, odmah su smenile gradskog inspektora koji je ispitivao zloupotrebe budzeta i postavile neki svoj kadar. Sud ni da mrdne prstom.

Toliko od mene za danas, ne pokusavam da promenim nicije misljenje, jednostavno iznosim svoje.

Rastislav
10-09-09, 16:07
...

senator
10-09-09, 16:45
Prijatelju, ja se ne zalim, mene mnogo zabole uvo ko je na vlasti, ali necu da me neko z*******, prica o postenju i krade mi ispred ociju. Te informacije o prosecoj plati koje si naveo nemaju veze s vezom i ko zna na kom su uzorku izvadjene te vrednosti. Ko te je naucio da marku uporedjujes sa EUR-om u odnosu 2:1? Ta racunica je davno napustena. S druge strane, dinar se vestacki pumpa i kad bude pukao zalices za platom od 100 DEM. Drzava je prezaduzena. Pasce Srbija u duznicko ropstvo zahvaljujuci tebi i takvima kao sto si ti- konformistima. Ti gledas danas, ne gledas sta ce biti sutra i tebi je, mozda, lepo, ti, mozda, imas dovoljno za lagodan zivot kad tako okreces glavu pred ociglednim dokazima, ali velika vecina ljudi na forumu ne moze adekvatno da naplati svoj rad zbog lose drzavne politike. Do kada ce nas gori od nas praviti budalama?

Rastislav
10-09-09, 17:19
...

senator
10-09-09, 17:49
Hahaha, vidim koliko ti znas, mnogo si argumenata danas izneo.
Sto se tice zaduzenja, ono trenutno iznosi 60% drustvenog proizvoda (iako ministarka Dragutinovic tvrdi da je to 30%), a od 80% se smatra daje drzava prezaduzena. Nismo mi tako daleko od te cifre, tako da nema mnogo drzava koje su zaduzenije od nas kao sto ti to tvrdis.
Ti si mislio da je ovo debata? Nisi ti meni dorastao, sinovac, ni po obrazovanju, ni po vokabularu, ni po informisanosti, ni po cemu drugom. Danas sam ionako imao slobodan dan i mogu ti reci da sam ga odlicno iskoristio. Pokazao sam kakav profil ljudi cini biracko telo vladajuce garniture- neobrazovani, neinformisani, kratkovidi. Drago mi je da si biracko telo opozicije nazvao maloumnim, to puno govori o tvom karakteru i o demokratiji u koju ti verujes.

P.S. Ja i dalje verujem da je moguce ujediniti sve Srbe pod jednom idejom.

Post je spojen: 1252595229________________________________________ _________
I josh jedna stvar, nisam ni mislio da direktno uporedjujem valute, sto je, logicno, nemoguce (a taman si mislio da si me presao, zao mi je sto moram da te razocaram), uporedjuje se kupovna moc tada marke i danas evra i na osnovu toga danas je taj odnos 2:1 neodrziv, a ti izmisljene prosecne plate od prosle godine pretvaras u marke po tom odnosu. Razmisli malo o cemu pricas...

Rastislav
10-09-09, 18:08
...

senator
10-09-09, 18:10
I 90 je za tebe nedostizno... Hahaha

Rastislav
10-09-09, 18:16
...

Dragan18
10-09-09, 18:35
haha ...zanimljivo : senator garant ima pravni fakulet >:({

cukaneca
10-09-09, 20:27
92,93 sam autobusom isao za rumuniju da kupim naftu.ne secam se vise bas tacno tadasnjih cena nafte i recimo svinja ili bikova ali ono sto mogu sa sigurnoscu da tvrdim je da sam imao vecu zaradu i profit radeci manje zemlje nego sad.pa cak i 99 kada sam da bih prodao svinju za marku po kg zive vage istu zaklao,osusio,napravio kobasice coveku

Jugos
10-09-09, 20:35
92,93 sam autobusom isao za rumuniju da kupim naftu.ne secam se vise bas tacno tadasnjih cena nafte i recimo svinja ili bikova ali ono sto mogu sa sigurnoscu da tvrdim je da sam imao vecu zaradu i profit radeci manje zemlje nego sad.pa cak i 99 kada sam da bih prodao svinju za marku po kg zive vage istu zaklao,osusio,napravio kobasice coveku

Ali tih vremena vise nema niti ce ih nadam se ikada vise biti nedaj nam boze...(odem na benzinsku pumpu i onaj mi kaze daj saobracajnu da ti lupim neki stambir za sledovanje tromesecno od 2.5 litra benzina za motor apn6) sramota i bruka neponovilo se vise nikad i nikom a kome je bilo bolje u ona vremena taj po meni nije ....

jhon dere
10-09-09, 21:34
Nebi da se mešam u ovu temu koja nevodi nigde izgleda , ali samo nešto da kažem Rastislavu to što kažeš da ljudi odlaze u slovačku i daje tamo bolje , jedino bolje je u bratislavi nešto, a ovi ostali gradovi prema poljskoj i ukarajini žive gore nego rumuni kad su kopali kanale kod nas za "3 červene" oni i nemaju pojma da su ušli u EU.

senator
10-09-09, 21:39
@ Rastislav: Ti bas ne odustajes. Hvatas se za slamku, a? E, majke mi, ubi se objasnjavajuci ti, ali nema vajde. Do cifre od 60% su dosli ekonomisti, a to je bilo pre nego sto nam je Rusija odobrila kredit. Sada se pregovara i sa MMF-om oko "novih aranzmana", pa kada uzmemo sve te kredite koji nisu uzeti u racunicu i dodamo na onih 60%, prebacicemo i 80%, a onda smo ga n*******.

jhon dere
10-09-09, 21:47
senatore džaba ti to ovde sve pričaš prijatelju šta mi možemo tu da uradimo? ništa i toje to , nije valjalo 90-tih a nevalja ni sad . tada nije bilo robe sve zvrjalo prazno a sad ima robe al nema se para i mož se j*****. Tkoje kakoje i mi tu možemo da polemišemo danima i godinama al DŽABA ... >:({

Rastislav
10-09-09, 21:50
...

jhon dere
10-09-09, 21:56
http://www.youtube.com/watch?v=thwxmTU5fpY

senator
10-09-09, 22:05
@jhona DERU: Prijatelju, 100% si u pravu, ali znaj da svaka promena nastaje induktivno- potice od pojedinca, a proizvodi globalne efekte. Svaka promena dolazi iznutra. I odlican ti je klip, slatko si me nasmejao, pesmica ima odlican ritam. Pozz...
@Dragan18: Nije bilo tesko pogoditi, zar ne... Hehehe... Pozdrav za tebe >:({
@Rastslav: Daj Boze da bude kao sto ti kazes i daj Boze da ja gresim, ja sam samo izneo svoje misljenje i argumente. Drago mi je da smo lepo razgovarali, izvini za sve sto nije bilo u redu sa moje strane... Pozdrav za tebe, druze! >:({

cukaneca
11-09-09, 04:03

Ali tih vremena vise nema niti ce ih nadam se ikada vise biti nedaj nam boze...(odem na benzinsku pumpu i onaj mi kaze daj saobracajnu da ti lupim neki stambir za sledovanje tromesecno od 2.5 litra benzina za motor apn6) sramota i bruka neponovilo se vise nikad i nikom a kome je bilo bolje u ona vremena taj po meni nije ....
mozda sam ja nenormalan ali po svom novcaniku vidim da sam ove kao i poslednjih godina sve tanji.radi se sve vise a para nema

Jugos
11-09-09, 09:25
@Cukaneca-tako je sad svuda u svetu drugacije nece biti,da se manje radi i bolje zivi.

~Kiki~
11-09-09, 16:05
To je bilo za vreme komunizma i socijalizma (radiš koliko možeš , a uzimaš koliko ti treba-komunizam) i sad odplaćujemo dobar deo tih kredita koja je tadašnja SFRJ uzela. Daleko od toga da nije valjalo , ali to je realnost .

cukaneca
11-09-09, 18:24
To je bilo za vreme komunizma i socijalizma (radiš koliko možeš , a uzimaš koliko ti treba-komunizam) i sad odplaćujemo dobar deo tih kredita koja je tadašnja SFRJ uzela. Daleko od toga da nije valjalo , ali to je realnost .
kolko se secam komunizma kod nas nikad nije ni bilo ma sta vi govorili.sta ce biti sa danasnjim kreditima ko ce njih da vraca.ne znam tacno gde nadjoh podatak da smo vec zaduzeni sa preko 20 milijardi evra pa gde je tome kraj imamo li nekog politicara ko ce naci neko drugo resenje osim novog zxaduzivanja

Rastislav
11-09-09, 18:57
...

~Kiki~
12-09-09, 13:04
Znam da pravog komunizma nije bilo kod nas , kao ni u SSSR . To u SSSR i istočnom bloku je više ličilo na neku vrstu diktature . Pravog komunizma ima možda samo u NRK .

cukaneca
12-09-09, 15:51
Nemas drugi izlaz nego da se zaduzis da popunis rupe u budzetu ili da smanjujes plate,ili da povecavas pdv.Ako smanjis plate nastace strajkovi isto tako i za pdv.To je i po meni najpametnije resenje u ovoj situaciji a kad izadjemo iz ove krize (po meni za jedno godinu dana) i kad se industrija pokrene otplacivacemo i stare kredite i ovo sto smo se trenutno zaduzili.Da mmf smatra da nismo sposobni da vratimo pozajmljene kredite ne bi ih nam ni odobrio.Stavise mi smo vracali stare kredite dok nije nastupila ova kriza ali nam je ekonomska kriza poljuljala indutstriju vise nego sto je vlada ocekivala, pa je pozajmila pare koje cemo kad izadjemo iz krize vratiti.
Nije Srbija u prevelikim dugovima jer u protivnom ne bi smo dobili kredit.

@senator
Nema ljutnje >:({
nema drugog izlaza ma jel da. a sta sa svim onima drugovima clanovima politickih partija koji su se posle svakih izbora zaposljavali po organima uprave drustvenim firmama itd.stari su ostajali a novi primani.juce sam imao mali divan sa jednim clanom spo-a koji je do poslednjih izbora sedeo ispred lokalne prodavnice a sad sedi u opstini.posle nekih prica o tome da ce drzava krenuti od sebe sa stednjom i otpustiti evidentne viskove cinovnika koje svi mi placamo to vise niko i ne pominje, al zato novi kredit sto da ne pa nece ga vracati onaj mamlaz cvetkovic ili ne daj boze milosavljevic da ne zaboravim statisticku gresku koja nam kroji zivot mladju dinkica.

Trnavac
17-09-09, 14:55
.....sace nam doci SEKI sa odmora da procisti ovaj gamez u drzavi i napravi zakon kako treba.
A Dinkica i ove nazovi demokrate natera da vrate pare koje su pokrali od narod, LOPOVI, m.....im y....

peto1
29-09-09, 21:38
Velika greska je napravljena 5 oktobra. Odmah su trebali privesti sve novopecene bogatase, kadrove SPS, JUL u jednu prostoriju i da vidimo ko je koliko maznuo. Nema da se izlazi dok se zadnji dinar ne vrati. Policija ima nacina da to sprovede u delo. Znaju da te ubede da i ti tako mislis. Da se to onnda uradilo ni po babi ni po stricevima, danas ne bi trebali da uzimamo razne kredite, a nekolicina ima novaca da ne zna sta ce sa njim. Pustili smo ih da rade dalje sta su hteli i danas imamo rezultate toga. Pogledajte samo Mega Markete, snadevate ih robom a oni nikom ne placaju, obrcu tude pare i kada pitas kad ce da plate kazu idi pa me tuzi. A sud te opet kosta tako da na kraju odustajes i batalis sve. A oni ti se smeju iza leda i maste brk, a tebi ce biti dobar i suv hleb.

Sumadinac-Gruzanin
15-01-10, 22:52
Ma treba poljoprivrednici da se skupe sa prikolicom stajnjaka pred skupstinu pa lepo pred ulaz jedno 1000 prikolica i jedno 100 da im se pospu ulice i to u sred leta . ":":{

todor
15-01-10, 23:03
šumadinac zaboravio si cisterne pune osoke to bi još bolje bilo ali je problem u tome što mi ne bismo ni stigli do skupštine već bih nas policija pohvatala

mira
15-01-10, 23:53
Zbog obaveza nisam bila u prilici d pratim o čemu se govori na forumu, sad čitam i ne mogu da ostanem bez komentara...
1.Nikada neću zaboraviti godine bede, očaja i poniženja koje nam je priredila majka država i tadašnji političari, te j..... devedesete!
Drago mi je što mladi članovi foruma nisu doživeli takvo poniženje, na svim poljima.
2.Rat na Kosovu (da, to nije bio rat), ja sa dvoje male dece, bez novca, prepuno tovilište prasadi, 14 krmača prasilja, 21 june u tovu, bez para i hrane za stoku...Jednom sam samo videla supruga tokom "ne rata ",jer je bio mobilisan dan nakon bombardovanja..
Kupujem stočno brašno(buđavo) od "patriota", da zavaram glad jadnih životinja.
Po sokacima se šetaju oni koji su bli lojalni tadašnjoj vlasti, strahuju za sve nas...
Moj suprug dobija orden od Miloševića, otišao da ga primi jer sam ga na kolenima molila da ode, da bi ga ostavili na miru..bilo mi je dosta i Velike Srbije i svega...
Tačno je da peti oktobar nije bio dovoljan, nedostaje šesti..
Molim one koji nisu doživeli sve ovo da ne pljuju ljude koji su imali viziju.
Znam, mnogi će me prezirati zbog ovoga što ću reći- Nikada nisam bila (i neću biti član demokratske stranke), jer mi se ne dopada način rada ove srtranke na lokalno nivou, ali kad klonem duhom pustim jedan disk"Kopiraj, Kapiraj" i znam da će nam biti bolje..
Priznajem, meni je danas bolje.

Okrim
16-01-10, 00:02
Zbog obaveza nisam bila u prilici d pratim o čemu se govori na forumu, sad čitam i ne mogu da ostanem bez komentara...
1.Nikada neću zaboraviti godine bede, očaja i poniženja koje nam je priredila majka država i tadašnji političari, te j..... devedesete!
Drago mi je što mladi članovi foruma nisu doživeli takvo poniženje, na svim poljima.
2.Rat na Kosovu (da, to nije bio rat), ja sa dvoje male dece, bez novca, prepuno tovilište prasadi, 14 krmača prasilja, 21 june u tovu, bez para i hrane za stoku...Jednom sam samo videla supruga tokom ne rata ,jer je bio mobilisan dan nkon bombardovanja..
Kupujem stočno brašno(buđavo) od "patriota", da zavaram glad jadnih životinja.
Po sokacima se šetaju oni koji su bli lojalni tadašnjoj vlasti, stahuju za sve nas...
Moj suprug dobija orden od Miloševića, otišao da ga primi jer sam ga na kolenima molila da ode, da bi ga ostavili na miru..bilo mi je dosta i velike srbije i svega...
Tačno je da peti oktobar nije bio dovoljan, nedostaje šesti..
Molim one koji nisu doživeli sve ovo da ne pljuju ljude koji su imali viziju.
Znam, mnogi će me prezirati zbog ovoga što ću reći- Nikada nisam bila (i neću biti član demokratske stranke), jer mi se ne dopada način rada ove srtranke na lokalno nivou, ali kad klonem duhom pustim jedan disk"Kopiraj, Kapiraj" i znam da će nam biti bolje..
Priznajem, meni je danas bolje.

@Mira

Miro, svakaVam Čast! Slažem se sa Vašom konstatacijom da je danas bolje, ali daleko je to od dobroga!

mira
16-01-10, 00:11
Nije najbolje, jeste bolje...
Želim da nam bude mnogo bolje.

mityoo
16-01-10, 00:52
Nije najbolje, jeste bolje...
Želim da nam bude mnogo bolje.

Želim i ja, ali izgleda da ne želimo dovoljno jako....

~Kiki~
16-01-10, 21:35
@ miro - svaki čast na rečenom , mislim da većina nas tako to doživljava . Nekad se nazovi dizel kupovao po pijacama i od preprodavaca , ni tada nije bio jeftiniji ali je bilo zaliha DM od plodnih 80-tih . Sećam se kao klinac da sam davao 8 DM za litru benzina koja mi je trajala jedva jedan dan . I onda me ubeđuju da su 90te bile dobre godine .

peto1
16-01-10, 21:46
Bilo ti je bolje i zdravije jer si se vise kretao peske i rekreirao. Danas do trafike ides kolima.

torpedo
16-01-10, 22:10
.....sace nam doci SEKI sa odmora da procisti ovaj gamez u drzavi i napravi zakon kako treba.
A Dinkica i ove nazovi demokrate natera da vrate pare koje su pokrali od narod, LOPOVI, m.....im y....

:lol: :lol:
5.oktobra je trebalo sve koji su nam zakuvali devedesete pokačiti po beogradskim banderama pa ni ovi danas ne bi bili ovakvi kakvi su.
Neki bi vaskrsli i Slobu da se vrati i da sredi ono što nije mogao za života. A jeste nas vala sredio ::lose::. Sećam se kad u robnu kuću u Šapcu stigne paleta šećera i paleta ulja a ispred hiljadu ljudi se gura. Ulje bilo, čini mi se 15 din a šećer 7, možeš da kupiš 1l ulja i 2 kg šećera dok traju "zalihe" E tugo moja ::lose::

peto1
16-01-10, 22:19
Al nas je bilo puno. A kanda ce nas opet biti.

http://i46.tinypic.com/zwlw7q.jpg

Mijat80
16-01-10, 22:49
Da jeste bolje, kada se sve isporodavalo sto se moglo prodati.
Prodali su prvo Secerane, pa zatim Cementare, pa odmah zatim su prodali NIS, pa zatim su nam obecavali 1000 evra za akcije a dobili smo 17 evra.
Lako je sve prodavati a tesko je steknuti, mozemo mi svi prodavati, jedne godine prodas jedan traktor pa zivis od toga, druge godine prodas jednu njivu pa zivis od toga e kada ostanes bez svega sta cemo posle?
Sa cim cemo proizvoditi i sta cemo proizvoditi?
Npr. iz moje delatnosti holcim izvozi cement za Bugarsku i Rumuniju gde idu te pare sigurno ne nama posto vise nije Holcim ili ti cementara Popovac u nasim rukama.
Glasao sam protiv Milosevica 2000 i sta smo dobili sa time? Jos vece lopove to jest skolovane!

mira
16-01-10, 23:40
Ne, akcije nemaju veze sa tih 17 evra.
Slažem se da je mnogo šljama ostalo na političkoj sceni posle petog oktobra, ali videli ste kako je tekla priča na ovom forumu vezano za osnivanje stranke.Svi bi kao nešto da menjaju, svi znaju da kritikuju, ali je malo onih koji bi se aktivno uključili u politički život.
Najlakše je kritikovati, vreme je da menjamo sebe, da menjamo loše navike, da podržimo dobre primere, da budemo realni.Ja sam promenila nekoliko poslova dok nisam pronašla ono što mi leži i što može da mi obezbedi pristojan život.
Ono što nikada neću zaboraviti je da su mi te devedesete ukrale mladost, u poređenju s tim akcije i njihova vrednost su sitnica.

Mijat80
16-01-10, 23:43
Ma necemo vise da kritikujemo sada prelazimo u akciju dosta smo cutali 10 godina, sto je mnogo, mnogo je.

mira
16-01-10, 23:44
@petao1
Volim ovaj grad, tu sam rođena, kad počne novo okupljanje sigurno ću vam se pridružiti.
Svaka čast za arhivu!

Post je spojen: 1263678340________________________________________ _________
Kreni, pratimo te!Ako organizuješ nešto dolazimo u Raču.

~Kiki~
17-01-10, 16:42
Sve te firme nisu propale sada nego maltene tamo 80-tih , jer veći deo tih firmi je živelo od kredita - seci uši krpi dupe . Jer je vladao ne rad i lopovluk bar u tim fabrikama koje sam ja posećivao . I onda se pitamo zašto je sve otišlo u pm. Npr. livnicu Kikindu nekad i do 4500 radnika je kupila slovenačka firma koja zapošljava oko 70 radnika . Livnica je važila za jednog od najboljih proizvođača brusilica za obradu kolenastih vratila (radilica) na svetu . Pitam se zašto je propala - jednostavno ne rad . Krivci naravno mi , jer niko neće da ti pomogne da napraviš red u svojoj kući dok ti to sam ne uradiš . Važila je parola - ne mogu oni mene toliko malo platiti , koliko ja mogu malo da radim .

mityoo
17-01-10, 17:07
Ta parola je stvorena 90-tih godina kadje hiperinflacija i sve ostalo srozalo standard radničke klase! Moj matori je radio u Potisju u Adi, i znam da se tada mesečno proizvodilo preko 120 strugova koji su išli 90% za USA, pa kako je počeo embargo i Potisje je počelo da propada.... A pre toga je čovek mogao sasvim pristojno da živi od radničke plate....

Jugos
18-01-10, 12:07
Ova zamlja je davno otisla u tople krajeve

mira
26-01-10, 18:30
Samo seljak nema radno vreme i ne moze da pobegne s posla..
Da nam je dobro-nije, ali verujem da ce biti bolje.

Zoran Kostović
26-01-10, 18:35
@mira
Za radno vreme si potpuno u pravu.Volim optimizam.

~Kiki~
28-01-10, 10:53
Jeste u pravu , ali ima i ono danas mi se ne radi neću ići raditi . :lol:

spim
30-01-10, 17:18
;D}Netreba plakati nad prosutim mlekom! Zivot ide dalje. Ako dovoljno jako zelimo promenu na bolje, to mozemo i uraditi. Snage imamo. Kod nas je propblem sto se licni interesi stavljaju ispred zajednickih! U prici je jedno ali niko da zalegne za zajednicke interese. Uvek se pada na zivotnom ispitu, kad god treba poturiti ledja za zajednicki cilj svi se izvlacei i kola pucaju. Posle toga svi okrivljuju jedni druge. Ja sam za osnivanje stranke i za bolje dane, jer ako mi ne ostavimo nasoj deci, drugi nece. Ako ne pokusamo necemo znati dali smo mogli!
Akoimate konkretan predlog iideju ja sam tu.
Pozdrav.. >:D

Deda Lala
05-03-10, 23:16
Sve se slažem sa svima Vama.
Osim što kritikuju još nisam čuo ni pročitao šta predlažu konkretno.
Srbiji je nužna sveukupna reorganizacija od novog ustava do shvatanja da nama nije potrebno da neko vlada nama,već da se državom upravlja sa što više koristi i što manje štete ,dab se stvore novi zakoni koji će dati osnov
za novi kvalitetan privredni zamah,za stvaranje novih vrednosti uz primenu nauke inovih tehnologija,što podrazumeva i novi pristup obrazovanju i vaspitanju.
Pri tom je imperativ sagledati koje su privredne grane sposobne da brzo krenu napred,gde treba manja ulaganja a
da korit bude odmah očigledna,(npr.poljoprivreda i ono što se vrti oko nje)

Post je spojen: 1267823899________________________________________ _________
Izvinite za greške pri kucanju,ali ,baš sam besan.

cukaneca
06-03-10, 12:34
sada se vide posledice nase divne privatizacije. koliko firmi koje su prodate uopste radi? normalno da ih je trebalo prodati ali dal je mogao da bude i neki uslov usput, pa kontrola itd. da li ce tvorci ove i ovakve privatizacije odgovarati? koja proizvodnja danas u srbiji postoji osim poljoprivrede?

futurefarming
06-06-11, 13:23
Зашто су пољопривредници разочарани у странке

"Деценијама је вођена потцењивачка политика према селу и друштвени углед сељака је на дну лествице, иако сељак храни „и цара и мрава”...
http://www.politika.rs/rubrike/tema-dana/Zasto-su-poljoprivrednici-razocarani-u-stranke.sr.html

milovan64
07-06-11, 07:39
Uvek je vreme da se naš seljak politički organizuje. A svi smo stekli odvratnost prema politici, mislim ljudi zdravog rezona, u šta ubrajam i većinu nas sa foruma, što zbog prljavštine, i sistema rada u našoj politici. A opet, s druge strane kad` se ne baviš politikom, prepuštaš drugima taj prostor, a oni su često gori od tebe, pa ti opet krivo kada vidiš kako se i kome sve dele resori od naših sredina pa sve do Nemanjine ulice. Nego, najgore je da za koga god da glasamo uvek je ista ekipa na vlasti , bilo javno, bilo u "potaji". E zato sve ovo i gubi smisao. Dozvolite mi da budem pesimista.

worm
10-06-11, 23:18
mante se ljudi politike, obrisite ovu temu. gde god se politika mesa to ne valja

cika_jova
12-06-11, 21:52
u politici covek mora da pravi kompromise i da na jednoj strani popusti i dozvoli nesto sto inace ne bi i da zazmuri kada nikada ne bi da bi nesto izgurao - zato nema smisla da se poljoprivrednici organizuju u stranke, vec iskljucivo u organizacije tipa zadruga, udruzenje, sindikat, asocijacija i da pritiskom i rezultatima svoga rada ostvaruju svoja prava jer ih rukovodi zajednicki interes i cilj...

draganpan
12-06-11, 22:05
Vidim ja da ce ovaj forum prerasti u politicki sto NIJE DOBRO...
Prvi put sada vidim ovu temu i mislim da je u suprotnosti sa pravilima poljoinfo foruma.
Gde ste sada moderatori...

milovan64
12-06-11, 22:09
@Čika Jova je dao dobre predloge. Ima li neko od nas saznanje kako funkcioniše taj sindikat, i na koje sve načine se bori za interese proizvođača hrane. To bi možda i imalo smisla osnovati, ako nije protivno zakonu, jer ovo je zemlja čuda i apsurda.

German hunting terrier | Jagdterrier