Poljoprivrednici mogu prodavati samo autorizovano semenje

Zoran Petrov

Član
Učlanjen(a)
18 Okt 2010
Poruka
290
Lokacija
Vrsac
https://www.openpetition.de/petitio...korist-semenarske-industrije#googtrans(de|sl)

Evropska komisija radi reviziju Evropske trgovine semenjem u vidu nove regulative. Odluka Evropskog suda iz 2012. godine dozvoljava da poljoprivrednici mogu prodavati samo autorizovano semenje. Do sada, stare i retke vrste koje su se uzgajale u malim količinama bile su izuzete od ovih pravila. Ali, nova će regulativa onemogućiti malim poljoprivrednicima ili privatnim osobama da u budućnosti distribuiraju vlastito seme.
 
Gamad pogana .Sutra će doneti zakon da nemožeš ni u svojoj bašti da proizvodiš hranu za sebe ,što je mislim u americi neka država i donela takav zakon :zli:
 
Ako nekom slučajno šune da takvu budalaštinu zavede i ovde, onda treba izaći traktorima na ulice ::traktor1::::traktor:: i podići kuku i motiku. Mi smo taj adut potrošili za nekakve tričave subvencije za godinu-dve, a ovo je malko veća šteta i na malo duži rok. Naročito opasno po organsku poljoprivredu!
To je tek početak. Ako to dozvolimo, biće i zabrana uzgajanja voća i povrća na okućnici, držanja stoke u naseljenom mestu, pa onda držanja stoke ako ne zadovoljavaš te i te uslove, pa traktori, pa priključne mašine, dokumentacija, registracija, pa kad dođu na red šupe i hale...
 
Poslednja izmena:
Uvest će oni svašta. Ni ja nisam vjerovala prije nekoliko godina da su neke stvari moguće, a sad vidim da jesu. Doveli su do toga da je velika većina poljoprivrednika ovisna o subvencijama, a preko njih nameću pravila. Pa vidim ovdje kod nas, redovito odlazim na predavanja savjetodavne službe i vidim da iz godine u godinu ima sve više uvjeta, sve više evidencija i zabrana...moraš ovo, moraš ono...mislim da većina poljoprivrednika nema pojma čega su sve obveznici samim tim što su u sustavu subvencija...a to inspektorima ostavlja dovoljno prostora da pune državnu kasu.U susjednoj općini inspektor zahtjeva za sve one koji drže stoku da imaju obaveznu analizu vode, zato jer u pravilniku stoji da stoka mora imati čistu i zdravstveno ispravnu vodu. Stoka, ne ljudi. Pa tko hoće subvencije, mora se držati propisanih uvjeta, inače opale po najbolnijem mjestu, džepu. Neki od tih uvjeta zaista nemaju veze sa zdravom pameću....i plašim se da je ovo tek početak. Nedavno sam naišla na ovaj tekst, za N. Zeland sam čitala još prošle godine, a vidim da se ideja širi... http://2012-transformacijasvijesti....-novi-zeland-uzgajanje-hrane-u-vlastitom-vrtu
 
Nazad
Vrh