Zatravljivanje vinograda

IVAN ILIC

Član
Učlanjen(a)
18 Feb 2010
Poruka
1.708
Lokacija
Orasje,Vlasotince
Posto nisam nasao slicnu temu u ovom delu foruma,evo hteo bih da pokrenem malo diskusiju o ovakvom nacinu odrzavanje vinograda pod travom.Upravo me prijatelj pita koja bi smesa trava bila najpogodnija za tu namenu,a da se razumemo,ne pricamo o zelenom djubrenju.On bi hteo da predje sa ustaljenog nacina masinske obrade na zatravljenu zemlju,ledinu ili kako vec,a ja vise da mu pomognem,a kud ces bolju pomoc od naseg foruma.Pa da cujemo iskusne proizvodjace sta misle o tome,iskustva,koja smesa trave i svaki drugi savet je dobrodosao.
 
Trava moze samo pomoci ukoliko se odrzava travnati pokrivac. Korisnost je mnogostruka, od odrzavanja mikroflore zemljista, do omogucavanja dostuponosti nekih od elemenata v. lozi (mikroelementi pre svega). Naravno rigolovanjem, koje je potrebno raditi travni pokrivac se nece devastirati. Takodje, nepovoljno utice na eroziju zemljista ukoliko je prisutna. Nisam proizvodjac ali su ovo cinjenice:ppozdrav:Naravno, ovo sam samo izrakao po stavkama, ukoliko su potrebni detalji i obrazlozenja probacu da pomognem...
 
U vocarstvu ima tema o zatravljivanju vocnjaka tako da verovatno sve tamo ispisano moze da se prenese i na vinograd. Mozda neko strucniji ima nesto da doda. Sto se mene tice ja sam bas za zatravljivanje vocnjaka i vinograda. Kazu da je u tom slucaju obavezno imati i navodnjavanje.
 
Nazad
Vrh