Rol bar, nadstrešnica za traktor, traktorski krov, polu kabina ...

Neško

Član
Učlanjen(a)
13 Jun 2011
Poruka
908
Lokacija
Ljubinje, Hercegovina
Evo otvaram novu temu, pošto nisam našao ništa slično.
Tema definitivno neće biti toliko popularna, međutim za one koji trenutno prave ili kupuju sigurno će biti korisno.

Ja trenutno pravim ovu nadstrešnicu jednom prijatelju za traktor IMT 539 pa biće slika ovih dana. Trenutno sa samo napravio ploče koje idu ispod blatobrana a cijev za konstrukciju bi trebala da dođe večeras.
Inače planiram da napravim tako da se može skidati lako, znači dole kod blatobranan idu dvije veće cijevi a nosači će se uvlačiti u njih i prišarafljivati sa po dva jača šarafa.
Planirao sam da ugradimo i po 2 radna svjetla i naprijed i nazad.

Da li je potrebno da se ispod lima (krova) stavlja nešto kao izolacija?
 
To je dobro. Izolaciju stavi ako hoces....mada ne mora. Ako je poenta roll bara (nadstrešnice) mogućnost da se registruje traktor dogodine, onda sam čuo da ti za to treba atest.... A to znači piši propalo za registraciju.

-Milan
 
Ne nije radi registracije, isključivo i jedino radi hladovine. Traktor radi većinom sijeno i to baš dosta pa smo zaključili da je velika razlika kada barem ne bi pržilo u glavu direktno.
Sinoć sam pravio stubove i staviti ću ih pravo, a ne nakošene prema pozadi kako sam vidio da se rde ovi kupovni.
To prevashodno iz razloga što mi materijal nije baš toliko jak kao kod fabričkih pa me strah da ne dođe do krivljenja, a ovako uz par uglova ojačanih ne bi trebalo.
Inače stubovi su od cijevi od skele fi 5cm debljina zida 3mm, pa se nadam da će to biti dovoljno jako s obzirom da je visina svega 150cm.

Imam još samo jedan problem, a to je da bi trebalo napraviti tako da se taj krov može relativno lako skidati i stavljati znači da se ne moraju uvjek skidati blatobrani, ploče koje drže lance, ploča od kose itd.

Moj prijedlog je sledeći. Da na ploče koji idu pod šarafe od blatobrana zavarim po 30cm cijevi od stuba fi 5cm, a da mi gornji dio stuba bude za toliko kraći.
Zatim u gornji dio uvučem unutra knap cijev (nekih 30cm) kojom bi se povezivao dojnji dio stuba (pričvršćen stalno za traktor) i gornji dio stuba koji je pri krovu.
S obzirom da bi u tom slučaju bilo i u jednu i u drugu stranu bilo uvučeno po 30cm unutražnje cijvi mislim da bi to bilo dovoljno jako da drži. NA sastavu ta dva djela stuba bi stavio zabicu od građevinske skele tako da jednu stranu zavarim za gornji dio a drugu za dojnji i onda se pritegne.
Da li je do tobra ideja?
Ovo sve radim iz razloga što dole kod blatobrana nemam prostora više od 5cm (koliko mi i jeste cijev od stuba9 radi onog klina kojim se podiže kosa za košenje trave.

- - - - - - - - - -

Sinoć napravljeni stubovi zajedno sa sve kačenjem i savijen lim. Lim je dimenzija 125 dužina x 105 cm a po širini je savijen na dole po 6cm sa obje strane. Lim bijeli je onaj najtanji (jer nisam imao gdje kupiti jači) pa ću morati ispod staviti dasku, koja će sliužiti i kao izolacija a i radi učvršćavanja lima da se vibrira.
Stubove sam riješio kako sam juče i rekao i djeluju mi dosta jaki mislim da ne bi trebalo biti problema. Unutra sam ubacio poluosovine od auta tako da je sve skupa dosta jako.




Uploaded with ImageShack.us




Uploaded with ImageShack.us




Uploaded with ImageShack.us

- - - - - - - - - -

Evo gotova nadstrešnica.
Skidanje za 5 min.
Hladovina, izolacija, još da se ugrade svjetla i da se još jednom ofarba.
S obzorom da se radi o otpadnom materijalu ja sam zadovoljan.





 
ja planiram staviti kabinu na moj 539 ili ovako nesto, ovo je jeftinije a kabina je bolja pa ne znam :haha:
 
Ovo se pokazalo kao super stvar za hlada a i za loše kiše je dobro.
Dobra stvar su i svjetla posebno zadnja, ako se postave na ovaj nosač.
 
Ovo se pokazalo kao super stvar za hlada a i za loše kiše je dobro.
Dobra stvar su i svjetla posebno zadnja, ako se postave na ovaj nosač.
pa jeste bas dobro, posto ja to pravim najvise zbog leta i rada sa senom, imas dobru preglednost a i hladovina bas dobra, ja cu postaviti slike za koji dan, u toku je farbanje i da se namontira

- - - - - - - - - -

evo slika mojeg kacketa
fotografija0102.jpg

fotografija0104l.jpg

fotografija0105.jpg

fotografija0107w.jpg

fotografija0110g.jpg

fotografija0111k.jpg

fotografija0114.jpg

Sa donje strane je laminat, pa ide stiropol 3 cm i lim po vrhu
 
Svaka čast. Super urađeno.
Poslušaj me pa stavi svjetla pozadi slikat ću za koji dan pa ću ti poslati kako sam ja napravio svjetla po ideji savorisa svjetla se okreću i mogu biti i prednja i zadnja, odlično svijetle oko balirke, ili kad se kupi sjeno super stvar vjeruj mi.

Ti nisi pravio mogućnost brzog skidanja čini mi se?
Vjerovatno si pazio da desni stub ne bude veći od 6cm jer onda ćeš imati problema ako budeš kačio bočnu kosu jer se stavlja onaj duži klin pa bi "zapinjao"?
 
mozda se ne vidi na slici ali skida se vrlo lako jer ide deblja cev nekih 30 cm pa se u njih uvlace ove tanje od kacketa samo nisam jos napravio tu osigurace da to stegnem jer mi je i ovako dosta stabilno i ne mrda se
 
Nazad
Vrh