Porodicno gazdinstvo

buzda2

Novajlija
Učlanjen(a)
14 Avg 2009
Poruka
3
Lokacija
Beograd
Pozdrav svima!

Planiram da kupim nekoliko hektara zemlje i da pocnem sa gajenjem voca i pcela. Gledao sam informacije sa sajta ministrarstva poljoprivrede ali nigde nisam nasao podatak o tome sta je potrebno da bi se registrovalo porodicno gazdinstvo ili poljoprivredno gazdinstvo. Koja je razlika izmedju ova dva? Jel postoje neki uslovi za registraciju (povrsina zemlje i slicno...) ? Planiram da iskoristim povoljne poljoprivredne kredite i ostale pomoci od drzave ali je svuda uslov registvoano gazdinstvo... Jel moze neko da mi pomogne oko ovih informacija?

Unapred puno hvala !!!!!
dragoljub
 
buzda2 je napisao(la):
Pozdrav svima!

Planiram da kupim nekoliko hektara zemlje i da pocnem sa gajenjem voca i pcela. Gledao sam informacije sa sajta ministrarstva poljoprivrede ali nigde nisam nasao podatak o tome sta je potrebno da bi se registrovalo porodicno gazdinstvo ili poljoprivredno gazdinstvo. Koja je razlika izmedju ova dva? Jel postoje neki uslovi za registraciju (povrsina zemlje i slicno...) ? Planiram da iskoristim povoljne poljoprivredne kredite i ostale pomoci od drzave ali je svuda uslov registvoano gazdinstvo... Jel moze neko da mi pomogne oko ovih informacija?

Unapred puno hvala !!!!!
dragoljub
Prijatelju, samo da znas da jedno sa drugim tesko ide zajedno. (Prskanje voca..)
 
Pozdrav!

Hvala na odgovorima pre svega!! Trenutno zivim u gradu ali bih u naredne 2 godine kupio zemlju, sagradio kucu i preselio se daleko van grada. Planiram da gajim divlje sorte, ne bi bilo prskanja - nesto kao organski uzgoj...
Jel zna neko sta je jos potrebno da bi registrovao gazdinstvo (porodicno ili neko drugo) ili gde mogu da nadjem te informacije? Koja je procedura za registraciju, porezi i ostala placanja... Jel postoji neki mesecni ili godisnji trosak?

Zanima me koliki su troshkovi prema drzavi da bih mogao da predvidim koliko novca mi je potrebno za takav zivot.
Citao sam na forumu da ako imam gazdinstvo da moram da uplacujem penzijsko i druga osiguranja za sve clanove gazdinstva pa me zanima koliko to iznosi (od prilike) po clanu i jel ima jos troskova?

Hvala puno jos jednom i hvala unapred!!!

Pozdrav, dragoljub
 
Pozdrav

Nemoras da imas zemlu, moze i ugovor o zakupu. Ja gajim pecurke i za to mi nije potrebna zemlja, nego iznajmljen podrum. Treba da si prijavljen u zavodu za zaposljavanje najmanje mesec dana. Tamo se raspitas o samozaposljavanju u poljoprivredi. Placas kvartalno porez i doprinose koji i nisu bas mali, ako ne platis porez i doprinose ne overavaju ti zdravstvenu knjizicu i stalno im moras nositi izvod iz poreske uprave da si namirio obaveze.

Pozdrav.
 
Hvala na odgovoru!

Jel mogu da dobijem podatak koliko iznosi porez i doprinosi koji se placaju kvartalno?
Koliko chlanova je prijavljeno u Vasem porodicnom gazdinstvu?
Kako prodajete svoje proizvode, jel imate fiskalnu kasu, racun u banci ili kako to vec ide sa porodicnim gazdinstvima?

Pozdrav, dragoljub
 
Ne znam ko ti je rekao da moraš za sve članove gazdinstva da plaćaš doprinose?

Tamo gde ideš da se preseliš, dakle u toj opštini potraži Upravu za trezor. Oni imaju sve potrebne papire za registraciju. Sada nemaju veliku gužvu, pa bi trebalo da budu malo prijatniji nego što su inače...

A o fiskalnoj kasi i ne razmišljaj. Šta će ti još i ta muka?
 
pa kao prvo iz sopstvenog iskustva mogao bi da se pripremis na uobicajenu birokratiju da bi sve sredio treba ti sekretarica izgleda da su pravili tako da samo oni sto imaju sekretarice mogu doci do tih subvencija, ja sam prijavio i ako nesto hoces onda moras vise vremena da provedes jureci razne papire i potvrde nego na njivi najbolje od svega je to sto ni oni sami neznaju sta treba a sta ne ja ovo govorim za varvarinsku opstinu mozda je u drugim opstinama drugacije. Kako izgleda ti bi da se bavis hobijem tako da mislim da neces imati neke koristi od drzave oni zahtevaju intezivnu proizvodnju a to se ne poklapa sa tvojim zeljama. izaci ce te jevtinije da kupis iste sadnice bez sertifikata i da ne juris analize i da radis po njihovom uz nebrojene odlaske kod njih i dr ustanove.
a za karalica
bez pcela ko bi oprasio toliko voca , ne verujem da neko ko se malo razume u voce prska sa takvim sredstvima da ubije pcele osim toga kad se prska pcele vec uveliko nema sta da rade u vocnjaku
 
Za otvaranje gazdinstva ce te dosta brzo uknjiziti i poslati koliko treba da placas. Jer ovoj drzavi je vazno samo da sto pre dode do para. Ako ne platis porez odma ide pride i kamata. A kredite takozvane povoljne tesko da dobije neko ko nekoga ne poznaje. Dok u Srbiji vazi zakon da nije bitno sta znas-nego koga znas bice tesko. Ako oces da dignes kredit moras da napravis biznis plan pa to dok pregledaju, koliko dlaka ima u jajetu prode voz. Najbolje unajmiti sekretaricu ili advokata a to sve kosta. Na kraju bude skuplja dara nedo mera.
Kako kaze " krcinac " da radis sam koliko mozes i sve je tvoje, uz onu narodnu "uzdaj se use i u svoje kljuse." Moje licno iskustvo sa kreditima je vrlo bolno. Trazio sam kredit od nekih 15.000e i kada sam im nabavio sve papire i izvode sa godisnjim prometom na racunu od nekih 2-3 miliona dinara plus prodaja na pijaci za gotovinu, nasao zirante i sve te peripetije oni kazu moze 6.000e. E onda sam resio da sa drzavom nemam vise posla i sirim se koliko mi je jorgan dugacak.
Zelim ti mnogo srece i uspesno gazdinstvo.

Pozdrav.
 
peto1 je napisao(la):
Moje licno iskustvo sa kreditima je vrlo bolno. Trazio sam kredit od nekih 15.000e i kada sam im nabavio sve papire i izvode sa godisnjim prometom na racunu od nekih 2-3 miliona dinara plus prodaja na pijaci za gotovinu, nasao zirante i sve te peripetije oni kazu moze 6.000e. E onda sam resio da sa drzavom nemam vise posla i sirim se koliko mi je jorgan dugacak.
Zelim ti mnogo srece i uspesno gazdinstvo.

Pozdrav.

Mogu da ti kažem da sam, nakon tri kredita i ukupno izvedene računice, došao do istog zaključka.

Naša država, nažalost, funkcioniše po principu: "Hrani kera da te ujede..."
 
branko je napisao(la):
Naša država, nažalost, funkcioniše po principu: "Hrani kera da te ujede..."

Ovo važi kako se meni čini posebno za poljoprivredna gazdinstva ::jako_besan:: ::jako_besan::
 
novii je napisao(la):
Ovo važi kako se meni čini posebno za poljoprivredna gazdinstva ::jako_besan:: ::jako_besan::

Nije to samo u poljoprivredi tako je to i u SZR, STR. Nikada mi ne stigne isti porez za svaki kvartal. Uvek ima razlike ali ne na dole nego na gore. Oni valda ne znaju da se porez moze i smanjiti, ali to su nezajezljivi i nikad kraja. Ako ovako nastave zatvoricu gazginstvo i otici na SIZ i bicu nerasporedeni funkcioner. Ako njima tako odgovara i meni. Radicu samo iz hobija za sebe i ako nesto ucarim i to ce biti moje a drzavi :cao:
 
Nazad
Vrh