SCHUMAHER nozevi i dupli prsti

Bobo

Član
Učlanjen(a)
5 Dec 2008
Poruka
7.219
Lokacija
Pozega, Hrvatska
Izvinjavam se ako se negdje o ovome vec raspravljalo, al neka bude i zasebna tema...

Poucen ovogodisnjim iskustvom u kidanju duplih prstiju, lomljavom nozeva, ispadanjem protunozeva i tako dosao sam na ideju da malo pronjuskam o schumacher nozevima i duplim prstima...

Dakle, da li znate cjenu tih djelova, posto bih volio znati da li se na zmaja uopce mogu ubaciti kvalitetniji dupli prsti ili moram imati ove mekane, obicne? Mozda znate da tko proizvodi kvalitetnije duple prste za zmaja, jer ovo sto razmisljam o schumaher sistemu je preveliko ulaganje u malog, da ne kazem jadnog, zmaja.

Imam u planu zamjeniti sve duple prste novima, posto sadasnji nemaju veze jedan par s drugim. jedni previsoko, drugi prenisko, na polovicu sam stavljao nove protunozeve, na polovici stari. U vlaznom usjevu nozevi na mjestima zvacu, jer su i po 2-3mm udaljeni od protunozeva i to me sve vise zivcira...

U normalnim uvetima rada ne trebaju ni protunozevi, al ovo s cime se ove godine borim, je uzas. Sve se bojim sto ce me u soji cekati ;)


Uglavnom, da se na temu vratim. Duple prste koje mogu pronaci u mojoj okolici su sve neki jadni, a preskupi... protunoz zanitan nekom cudnom zakovicom koja viri i koja se mora brusiti da ne zapinje noz o nju, a dojam imam da ga rukom slomiti mogu. Uopce nema tezine u njima ::lose::



Krajnje pitanje glasi: Da li znate s cega pasu dupli prsti na zmaja da su imalo kvalitetni ili da li se mogu staviti schumaher prsti na zmaja ili mozda imate nekoga da pravi kvalitetna prste i protunozeve za zmaja sto bi mi najvise pasalo?

Svaka ideja dobrodosla!
 
koliko ja znam ( a vjerovatno si vidio po trgovinama) dupli prsti SCH koštaju 100 i kusur kuna , a nož preko 10 kn , ali vrijede svaku kunu
 
Dupli prst za ZMAJ-a kosta ovaj grbavi obicni koji mogu pogledom smotat, kosta 95Kn, dok "Kvalitetniji" kostaju 115Kn...

U BiH imam neke zbilja solidne prste po 20KM (80Kn) Al mi puno novaca davat, ak mi ne ide u troskove...

Noz za zmaja u BiH kosta oko 2KM (8Kn) i kvalitetni su, nema pogovora, kao i protunozevi ALI isti takav noz se po Pozegi prodaje po 12Kn i pise na deklaraciji "SCH noz"...

Zato sto sam tu deklaraciju vidio, isao sam gledati kako tocno SCH prsti i nozevi izgledaju, pa da se malo moderniziram ;)
 
Ovde dupli prst košta 600 din/kom (6,5 evra), nožići za kosu 60 din/kom (0,65 evra) a oni usmerači pravca kose 400 din/kom (4,5 evra) e jedino sam pritiskivače kose zaboravio koliko koštaju.
I to ti je uglavnom sve što je potrebno za remont tog dela hedera.
 
Bobo ,dupli prsti se i steluju pa imas i pritiskace kose pa nesto kuda kosa klizi . Ako su ti pritiskaci izlizani kad je vlazno izdigne kosu pa kosa ne leze na podplatnu.
 
bobo
Postoje original nozevi SCH (barem mislim da su) koji pasu na zmaja, ja sam lani uzeo i ne kajem se, neznatno su skuplji i jedini je problem sto onda nema stelanja uz pomoc cevi ali mora sa limicima. Imaju i nozeve i podizace klasja za zmaja tj za vecinu kombajna, firma je iz Siriga www.mikrowal.co.yu :cao:
 
Dupli prsti se steluju po visini cevkom, a kad kupujes dupli prst samo pitaj prodavca dali ce ti dozvoliti da ga bacis sa visine 5metara da padne na beton! Ako padne i neslomi se onda kupuj! A ako ti nedozvoli da ga bacis onda nemo' da kupujes ni za zivu glavu! :cao:
 
Dal' bili čelični, ili gusani, kada se stave podizači za polegnutu masu i sa jednim od podizača potrefiš rupu od hrčka dupli prst se lomi, tu nema pardona. Još dobro ako se samo slomi i pri tom ne ošteti i nožiće na kosi.
 
Ponavljam nozevi i dupli prsti su iz uvoza i ja sam ih postavio za zetvu 08 i zadovoljan sam, potrefio sam i rupe i brda (misja u soji) podizac se zguzvo a prst na svom mestu sa svojim zazorom.
Nepravim niokome reklamu samo iznosim svoje iskustvo. Inace trazio sam prste za claas-a a Almex sa tim istim proizvodacem je bio skuplji 20% . Zmejeve original mala privreda neka vise HVALA, razlika u ceni neznatna a u kvalitetu ocigledna. Pozzzz. :cao: :ppozdrav:
 
Inače sajt od te firme je stvarno praktično i pregledno napravljen, što je retkost. ::svaka cast::
 
Pritiskivaci su mi svi dobri, al plocice se jedu kao da su od sira. kosa se rukom lako izvlaci i vraca na svoje mjesto, tako da ju pritiskivaci ne pritiscu previse.

Probao sam komadom cjevi "popraviti" polozaj nekih duplih prstiju, pa mi bas i nije poslo za rukom, vec sam savinuo one male zubice iznad nozeva prema nozevima, pa sam ih se bojao ravnati da ne bi popucali...

Inace sam od kolega jos davnih dana dobio na poklon cekic koji na sebi ima rucku od cjevu koja je oblikovana tocno po duplom prsti ZMAJ kombajna i s time samprobao podici par prstiju, takodjer bez uspjeha.


U mom kraju dupli prst za zmaja kojeg ne vrijedi ni pogledati kosta 95Kn (13€) "Kvalitetniji" dupli prsti kostaju 115Kn (16€) i u tu "kvalitetu" sumnjam...

Nozic "SCH" koji je sve sao ne SCH kosta 12Kn (1.6€) sto je PRESKUPO


Kako Kreso kaze original SCH dupli prsti kostaju manje ili jednako kao ovi iz mele privrede za zmaja... meni treba 19 duplih prstiju i 40 nozica, sto nije neka veliak lova, pogotovo kad znam da vise nemam zezanja s pritiskivacima kose.

kosu izvucem, super ravna, mozes ravnalo po njoj praviti. Uguram ju u leziste, na mejstima je ko salivena do protunozeva, milina gledati, dok negdje ima lufta kao u prici i na tim mjestima su nozici dosta izlizani od velikog pritiska pritiskivaca, a kosa svjedno ne ide blizu protunozeva...

SCH prsti i nozevi ce me rijesiti ovih muka i kako mi se cini da cu potraziti negdje 2-3 SCH prsta i samo cu ove nozice sto imam okrenuti naopako da isprobam o cemu se tu tocno radi, pa ak mi se svidi sve OK, a ako ne vracam se standard ZMAJ djelovima, iako nekako sumnjam da ce sa SCH nozicima i prstima biti problema.
 
Ma nisam... Nitko ne da ni za probu rezervni SCH dupli prst, a ja ga kupovati necu. Uzeo sam nove plocice rasspe za zmajeve duple prste a uzet cu i njihove nozice i prenitati obje kose sto imam, i duple prste i valjda nece biti problema. Ima kolega rucno radjeni "kalup" u koji stavis dupli prst i samo ga cekicas, i svaki izlazi iz "kalupa" identican jedan drugom, tako da kasnije nemas puno ravnanja kad ihi vratis na heder.

Rijesio sam dati jos jednu priliku original prstima i nozivima, a ako me opet budu zajebavali, ima da ih bacim da ih nitko nece pronaci, isstavit cu onda SCH prste gore i mir.

Koliko sam vidio da se SCH noz i ovaj standardni ne razlikuju po nicemu, samo po tome sto SCH noz ima one rupice na kojima se lomi, dok obicnan noz pravi stetu kad nesto zapne u kosu. Od SCH djelova ce ici samo sarafici za montiranje nozeva, tak oda ih mogu na njivi mjenjati i to ce, nadam se, rijesiti moje probleme s kosom.
 
Bobo je napisao(la):
Ma nisam... Nitko ne da ni za probu rezervni SCH dupli prst, a ja ga kupovati necu. Uzeo sam nove plocice rasspe za zmajeve duple prste a uzet cu i njihove nozice i prenitati obje kose sto imam, i duple prste i valjda nece biti problema. Ima kolega rucno radjeni "kalup" u koji stavis dupli prst i samo ga cekicas, i svaki izlazi iz "kalupa" identican jedan drugom, tako da kasnije nemas puno ravnanja kad ihi vratis na heder.

Rijesio sam dati jos jednu priliku original prstima i nozivima, a ako me opet budu zajebavali, ima da ih bacim da ih nitko nece pronaci, isstavit cu onda SCH prste gore i mir.

Koliko sam vidio da se SCH noz i ovaj standardni ne razlikuju po nicemu, samo po tome sto SCH noz ima one rupice na kojima se lomi, dok obicnan noz pravi stetu kad nesto zapne u kosu. Od SCH djelova ce ici samo sarafici za montiranje nozeva, tak oda ih mogu na njivi mjenjati i to ce, nadam se, rijesiti moje probleme s kosom.
ja sam uporedio sch noz sa zmajevim i razlika postoji u rupama,a kod duplih prstiju mislim da treba poturiti platne jer kad se stegnu zadnji kraj prsta bi puno pritisno kosu jer je drzac duplih prsa tanak.Mogu i zmajevi nozevi da ostanu samo se mora zadnja strana noza poravnjati da bude ravna sa prutom kose.
 
Schumacher dupli prsti 1500 din.,Schumacher noževi sa original šrafićima i maticama 6 mm. 200 din.
 
Malo kasnim ali nikad nije kasno evo i slika kako to izgleda kod mene jer kod remonta odnosno već prve godine kad sam kupio kombajn 171 prvo je bilo promenuti duple prste i noževe na kosi a ponešen iskustvom na predhodnom kombajnu kojeg sam vozio 10 sezona sa ovim prstima bez ijednog polomljenog noža i čovek koji je kupio od mene još 4 god. ga tera i tek je ove god. promenuo samo noževe na kosi, jednu napomenu nikada nisam imao potrebe da štelujem duple prste e sad vidite dali se isplati ovakva investicija koja u početku nije mala. Podizači koji su montirani retko kad skidam mada radim razne kulture.
144sok.jpg

10n8fsz.jpg

2rhvjwg.jpg

2hezriu.jpg

30mv8nc.jpg
 
Matić je u pravu da su podizači oko 1500 din za zmaja ali bilo ih je više vrsta a i cena a koliko se ja sećam ja sam ih plaćao oko 25 eura sa pdv-om ali i oni su orginal šumaher kod Franka su nešto jeftiniji a i kvalitet je sasvim zadovoljavajući tj. mnogo bolji od onih koji su prodavali iz Ade po vašarima, a Frank ove godine je izbacio seriju koja je poboljšana u odnosu na dosadašnje za Zmaja tako da sada netreba puno truda da se namontiraju - nema dodatne prerade i dorade.
 
Ovi koje sam ja uzeo su za J.D a pasuju na Zmaja(tako mi reče tip iz Bell Impexa).Prosto se montiraju samo sam morao da pravim biksne i tek onda montaža.
 
Nazad
Vrh