Javna skladišta

tarana

Član
Učlanjen(a)
23 Okt 2007
Poruka
1.813
Lokacija
kikinda
1% ulaz, 1% izlaz, 0.5% rastur, 0.4% utvrđivanje kvaliteta +1% mesečni lager.
'oće mi neko objasniti razliku između javnog i bilo kog drugog skladišta?
usput, javnog nema kod mene bližeg od 50km.
 
ima razlike, kod privatnih obicno bude besplatno prva 3-4 meseca,nenaplate ti izlaz ako prodas njima,nedonose zakon specijalno zbog njih i najvaznije,neprica se o njima na dnevniku kao kapitalnoj stvari za spas srpskog poljuprivrednika
 
jel' neko stavio robu u javno skladište? kakvi su uslovi? koliko košta lager? ima li razlike u odnosu na ranije lagerovanje?
 
Da malo vratimo i ovu temu u zivot!
tarana je napisao(la):
jel' neko stavio robu u javno skladište? kakvi su uslovi? koliko košta lager? ima li razlike u odnosu na ranije lagerovanje?
Jel neko imao kontakta sa javnim skladistem,kojim i na koji nacin?
 
da li iko od preko 5.000 clanova ovog foruma zna nekog da je ostavio robu u javnom skladistu, ili je to samo jos jedna medijska obmana nase vlasti? izgleda da skladista postoje samo na papiru.
 
Biće da je tako.Ja lično nisam čuo da je bilo ko odavde a ni iz neposredne okoline ostavio robu u javno skladište jer očigledno da i ne postoje.
 
bilo ko? izgleda jos jedna bajka, autor sasa dragin. samo sto ove bajke ne uspavljuju. ::lose::
 
To skladište ako funkcioniše onda ga koristi neko ko ima mnoooogo više zemlje od nas. ::namigivanje::
 
možda će ovo nekom biti od koristi.meni neće.najbliže skladište mi je na 45km.

Kompenzacioni fond Srbije, desetak dana pre punog zamaha žetve pšenice, vodi poslove da bi obezbedio što više javnih skladišta i omogućio ratarima da sa ovogodišnjim zrnom pšenice izađu na tržište kada im to najviše odgovara. Za sada su obezbeđena skladišta „Agrohemika” Bački Petrovac, „Agrogrnja” Ada, „Filip” Požarevac, „Graniko” Uljma, „Uljarica” Kladovo i Negotin, sa kapacitetom od 70.000 tona. U toku su poslovi za certifikaciju skladišta uTemerinu, Šidu, Vršcu, Žablju, Inđiji i Pančevu.
 
Prosle godine ujka je dao na cuvanje u javno skladiste i znam da mu je drzava platila 1 din vise po kg. od trenutne cene.
 
Subvencije.rs:

Нови списак уписаних, односно брисаних јавних складишта
silosi-skladistenje-skladista-sxc-jpg_660x330.jpg

Нови списак уписаних, односно брисаних јавних складишта



Министарство пољопривреде донело је нови списак уписаних, односно брисаних јавних складишта. Овим списком замењује се Списак уписаних, односно брисаних јавних складишта из Регистра јавних складишта („Службени гласник РС”, број 136/14).

На основу члана 11. Закона о јавним складиштима за пољопривредне производе („Службени гласник РС”, број 41/09),
Министар пољопривреде и заштите животне средине утврђује
СПИСАК
УПИСАНИХ, ОДНОСНО БРИСАНИХ ЈАВНИХ СКЛАДИШТА
ИЗ РЕГИСТРА ЈАВНИХ СКЛАДИШТА
- Објављено у „Службеном гласнику РС”, број 27/15 од 18. марта 2015.г.-
1. Јавна складишта која су уписана у Регистар јавних складишта су:
2. Овим списком замењује се Списак уписаних, односно брисаних јавних складишта из Регистра јавних складишта („Службени гласник РС”, број 136/14).
3. Овај списак објавити у „Службеном гласнику Републике Србије”.
Број: 338-00-00003/2014-09
У Београду, 13. марта 2015. године
МИНИСТАР
проф. др Снежана Богосављевић Бошковић
РЕД. БРОЈ
НАЗИВ И СЕДИШТЕ
ПРАВНОГ ЛИЦА
АДРЕСА СКЛАДИШНОГ ПРОСТОРА
ПОЉОПРИВРЕДНИ ПРОИЗВОДИ КОЈИ СЕ СКЛАДИШТЕ
1.
„Агрогрња” д.о.о. за трговину и
пољопривредну производњу
Пивнице, Маршала Тита 95
Ада,
Велики пут б.б.
кукуруз, соја и пшеница А-3 класе
2.
„Филип” д.o.o.
Пожаревац, Моравска б.б.
На обилазници Пожаревац - Велико Градиште
пшеница А-3 класе и кукуруз
3.
Акционарско друштво „Житосрем”
Инђија, Војводе Путника 2
Инђија,
Војводе Путника 2
пшеница и дурум пшеница А-3 класе и кукуруз
4.
„Агроомега” д.о.о.
Жабаљ, Светог Николе 24
Жабаљ, Госпођиначки пут б.б.
пшеница и дурум пшеница А-3 класе, кукуруз, соја и сунцокрет
5.
Акционарско друштво за ускладиштење и сушење житарица и индустријског биља „Силос”
Ковин, Светозара Марковића 128
Ковин,
Светозара Марковића б.б.
пшеница А-3 класе, кукуруз, соја и сунцокрет
6.
Привредно друштво за пружање услуга у пољопривреди „Агропослови” д.о.о. Београд (Нови Београд), Шпанских бораца 3
Суботица, Чантавирски пут бр.1
меркантилна пшеница А-3 класе и меркантилни кукуруз
7.
Прeхрaмбeнa индустриja „Млинпрoдукт” a.д. Адa „Млинпрoдукт” elelmiszeripari reszvenytarsasag, Аda
Ада, Велики пут б.б.
пшеница А-3 класе
8.
Друштвo зa прeвoз рoбe у сaoбрaћajу „Stop Logistics Co.” д.o.o. Вeликa Плaнa
Велика Плана, Двадесетосмог октобра 60
пшеница А-3 класе, кукуруз, јечам, сунцокрет, соја и уљана репица
2
4827015.0125.3.doc/1
 
Nazad
Vrh