Klima uređaji u traktorima i kombajnima

tibor

Član
Učlanjen(a)
8 Mar 2009
Poruka
1.170
Lokacija
Temerin
J...s klimu ,to ti je kilave,ovo ti je prava klima,tu ulazi ,tamo izlazi,uvek si neposredan sa prirodom
img1180.jpg


Edit by Branko: deo rasprave o sirenama i kompresorima prebačen u Off.
 
eee tibore da bi samo ti imao klimu video bi sta je uzivancija raditi po vrucini :cool: u ladnoj kabini :D
a ovo sto si skinuo vrata na zetoru to je cista promaja a i ulazi prasina u kabinu i promaja oce da naskodi zdravlju kad duva vetar i kad se tako pravi promaja to oce da navuce reumu u ledja :udri: ali neka svako radi kako oce
video sam da i na belarusu postoji opciona klima ali mi se nesvidja njen polozaj u kabini jer je postavljena iznad glave vozaca i kad je uljucis duva ti pravo u glavu i ledja sto svakako nije dobro za zdravlje i moze se lako prehladiti ::lose:: :spavam: kad bi tu klimu u rusu dali nekako tamo gde duva i klasicna ventilacija bilo bi bolje da hladan vazduh duva na prednjoj strani kabine nego pozadi ili iznad glave vozaca,to bi svakako bilo bolje ali nadam se da ce i to belarusi nekad ispraviti :D
 
ma sta sad ovo ono klima je dobra ali je losa!! ja kad idem do grada namestim na 19 stepeni i kad izadjem iz auta samo sto nepadnem u nesvest !! :udri: :udri: :udri: mada za dug rad je dobra!
 
sa klimom treba biti oprezan. nikako praviti velike razlike. ja kad nisam pao pre neki dan, i to zbog klime. velika razlika u temperaturi ume da bude opasna
 
Johny CASE IH je napisao(la):
eee tibore da bi samo ti imao klimu video bi sta je uzivancija raditi po vrucini :cool: u ladnoj kabini :D
a ovo sto si skinuo vrata na zetoru to je cista promaja a i ulazi prasina u kabinu i promaja oce da naskodi zdravlju kad duva vetar i kad se tako pravi promaja to oce da navuce reumu u ledja

Promaja ne smeta ako je spoljasnja temperatura vise od 25 stepeni celzjusa tako da slobodno mozes napraviti promaju u traktoru ako je vise od 25 stepeni.
 
meni klima duva u prednjem delu kabine i ima 4 otvora koji su usmereni na sve strane i nikad mi neduva u glavu vec samo na ruke i kolena i bas je dobro imati klimu u traktoru po ovakvim vrucinama :cool: :D
ja u kabini kad radim uvek mi je ukljucena klima ali kad cesto izlazim ili ulazim u kabinu onda iskljucim klimu i radi samo ventilacija ,a i kad klima radi temperatura u kabini mi je oko 25stepeni dok je napolju npr 30 ili 35 sto i nije velika razlika :D
hmm izvinite za off ali najbolje bi bilo da napravimo temu "klima u traktoru" i sve ovo prebacimo tamo :D :ppozdrav:
 
Ako ti duva u kolena i na ruke dobices reomu ili neku bolest zglobova
 
ma nesekiraj se kiraj,neznam dali tvoj MF ima klimu ili ne ali meni je klima super i stvarno kad se jednom naviknes na klimatizovanu kabinu tesko se mozes bez toga raditi,a za bolest zglobova i reume se neplasim ja sam jos uvek mlad da bi dobio reumu :haha: :ppozdrav:
 
a za bolest zglobova i reume se neplasim ja sam jos uvek mlad da bi dobio reumu ha:ha:ha:ha:ha :prijateljski pozdrav:
pa sad treba da paziš da nebi za 10 godina kukao a i razlika ti uopšte "nije velika "
a i kad klima radi temperatura u kabini mi je oko 25stepeni dok je napolju npr 30 ili 35 sto i nije velika razlika
razlika u temperaturi sme da bude max 10c najbolje tije 5c razlike
 
Ja bas i nisam mlad pa osecam da nesto pocinje da skripi.Ima mf klimu cini mi se istu kao i tvoj case/4 usmerivaca /ali slabo koristim .Koristio sam je dok sam tanjirao .
 
ja u rusu imam klimu duva napred sa strane a iznad glave ne otvaram ali velik problem je kad duze radi bas tu iznad glave curi voda tako imam i kupanje bili su serviseri prosle godine popravili naravno uzeli pare i opet ispocetka curi :sta: :sta: :sta:
 
naknadno ugradjena to sam dobio gratis 2007 kad sam ga kupio mislim da rus nema fabricku jos nije savladao ugradjivanje ili ne :haha:mogu da postignu
Post je spojen: [time]1248558291[/time]
_________________________________________________
IMT-550 je napisao(la):
Evo kako izgleda klima(vi) uredjaj na Belarus-ima.Da se smrznesssssss... :haha: Malo se salim,naravno.
Spolja,
30mpwrm.jpg

i naravno unutri.
29cs3k3.jpg
takva je i moja samo izgleda da moram napraviti odvod :haha: :haha: :haha:
 
Johny CASE IH je napisao(la):
eee tibore da bi samo ti imao klimu video bi sta je uzivancija raditi po vrucini :cool: u ladnoj kabini :D
a ovo sto si skinuo vrata na zetoru to je cista promaja a i ulazi prasina u kabinu i promaja oce da naskodi zdravlju kad duva vetar i kad se tako pravi promaja to oce da navuce reumu u ledja :udri: ali neka svako radi kako oce
video sam da i na belarusu postoji opciona klima ali mi se nesvidja njen polozaj u kabini jer je postavljena iznad glave vozaca i kad je uljucis duva ti pravo u glavu i ledja sto svakako nije dobro za zdravlje i moze se lako prehladiti ::lose:: :spavam: kad bi tu klimu u rusu dali nekako tamo gde duva i klasicna ventilacija bilo bi bolje da hladan vazduh duva na prednjoj strani kabine nego pozadi ili iznad glave vozaca,to bi svakako bilo bolje ali nadam se da ce i to belarusi nekad ispraviti :D
Opet tvoje bla bla.Ako ti smeta prasina i vrucina bolje da ides za popa
Post je spojen: [time]1248590361[/time]
_________________________________________________
Resenje protiv sunca..
kolosz.jpg
 
Nazad
Vrh