Becki plavi kunic

crni tekir

Član
Učlanjen(a)
12 Jan 2011
Poruka
2.159
Lokacija
Bajina Basta
Evo na predlog kolege "miroo" da otvorimo temu o ovim lepotanima
29bj9dh.jpg
 
Ja imam bečku plavu kupio sam u Somboru od čoveka koji ih drži...
Mogu reći da sam jako zadovoljan
 
Znate li odgajivaca ove rase ? ja bi kupio al nigde nemogu da nadem unapred vam hvala
 
Hvala CRNI TEKIR što si napravio temu o ovakvim ljepotanima usudio bih se reć meni najljepših kunića iako imam 4 mješanca(između orijaša i njem.šarca),2 kalifornijska i 2 panonska kunića al uskoro ću nabavit i ove ljepotane...

- - - - - - - - - -

STEVAN83 S čimen si konkretno zadovoljan što se tiče ove vrste??
 
Nema na cemu kolega.I ja bih voleo nesto vise da saznam o njima a nije iskljuceno da u skorije vreme potrazim negde jedan par. Deluju mi figurativno kao novozelandski,mozda za nijansu krupniji.:ppozdrav:
 
I ja ih mislin uzet za koji mjesec izgledaju mi i po izgledu i po veličini jako dobriii...
 
Evo na predlog kolege "miroo" da otvorimo temu o ovim lepotanima
29bj9dh.jpg
E pa bas lepo sto ste otvorili ovu temu za prelepe kunice:bravo:po meni su takodje jedna od najlepsih kunica na nasim prostorima...i naravno me zanima malo vise o njma,prvenstveno kakve su zenke majke,koliko ima u proseku u leglu,kada im je najbolje meso ali i krzno za upotrebu...itd pa iskusnije molim da nam pomognu malo oko toga hvala unapred i jos jednom:ppozdrav:
 
Hvala CRNI TEKIR što si napravio temu o ovakvim ljepotanima usudio bih se reć meni najljepših kunića iako imam 4 mješanca(između orijaša i njem.šarca),2 kalifornijska i 2 panonska kunića al uskoro ću nabavit i ove ljepotane...

- - - - - - - - - -

STEVAN83 S čimen si konkretno zadovoljan što se tiče ove vrste??

Pre svega što je jako kvalitetna zecica, jako dobro odgaja mlada....
Bas su krupni zecici....
Ova moja bas i ne dozvoljava da se pipaju zecici u kotilici...
Bar je tako kod mene....
 
Iskreno da ti kažem mešam.... bila je uparena sa novozelanskim, crvenim i belim, ovnolikim.
Sve je lepo odgajila, nema šta....
Što se tiče količine mesa, najbolje se pokazala sa ovnolikima... tj. zecici su bili puni mesa
 
Poslednja izmena od urednika:
Prvo napises poruku i onda:


Odes u naprednu kada napises poruku i tu imas opciju ubaci sliku.
 
Svi kunici su lepi ali becki plavi je po meni ubeljivo najlepsi voleo bi da neko ko ih ima postavi jos neku sliku i da nam kaze njegova iskustva sa tim kunicima.
 
Imam ja jednu zenku beckog plavog,i nesto njenog podmlatka,nisma borjao ili ima za sada 3 legla :osmeh: Prvo 9 drugo 3 i trece 15 mladih od kojih sam joj ostavio 10...?Na zalost nemam muzijaka za n ju,pa je parim mesancem orijasa i panonskog belog,deca cu im vrh,a sto je najbolje,svi povuku boju na nju,ali 50% njih ima beo stomak,a ostali su prave Beclije :DD
 
Tesko da ih ima cistokrvnih kod nas..... Ja s' vremena na vreme preletim na net-u po oglasima ali beckih plavih i novozelandskih crvenih nikada nema u ponudi. Takodje mi nije poznato da postoji neka odgajivacnica koja se bavi intenzivnim uzgojem neke od ovih rasa. Megi je cini mi se gostujuci u jednoj emisiji na TV pominjao da ima i becke plave kunice.Ustvari skoro sam 100% siguran da ih je prezentovao u toj emisiji,pa mozda njega kontaktirati....
 
Nazad
Vrh