Sortiment pšenice

oldtimer

Član
Učlanjen(a)
16 Sep 2008
Poruka
2.430
Lokacija
Zrenjanin/Tomaševac
Sta mislite o ovome?
Da li je sorta BAS bitna?

Gledam ogled NS semena, i skoro sve sorte su tu, plus minus 300-400 kg/ha...
 
Odg: Sortiment psenice

vrlo je zayebano raditi ogled pod psenicom.a rezultati su prilicno nepouzdani.treba prebrojati 500-600 niklih biljaka po kvadratu. i dal' si uzeo referentni kvadrat? a neces brojati 100 kvadrata!
zato ja te rezultate procitam al' se ne pouzdajem preterano u njih. sve je to na nivou statisticke greske.
sorta jeste bitna.kad bi mi neko rek'o kakvo ce vreme biti od jeseni do zetve, bio bi' jako pametan i odabr'o bi pravu.
 
Odg: Sortiment psenice

Da li neko mozda zna gde se moze nabaviti seme psenice ns-40s, rapsodije ili neke bolje sorte a da nije na podrucju Vojvodine?
 
Odg: Sortiment psenice

Hm i mene zanima ta sorta ns 40s, mada teško će to stići do nas "običnih " poljoprivrednika
 
Odg: Sortiment psenice

Danas gledam reklamu za Austrijsku sortu BALATON!Kazu da ide do 200kg semene na 1ha, a daje jaaaako dobar prinos,uz naravno punu agrotehniku!JEDINO NISU REKLI IMA LI JE IGDE DA SE KUPI :zli:
 
Odg: Sortiment psenice

'El si to gledo kod cika Zaharija?Jedino se jos kod njega u emisiji isplati sejati psenicu, i intereseantno ko je govorio o uspehu,cika Miskovicevi iz delte :veseljak::
 
Odg: Sortiment psenice

Pazi,ne interesuje me ko je sta je,ali vec mi je pun kofer ovih nasih sorti psenice!! U svoj toj prici me zanima samo gde moze da se kupi!
 
Odg: Sortiment psenice

ma jasno slazem se , vec ja alergiski reagujem na te ljude
 
Sorte Psenice

Koje sorte psenice odabrati za setvu u jesen?posto kod mene u zadnjih nekoliko godina prosecan prinos psenice je oko 3t/kj uz svu agrotehnicku meru,a sejali smo samo neke domace sorte ili neke sa tavana,ali sada na jesen bi probao da posejem neku bolju sortu napr. rapsodiju ili jos bolje francusku sortu psenice Apache pa me interesuje gde se mogu nabaviti te sorte psenice? :bravo: :ppozdrav:
 
Odg: Sorte Psenice

Moj drugar kupio prošle godine seme Apache u Mitrovici.
Inače je to seme Limagren produkcije.
Posejao 200 kg/ha, prilikom žetve je oko 20% bilo polegnuto i opet je navršio 7,5 tona sa 1,5 KJ.
 
Odg: Sorte Psenice

Dzoni probaj uraditi analizu zemljista jos je besplatna, jel mi se cini da bi u vasem kraju morali da imate veci prinos psenice a ne samo 3 t/kj.Neznam da li koristis djubrivo u jesen ili samo prihranu u prolece . Ima dosta dobrih sorti NS instituta. Simonida, Renesansa ,Rusija, S-40,Rapsodija a tu je i taj Indijanac sto ga svi hvale. Novosadske sorte imas u institutu a Apaca je MK radio semensku proizvodnju .
 
Odg: Sorte Psenice

jel ima neko brojeve telefona onih sto prodaju semensku psenicu sorte rapsodija i apache?? :bravo: :ppozdrav:
 
Odg: Sorte Psenice

tarana je napisao(la):
kolika je setvena norma za ns-40? 150kg/kj?
2cwv0k9.jpg
 
Odg: Sorte Psenice

nesto mi to jako malo? cu da se raspitam jos..


p.s.
boooogami izgleda da si skroz u pravu...čak su se i neki agronomi počešali po glavi kad sam im pomenuo 110kg/kj.
naravno uz idalnu pripremu...
 
Odg: Sortiment psenice

Sortu psenice Apac prodaje firma Agroglobe iz Novog Sada,


Hajduk Veljkova 11
21000 Novi Sad
Tel : ‎+381 21 475 0680
Fax : ‎+381 21 4750680
 
Odg: Sortiment psenice

a koja je cena?jel znas mozda dali je i zaprasivano sa onim crvenim praskom ili ne? ja sam zvao jednog coveka iz pivcnica i ima oko 4tone zita sorte apche prva reprodukcija,i kako covek kaze rodilo mu je 5200kg/kj ali seme je placao 56din/kg a sada to zito prodaje kao semensko po ceni od 20din/kg a nije ni selektirano ni zaprasivano tako da neznam gde mogu jos nabaviti a da njie preskupo??sta mislis?
 
Nazad
Vrh