Kристали у шљиви

svetitrifun

Član
Učlanjen(a)
18 Jan 2009
Poruka
200
Пре неки дан сам убрао пар шљива и кад сам их отворио између коштице и меса плода видим кристале као да су од шећера у зрну, исте величине и боје. У воћњаку имам две сорте чачанке и стенлејку. Да ли неко зна да ми објасни шта је то ? Плодови су иначе нормалне величине и почели су да добијају тамно плаву боју.
 
Odg: кристали у шљиви

Ima li koja sličica tog slučaja, nisam do sad ni video a ni čuo.
 
Odg: кристали у шљиви

Prika nisu ti to kristali to ti je kao kada se med usceri inace i kada je godina susna oce to odvoji se malo oko kostice i budu ti "KRISTALI" nemas brigas slobodno peci rakiju i zovi nas kada ispeces :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Odg: кристали у шљиви

Скроз сам заборавио на овај пост, јбг старији човек шта ћеш.
Нисам фотографисао, штета. Ако будем имао случај поново исправићемо грешку.
Далиборе тако је и било у праву си, уплашио сам се а већ петнаестак година сам око воћа и воћњака али ово нисам имао. Ракија је испечена и добар део је већ испарио.Ако те пут нанесе горе јави се :ppozdrav:
 
Odg: кристали у шљиви

Није никаква аномалија. сасвим обично нарочито за Чачанку.''Кристали'' се јављају у одређено време зрења било да је кишовито или сунчано.Може се ракија правити и од шљиве. :ppozdrav:
 
Odg: кристали у шљиви

Ма можда је тога било и раније али кажем нисам примећивао. Иначе у воћњаку ми је три пута по петнаест садница стенлејке, ч родне и ч најбоље.Остало је још 8 литара, пожурите :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh