Pomoc oko odluke za kupovinu traktora

  • Začetnik teme crnimladjo
  • Datum pokretanja
C

crnimladjo

Guest
Pozdrav svima koji diskutuju na forumu. Xteo sam da kupim traktor ltz 60 ab tornado iz 2004god. O tom traktoru ne znam nista ali sam procitao diskusije koje su se vodile na ovom forumu.Molim pametnije i iskusnije da pogledaju slike traktora(ja sam ukucao "traktor oglasi ltz 60 ab tornado") nalazi se u Somboru. Svaka informacija o problemima koji me cekaju ako ga uzmem je visoko cenjena uz veliku zahvalnost.Pitanje je ako ima problema sa prenosom pa pucaju lamela i korpa moze li to da se izleci. Da napomenem da meni traktor treba pretezno za rad u sumi oko izvlacenja drva samo duplak i ucinilo mi se da je ovo dobar izbor mozda gresim? HVALA.
 
Ja o tom traktoru ništa lepo nisam čuo , bio je jedan kod nas u selu kupljen nov jedva ga se gazda oprostio nikom nije trebao . Dvaput se radovao prvi put kad ga je kupio , i drugi put kad ga se otarasio . :cao:
 
I kodnas u selu je bio jedan nov ali nije dugo proslo i nestao iz sela...
 
ako ti treba jeftin duplak kupis LTZ 40 mozes naci preko prijatelja neki dobar ocuvan da je malo radio,jedan takav sa 2500rc nove gume leopard plug i tanjiraca 24-28d sve u kompletu otisli za 2500e u selu Golubinci
onaj je proveren,imas delova svugde,malo stakla na kabini nema sta puno da se razbije,dobar klirens
da ne pricam os starom rusu 52 koji je isto po snazi zilav i jak a nesto je "sitniji" od rusa 82
 
ja sam ga imao i reci cu ti samo 1 stvar BEZI od toga I NE OKRECI GLAVU :udri:. a sto se tice MTZ 52 i rusa 82 -samo reci hvale :ppozdrav:
 
Hvala svima vise vredi misljenje iskusnog nego misljenje naucenog. Atako je lepo izgledao i imao sve za te pare.
 
Ja sam iz brdovitog kraja nase lepe zemlje tacnije iz Ivanjice. Pazljivo sam procitao svako slovo sto napisaste u vezi traktora ltz 60 ab tornado,zato sto sam se zagrejao da ga kupim.Koliko sam uspeo da shvatim problem je u stradanju korpe i lamele zbog jakog motora i loseg prenosa.Pa mislim da kod vas u ravnijem delu ove nase lepe zemlje drugacije opterecenje trpe traktori nego u planini gde se tesko nalazi njiva od hektara. A i kada se ore najveca dubina je 20cm.Ovde je dosta prisutan rad u sumi sa drvima bilo da radi sa cekrkom ili da vuce na vlaku ili da vuce prikolicu.Smatram da traktor u tom poslu nema veliki broj obrtaja( kao u oranju pa to jos traje dugo) a i kad postigne promenicu brzinu i tako ga cuvati ako mu je to boljka,samo da nema drugih ozbiljnijih. Covek ima takav u Kragujevcu od 2002 i do sada nije imao problema.Ako gresim molim ispravite me rado prihvatam dobronamerne savete,mozda ima nesto sto ne znam.
 
J.bo traktor ako treba da ga mazis. nema tu na manjim obrtajima ce izdrzati. ili valja ili ne valja. e sad, ja se od drugara koji je iz ivanjice naslusao svakakvih prica o traktorima u sumi. nece njemu ni tamo da bude lako. gde nija lako coveku nece biti ni traktoru.
 
Mislim da mu je u šumi još teže nego u oranju i u zemlji . Bar ako je sudeći po onom što sam video u našoj šumariji .
 
Xteo bih da kupim 577 sa prof vitlom za izvlacenje drva!! Ako neko ima ili zna gde ima neka mi javi!!! pozz
 
Zdravo svima! Imam oko 4 ha zemlje, i treba mi traktor, neki do 6-7000 evra, da je IMT 539, 542 ili 549 najstariji 95' godiste! Koji mi vi preporucujete, i ako znate nekog da prodaje, javite mi! U napred zahvalan, Hvala!
 
Koji bi mi traktor preporucili do 75 ks bez kabine ali da ima spoljasnju hidrauliku za prednji utovarivac i da je duplak.
 
Nazad
Vrh