Pomoc oko odluke za kupovinu traktora

  • Začetnik teme crnimladjo
  • Datum pokretanja
Pa ako je od komsije i znas je u dusu,onda nemoj bezati od Rakovice 60.
Bolje poznata Rajka nego nepoznat 558 kome je ko zna ko vadio dusu.
A sto se tice radnih karakteristika slicni su.Mozda je 558 bolji u oranju ali zato ona ima bolje kocnice i okretnija je.Zavisi na kakvom si terenu.Ako si u brdu onda ti je bolje da uzmes traktor koji ima dobre kocnice.
Sve zavisi od terena i tvojih zelja. :ppozdrav:
 
To ti je dobara kombinacija za 40 ha ,sve sa njom odradis lako i brzo osim branja kukuruza ,5100
ne ulazi u redove a 539 nemoze da vuce dvoredni berac.
 
Postavlja se pitanje oko kupovine novog traktora domace proizvodnje /tu spadaju i ruski i kineski/ili polovnog sa zapada.Navescu moje iskustvo kad sam kupio prvog wv golf 2.Do tasa sam vozio ladu rivu 1300.Cena golfa starog 10 god je bila ista kao i cena stojadina a i lade.Uzeo sam golfa i nisam se nimalo pokajao.Golfa sam posle 5 god teranja prodao za 2500e a platio sam ga 6500maraka ,dok su stojadini i lade 5 god starosti isli ispod 2000e.O udobnosti i sigurnosti u voznji ne vredi ni pricati.Da li je tako i sa traktorima neznam,vreme ce pokazati.
 
Tebi treba neki traktor da brzo odradiš teže poljo radove, pošto kažeš da imaš i redovan posao-po meni vreme provedeno u polju ti je na prvom mestu, tj što manje provedenog vremena. Mislim da si dobro procenio kad si rekao imt 106 ili 136. Jedan moj poznanik je pre par godina kupio 136 za 55ooE, ali je naravno morao da sređuje traktor. Mislim da bi tebi jedan ursus(ili zetor-ali su nešto skuplji) od 120 konja pasovao samo tako. :cao:
 
MILE je napisao(la):
To ti je dobara kombinacija za 40 ha ,sve sa njom odradis lako i brzo osim branja kukuruza ,5100
ne ulazi u redove a 539 nemoze da vuce dvoredni berac.
Ako berac ima hidraulicno pomeranje rude onda 5100 moze da bere.Vuce berac samo tako.
 
Sigurno da vuče , ali malo i ugazi . Ipak nije on za branje , već za teže poslove .
 
Gaženje nije samo pitanje da li će ili neće uzorati . Gaženjem se "uništava" i zemljište .. Da nebi sad išli u OFF mislim da ima tema i o tome .
 
pa reko čovek da ne bere, već sve kruni na njivi. Video sam skoro u oglasima da se prodaje u Vš jedan imt 100 ili 106,1984god, ište 8000E :cao:
 
kad cemo kod iskanja bice da su kod mene najludje cene.... :udri:
jbt drug prodao 542 pred generalku za 3600e uzeo 560 novi tip a kabina rucno pravljena na kopiju standardne i platio 5500e sa uzanim gumama + 500e za siroke i tegove, jedan je trazio 7500e a stari 577...
 
Nov sam korisnik foruma nesnalazim se bas naj bolje interesuju me zetori 50.11 i 52.11 u globalu kupio bih jedan od ta dva imam belarusa 820 pa mi treba jedan manji traktor za transport,kosenje,baliranje,spartanje itd.Neznam dali sam postavio pitanje na pravo mesto.Hvala unapred GRUNT

edit by Dragan18: poruka prebacena iz slobodna diskusija o traktorima
 
Nazad
Vrh