Pomoc oko odluke za kupovinu traktora

  • Začetnik teme crnimladjo
  • Datum pokretanja
Ja bi novog . A sto se tice cene racunam da do 25000 E moze da se nadje nov do 75 ks. Makar i neki kinez
 
moze nov imt 577 :D
tesko da ces naci nov sa prednjom hidraulikom od 70-ak ks do 25 000e
moguce neki kinez ili rus-imt
jesi razmisljao o polovnom df-u(oni su mali) a i pogledaj sajtove lizing kuca koje su zaplenile razne traktore moze se naci dosta dobrih masina za male pare :cao:
Post je spojen: [time]1255803199[/time]
_________________________________________________
http://www.lizing.co.yu/

http://www.netvodic.com/direktorijum/auto/auto-lizing.html

to su ti linkovi ka lizing kucama pa pogledaj
 
a koliko otprilike kosta new holland bez kabine , massey ferguson , zetor , ..... da ne nabrajam dalje
 
a kakav je za oranje ovaj imt 577 sa koliko braznim plugom i kojom najvecom dubinom moze da ore bez muke ?
 
moze da ore 3*12 clan MONTOYA je juce pisao kako njegov ore 577 bez prednje vuce sa imt-om 156.30
ore 25cm ako se ne varam i kaze da mu nije tesko,pitaj MONTOY-u ili ce neko dati odgovor ko jos zna
 
Baš tako NA IMT 577 sa plugom IMT 756.30 ide odlično 20tak cm ide 2 brzom lako,dublje 28-30cm ide prvom lagano,probao sam i vogela L950 30 cm prvom samo sipa,duplak je normalno i bolji.Čuo sam da je sa popustum oko 17000e
 
Pozdrav svima.Imam i ja dilemu oko kupovine traktora.Ove godine sam zasdio vocnjak na 1 ha sa tendencijom na jos 0.5 ha i prikupljam informacije o traktoru.Neko predlaze IMT 533 ili 539,neko TV jaceg 30 ks i vise,a ja pojma nemam o traktorima.Treba mi samo za potrebe vocnjaka,i uzeo bih polovan i da nije skup za odrzavanje.Vocnjak je na brezuljku i ima nagib.Na 1ha redovi su horizontalni,agronom je rekao da nece biti problema sa otklizavanjem,a na ovoj parceli od 0.5ha redovi bi trebali biti vertikalni ili terase.Kazu tomo ima losu frezu(meni ce trebati bocna freza,atomizer,rotaciona kosilica) i posebne prikljucke,nema kabinu (osim novih) a prskaces,neko kaze suprtno:haha:Sta predlazete?
 
za te poslove imt sad dal 533 ili 539 nema velike razlike...mislim ima ali nije presudna..bolje uzeti dobrog 533 nego loseg 539
jeftin ti je za odrzavanje,delova na svakom cosku i svako zna da ga popravi,moze sve operacije da radi ore,tarupa,bocna freza,kosacica(naravno sve adekvatne velicine da bude) moze u transport da ide,malo trosi,normalni nagibi mu nisu problem
za manje para od njega a identicnih karakteristika je VLADIMIRAC
 
ne na rakovicu super 60
Post je spojen: [time]1257367562[/time]
_________________________________________________
rakovicu prodaje moj poznanik prvi je vlasnik nije nista dirano na njoj losiji je motor taj se traktor nikad nije kvario ali mu sad treba generalka
 
558 i R-60 su traktori za izbegavanje.Idealna konbinacija 539 za lake i 577 za teze poslove.
To ce svako potvrditi ko je pre imao 558 ili R-60 a sad konbinaciju 539 i 577. :cool:
 
Nazad
Vrh