CATerpillar

zzivica

Član
Učlanjen(a)
8 Jan 2009
Poruka
1.286
Lokacija
Kumane kod N.Beceja
e ovako to rade Ameri pa ocenite sami da li su jaci i brzi?

motor snage 600 konja Chelenger 590,zamislite njihov atar da na povrsini kao vojvodina postoji samo vas posed?da li ste zamislili?a da ste vi vlasnik poseda,a?tamo nemasela na vidiku kao u vojvodini samo pust atar.
image-1F76_4A4AD1F6.jpg


CATerpilar kombaj 600 konjica
image-B368_4A4ACF44.gif

Chelenger 680 sa svih 700 konja,16 reda,i 12 metara heder
image-78F1_4A4ACD34.jpg

da li postoje veci kombajni od ovih? :haha: :haha: :ppozdrav:
nastavak malo kasnije.
 
a neda pici po njivi neznam kako tolka masa stigne da izadje iz kombajna tako brzo,zadnja rec tehnike.16 reda ljudi jel ima negde jes da se vidi osim amerike tako nesto ili se ja varam?
 
jel ima tu neke razlike izmedju CAT lexiona i CHALLENGERA?kolko vidim claas lexion i cat lexion su isti dok je challenger malo drugaciji ili je on slican kao lexion?
 
ameri bi rekli lexion je po njihovim a chalenger po nasim,neverujem to je do papira jer se prave na razlicita mesta,neznam gde im je kraj doguracedu do 40 brazda po hederu kako se krecu.jer stvarno je savrsenstvo od tih kombajna pa nebih da komentarisem detalje vec gledam koji moze vise da pokosi jutara pa mi se cini da je chalenger malo jaci ili je to samo kategorija snage.
_________________________________________________Post je spojen: [time]1246440011[/time]_________________________________________________
a klas i cat lesion si slicni toliko da je rzlika za brucku ali neznam za kojeg
 
gregorije83 je napisao(la):
ima vecih, a idu i brze, kako ti to volis....
[youtube=425,350]
http://www.youtube.com/watch?v=7eKXrc0MGns [/youtube]
:D :ppozdrav:
kao sto rekoh u nekoj od prethodnih temi nije stvar u velicini nego tehnici,imas toliko traktorcina koji su promasena serija ::lose:: ::lose:: a imas ih toliko dobrih ali ne upotrebljivih,kao sto tvoj jx95 nema sta da trazi u americi tako ni te grdosije nemaju sta da traze ovde :nono: :nono:
dakle budi zadovoljan onim sto imas ili ... idi u ameriku,mozda im se svidis ::000:: ::000:: ::000::
 
Radi i CASE sa 16 redi a lexion u australiji vrsi s ovakvim hederom:

17.5m heder, 28 hektara na sat, 16km/h... Psenica je kod njih rijetka, al opet...

tamo ima i "zelenih" i "zutih", kako kome pase...

Sta mislite koliko ovaj ima zemlje?

[youtube=425,350]YsDiDrg1jyc[/youtube]


Znam da niej mjesto ovom komentaru ovdje, al posto se radi o istim kombajnima, stavio sam veliki heder, i veliku njivu u nejga, da se vidi ucinak ovih zvjeri, iako u nestandardnim uvjetima, ovo je zanimljivo za pogledati ;)
 
ako si citao poredio si clas 600 i chalenger 680 pa klasov je slabiji a mozda ni nemaju jaci klas je za 100 ks slabiji,ali dobar je klas
_________________________________________________Post je spojen: [time]1246490744[/time]_________________________________________________
e nemogu ti stalno objasnjavati.na snimku se lepo vidi da klas vrse retku soju a ima malo mase pa moze da ide tako sa tim hederom sto se i preporucuje da moras masinu stalno da hranis na usta,ali dobro su se dosetili,snimak prva liga .
_________________________________________________Post je spojen: [time]1246494313[/time]_________________________________________________
kako to rade oni
[youtube=425,350]http://www.youtube.com/watch?v=anqGtsl2[/youtube]
[youtube=425,350]http://www.youtube.com/watch?v=_EVn5N[/youtube]
 
North ARMY je napisao(la):
gregorije83 je napisao(la):
ima vecih, a idu i brze, kako ti to volis....
[youtube=425,350]
http://www.youtube.com/watch?v=7eKXrc0MGns [/youtube]
:D :ppozdrav:
kao sto rekoh u nekoj od prethodnih temi nije stvar u velicini nego tehnici,imas toliko traktorcina koji su promasena serija ::lose:: ::lose:: a imas ih toliko dobrih ali ne upotrebljivih,kao sto tvoj jx95 nema sta da trazi u americi tako ni te grdosije nemaju sta da traze ovde :nono: :nono:
dakle budi zadovoljan onim sto imas ili ... idi u ameriku,mozda im se svidis ::000:: ::000:: ::000::

e nek si rekao.....

nemogu da svatim kako neko neko gleda koji je kombajn dobar po tome koliko brzo ide u radu......
lad nam dodje neki kupac i postavi takvo pitanje od toga mi se zeludac okrene......brate raspusti mu sita i vozi ga 20, samo neka komsiluk prica kako ide, e sad to sto nista ne izvrsava.............
ili kad kupuju plug pa pitaju koliko brzo ide u oranju ili koliko se sa tim plugom uzore za dan..............prolic dobijam od ovakvih pitanja...........

kvalitet vrsidbe .......zapamtite to, da znate kad vas neko pita...... :D :D :D
 
Nekome je bitno da kombajn ide brzo kroz njivu, i da ima veliki dnevni ucinak,a kvaliteta izvrsaja ga toliko i ne brine. Recimo takvi ljudi su oni koji idu usluzno vrsiti, a svojeg nema 3 jutra da prehrani kokosi kod kuce, ako ih uopce i ima.

Poznam takvih ljudi dosta i taj ce te najprije pitati koliko kombajn moze ici najbrze u solidnom usjevu, al da ne propispa PREVISE i da nema previse primjese... Dakle, nece te pitat da u bunker ide cisto zrno, ovo ono, nego ga brine dnevni ucinek, posto on od toga zivi,a ne od kvalitete vrsidbe.

Jasna stvar da ako mu kombajn bude puno prosipao, da ga ljudi nevce vise zvati, pa je i to jedan od faktora koj odredjuju model kombajna, ali tek poslije najvece brzine u zetvi. To garantiram da takvi ljudi pitaju...
 
Bobo je napisao(la):
Nekome je bitno da kombajn ide brzo kroz njivu, i da ima veliki dnevni ucinak,a kvaliteta izvrsaja ga toliko i ne brine. Recimo takvi ljudi su oni koji idu usluzno vrsiti, a svojeg nema 3 jutra da prehrani kokosi kod kuce, ako ih uopce i ima.

Poznam takvih ljudi dosta i taj ce te najprije pitati koliko kombajn moze ici najbrze u solidnom usjevu, al da ne propispa PREVISE i da nema previse primjese... Dakle, nece te pitat da u bunker ide cisto zrno, ovo ono, nego ga brine dnevni ucinek, posto on od toga zivi,a ne od kvalitete vrsidbe.

Jasna stvar da ako mu kombajn bude puno prosipao, da ga ljudi nevce vise zvati, pa je i to jedan od faktora koj odredjuju model kombajna, ali tek poslije najvece brzine u zetvi. To garantiram da takvi ljudi pitaju...

e to nije tacno.....ja se bavim usluznim vrsenjem i znam da kod vecine ljudi koji imaju ozbiljnije kombajne i koji rade usluge, bas kod njih to nije tako.....tako se gube musterije......i sam si to rekao na kraju
 
tako je,prvenstveno treba zadovoljiti musteriju kvalitetom vrsenja kao tipa nizak postotak primese,nisko kosenje,i nerasuti po njivi,ako je tebi cilj da vitlas kombaj po njivi :sta:.....moes ga vitlati 1 godinu eventualno dve a nagodinu neces imati musteriju i dobijas reklamu kao los kombajner,kombaj rasipa,nevalja itd.....ja takoneradim,za mene vazi sledece,bolje dnevno uraditi dva jutra manje sporije i kvalitetnije,nego sutra ceo dan popravljati kombaj dok drugi vrse,bilo o kom kombaju da je rec,u mom kraju dosta gledaju na kvalitet,ja znam kako radim i da sam samo u prosloj godini stekao novih musterija za 200jutara,ove godine imam opet novih al neda vreme jer sad kad pocnu lepsi dani moracu da zapostavim nove a isposujem stare musterije jer ce svi hteti odmah da vrse tako da ce biti i nocnog vrsenja ako vreme i Bog da
 
danger......e znas kad se slazem sa tobom.... :D :D :D :D :D :D :D......samo ih slusam i nemogu da se naobjasnjavammmm.......vitlali bi kombajn 50 na sat samo da moze da ide toliko i da se posle prica....i posle kombajneri....razumeju se u kombajne.....

salim se .....nema ljitnje.....nisam nikog hteo da uvredim....... :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Ja pricam iz onoga sto sam vise puta na svojim njivama i vidio... Usluzno kombajniranje se razlikuje od kombajnera do kombajnera...

Ovdje se FAHROVI na tudjim njivama pice oko 8 na sat, kosi se visoko i rasipa se takodjer puno... Ako neces da ti vrsi, nemoj ga zvati, zovi nekog drugog, a taj drugi moze biti gori i od ovog prvog... Zato sma i kupio svoj kombajn, jer od gubitaka sto su mi prosipali sam ga vec zaradio, a kamo li sto drugo...

Samo a vidite kako se u mom kraju vrsi uljana repica... Necu vam nista pisati, jer mi, po obicaju necete vjerovati... Musterije nitko ne gubi, jer svi rade tako... zito se sisa pod sam klas, i tera se koliko god kombajn moze gutati, kombajni se ne odrzavaju i prosipaju kao ludi...

Prosle godine covjeku padne remen s neovrsene mase... u bunkeru pljeve koliko zelis... On je to bez pardona iskipao u prikolicu, izgrabio na njivu i razbacao okolo onih 100-tinjak Kg zrna sto se zastopalo i nastavio vrsiti dalje kao da se nista nije dogodilo... Nitko te ne pita kolika je primjesa, glavno da nije na njivi i da se skine...

ne morate mi vjerovati, ali je u mom kraju jednostavno tako...
 
Bobo je napisao(la):
Nekome je bitno da kombajn ide brzo kroz njivu, i da ima veliki dnevni ucinak,a kvaliteta izvrsaja ga toliko i ne brine. Recimo takvi ljudi su oni koji idu usluzno vrsiti, a svojeg nema 3 jutra da prehrani kokosi kod kuce, ako ih uopce i ima.

Poznam takvih ljudi dosta i taj ce te najprije pitati koliko kombajn moze ici najbrze u solidnom usjevu, al da ne propispa PREVISE i da nema previse primjese... Dakle, nece te pitat da u bunker ide cisto zrno, ovo ono, nego ga brine dnevni ucinek, posto on od toga zivi,a ne od kvalitete vrsidbe.

Jasna stvar da ako mu kombajn bude puno prosipao, da ga ljudi nevce vise zvati, pa je i to jedan od faktora koj odredjuju model kombajna, ali tek poslije najvece brzine u zetvi. To garantiram da takvi ljudi pitaju...

ok, ja nekazem da nema takvis ljubi...iam ih....ali ti kada si to pisao nisi spominja tvoj kraj nego si rekao kombajneri si takvi.....i ja sam rekao da to nije tacno......ima ih raznih......

znaci nije da ti neverujem........... :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
e te bi ja kombajnere.......nemaju oni veze sa kombajniranjen,npr ja teram od6-8 na sat zavisi od sorte i gustine zita,kosim do dole znaci spustim heder na sanke i ide sam, sem tamo gde gazda nije uradio zemlju pa moram malo vislje da se nezabijem u zemlju,trenutno imam primese 1.4%,ekstra cisto radi i nema rasipa ni zrna,mozes duvati po zemlji i plevi al neces naci zrno dok je za toplajnerima niklo ekstra posle ovih kisa po njivama i sad se vidi kako ciji kombaj radi a kose visoko,e.....tu je kvaka koju niko nerazume,sta izvrsava zito iz vlati? normalno masa ili slama i tu je kvalitet vrsenja,izvrsavanja iz vlati pri manjim obrtajima i vecoj masi dok oni kose vlat samo,nabiju obrtaje da bi isli brze i tako vlat samo protrci kroz korpu sto ispadne ispadne,pretezno u lomu a ostlo ode u secku i secka razbaca po njivi i onda kad nikne kaze kombajner vidis da se nezeleni iza slamotresa vec po celoj njivi,to je samo zrno ispalo iz vlati,e manemoj,a ono secka posejala mozes potanjirati samo i eto ga i zagodinu,on uzeo 300kg po jutru a nagodinu nece sigurno
 
To je samo jedan od razloga zasto sam ja kupio svoj kombajn...

Ljudi nemaju koga zvati, pa zovu te koji idu samo usluzno i cilj im je da samo sto vise povrsine "povrse"...

Dobro, nije bas pod klas, al svejedno vislje od polovice vidine teraju... Rasipa se dosta, iza kombajna nice i to je normalna pojava...
 
Nazad
Vrh