PDA

View Full Version : Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

Advertisement

Advertisement

Advertisement

Strane : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

tarana
27-11-07, 10:41
u kikindi se vrlo slabo trguje.muka živa je i kad imaš pare naći nešto da kupiš a da je dobro.
sad se u oglasu pojavilo nešto, ali je u odnosu na prošlu godinu poprilično skupo.
traži čovek 2200 po jutru. ima dva bunara na njivi na 50m dubine i njiva je relativno blizu grada a na 100m od asfalata.
proletos sam kupio 2.2 jutra za 1050 evra po jutru. nije blizu, ali je njiva do mene i u kraju gde već imam 9 jutara.
sve mi se čini da to sad ne bi išlo ispod 1300-1400.
lagano se pomera na gore.
a kod vas?

dukej
27-11-07, 13:30
U Srbobranu je prosecna cena katastarskog jutra oko 3000 evra. Moze da se nadje i malo jeftinije, ali sad vec dosta tesko. Naravno da cena dosta zavisi od lokacije mada u zadnje vreme i tu nema nekih pravila. Uglavnom - kako ko koga zaludi. Lkl{{

BobanNB
27-12-07, 17:40
Kod nas novobecejaca, cena malko manja neg u backoj Lkl{{, prva klasa ide najvise do 3000 ojra po jutru, a ove losije moz kupiti i za 500-600 ojra po jutru.

tarana
21-01-08, 09:32
posle rovovske borbe, pojačali smo se 3 jutra.
1800 evrova.

dukej
21-01-08, 10:52
U Srbobranu bi za iste pare kupio tacno upola manje ":":{. A mozda i manje jer vec sad mnogi traze i po 4000 evra za jutro, ( a i dobijaju te novce). Zemlja jeste kvalitetna, ali da je duplo kvalitetnija od kikindske, cisto sumnjam. A i nije istog kvaliteta u svim delovima atara, moja sva zemlja je u najlosijem delu srbobranskog atara ali cena uopste ne zaostaje za onom u boljim potezima ":":{.

tarana
19-03-08, 13:10
e da...najbolja zemlja u kikinskom ataru 2200. blizu sela na asfaltu...jedino što je pola duži...dosta okretanja će biti...

mladen
20-03-08, 17:31
cugi kako se krece cjena zemlje u staroj i novoj pazovi i kakav je kvalitet

Čugi
20-03-08, 18:50
Kvalitet je extra u našem ataru, a cene su, po mojim zadnjim saznanjima, od 2-4000 eura po jutru, zavisi gde se parcela nalazi.

mladen
20-03-08, 22:59
svida mi se taj kraj kolke su otprilike parcele velicine i imal ih na prodaji

Čugi
21-03-08, 00:37
Ma najgore moguće, prosečna veličina parcele je 1,5 jutro.....uvek se nađe neko ko prodaje.

Jugos
08-01-09, 21:02
U mojem kraju od 2500-4300 eura zavisi od parcele gde se nalazi inace odlican kvalitet. Kad se pojavi odmah nestane ko prvi tome devojka...

cicimoric
08-01-09, 21:24
Kod mene je zemlja od 1300 - 2200 E a to malo sto ima na prodaju se proda odmah. Polako ide gore cena jer ima sve vise kupaca.

branko
08-01-09, 22:45
Juče sam čuo: 1 jutro pored asfaltnog puta kupljeno za 6000 evra. Zemlja je inače prve klase.

tarana
09-01-09, 09:05
6000 mi je suludo.sa ovim cenama polj. proizvoda, isplatice se za 50 godina.

ZvonaHR
09-01-09, 09:23

Nije suludo uz cestu uvjek ima vrijednost

bubiša
09-01-09, 18:12

U Srbobranskom ataru tačnije pored magistralnog puta za Vrbas leva i desna strana puta proglašene industrijskom zonom,ljudi ne daju ni za 10 000 evropljana 1 kj.Prodavano je za te novce ali više niko neće da pristane.
Inače u drugim delovima atara ide oko 5 000 - 6 000 evropljana za kj.

tarana
09-01-09, 21:01

Nije suludo uz cestu uvjek ima vrijednost

ajde da karikiramo...sta da je prodaju za 50.000 evra po jutru? negde mora da se postavi crta...
za mene ima vrednost onoliku, koliko brzo moze sebe da isplati...ako je to vise od 10 godina - ne kupujem!

sto se vredenosti tice...
polovinom '80-tih je kostala kod mene 7-8000 maraka. a '90-tih 500.
sve ima svoju vrednost...dok je ne izgubi...

tarana
09-01-09, 21:08

U Srbobranskom ataru tačnije pored magistralnog puta za Vrbas leva i desna strana puta proglašene industrijskom zonom,ljudi ne daju ni za 10 000 evropljana 1 kj.Prodavano je za te novce ali više niko neće da pristane.
Inače u drugim delovima atara ide oko 5 000 - 6 000 evropljana za kj.

industrijska zona? prod'o sam jedno jutro prosle godine u "proglasenoj" industrijskoj zoni...
znas kad ce tu kod mene da bude zona? nikad! mozda ni onda..industrijske zone su u modi...svaki grad odredi teren za zonu i onda cekaju da im ivestitori dodju. smesni su k'o priredba...zna se gde se investira. blizu velikih centara, velikih raskrsnica tranzitnih puteva (vodenih i kopnenih). a kod mene je ovo vec druga zona...prva je proglasena jos pre 10 godina.niko jos asov nije zab'o u nju...

Čugi
10-01-09, 01:15
E zato je kod Branka i mene haos sa ind. zonama i cenom zemlje, ode sve pod hale, sve manje nam ostaje za struganje...

branko
10-01-09, 09:45
E zato je kod Branka i mene haos sa ind. zonama i cenom zemlje, ode sve pod hale, sve manje nam ostaje za struganje...

A da ne spominjem to da je ovde većina zemlje 1. ili 2. klasa.
Žalost jedna kada vidim kako na rodnu zemlju nasipaju kamenje.
Povrh svega, ovde u industrijskoj zoni NEMA nikakve industrije, tj proizvodnje, nego sve sama skladišta.

popovic
10-01-09, 10:41
Plakace oni jednog dana sto na plodnu zemlju nasipaju kamenje , jer je ljudi na planeti sve vise a plodne zemlje sve manje.

Čugi
10-01-09, 14:52
Povrh svega, ovde u industrijskoj zoni NEMA nikakve industrije, tj proizvodnje, nego sve sama skladišta.

Pa u tome i jeste fora, u Novoj je industrija jer je odavno počela izgradnja zone, i sad navlačenje ljudi da podrže vlast u Staroj i u Inđiji da se prave industrijske zone, kao biće posla kao u Novoj, a ono bunar, sama skladišta....

gregorije83
17-01-09, 16:20
a sta reci, dole kod pecinaca, prema beogradu ide i do 800 e po aru, zamisli tu ceni, imam prijatelja tamo pa mi on prica, oko kacke petlje do 10 000 jutru, ja sam gledao neku zemlju u kikindi, tu je bila oko2000 po jutru, kore iza melenaca u vrbici je jeftina, neznam tacno koliko ali jeftino, ali je teska u materinu, i loseg kvaliteta....ima raznih...

branko
17-01-09, 17:15
To kod Pećinaca je sve predviđeno za gradnju.
Zato i jeste takva cena.

diklofen
25-01-09, 11:57
Za Kaćku petlju je strašna pomama.Za dva jutra ravno 142000eura.Nije laž niti glupost.To je surova istina.Ja sam uzeo jesenas tri jutra u komadu koji izbijaju na tvrdi put za 2500eura.Zemlja je treće klase ali sasvim solidna.Inače izbija na put koji vodi ka budućem veliko-graničnom prelazu sa Rumunijom.Inače u njivi na 80cm dubine mi je voda,telefon i plin.Jedina bandera sa strujom je u samom špicu moje njive.Već sam za nju dobijao 6000eura,ali je nisam dao.

ervin
25-01-09, 18:08
DIDI jesi li ti dobro napisao ili ti je greska ZA DVA JUTARA 142000 ^-^ ILI 14200 ^-^

diklofen
25-01-09, 18:48
pa ja pišem samo istinu.Taj dečko je do tada radio u jednoj pekari.Od tih para je kupio traktor,kombajn i sada živi od zemlje, mada ju je radio i pre toga.gazda čovek.Ja ga lično poznajem

stiv
25-01-09, 19:14
Iz prve ruke;od Kacke petlje do petlje na auto-putu i do 180000 eura po 1kj ,sad je nesto stalo. ::novac::

diklofen
25-01-09, 19:23
Pa o tome sam i ja pisao.To je surova istina.Ostavi ti deda dva jutra i ti si sutra car

branko
25-01-09, 19:51
Ervine, ovo gore što sp0minje Gregorije, veruj mi tu je zemlja otišla po ogromnim cenama od po 100000 evra/ha, pa i više.
Tu istu zemlju će investitori prodati za par godina barem duplo skuplje...

mityoo
26-01-09, 00:48
^-^ ^-^ I ko je ovde lud dal Geda ili mi sto se natezemo s Gedom?

ervin
26-01-09, 01:55
eh da imam ja koje jutro na tom podrucju ne bi se sekirao koliko ce biti ::novac:: kukuruz :lol:

branko
26-01-09, 10:06
Evo sad nova informacija:
Na atraktivnim lokacijama cena zemlje ide oko 2600 evra po aru.

buba
09-03-09, 15:05
Zna li neko kako se krece cena po jutru oko Backog Gradacca?

S3RiOUS
09-03-09, 17:03
Kode mene u Sasama cenu aj da kazem '' obicne'' zemlje diktira industrijska zona! Ljudi su prodavali zemlju u ind. zoni i po 50000-75000 eura po jutru, a kupovali po 2-3 hiljade dok nasi seljaci nisu dosli sebi pa podigli cenu obicne zemlje na sada neverovatnih 10000 eura po jutru. ::novac:: ::novac:: ::novac:: ::novac::

KishRobert
09-03-09, 18:02
bogami,ako se ovo sranje nastavi,bice dobre zemlje i za 1000e po kj.

case ih
09-03-09, 22:07
bogami,ako se ovo sranje nastavi,bice dobre zemlje i za 1000e po kj.

i meni se tako cini

mityoo
09-03-09, 22:08
Mada ni to nece biti dobro.......

KishRobert
09-03-09, 22:21
al sve ide na tome,
evo sad ce biti licitacija drzavne zemlje koja ce morati za 7 dana da se kesira od dana licitacije!?
pa ko sad ima toliki kes?

šandor
09-03-09, 22:24
Prošle godine cena zemlje bila oko 5000 € a sad nude za 2500 - 3000€ i nikom ne treba

North ARMY
09-03-09, 22:27
ako cena bude 10000 prodacemo sigurno svu zemlju,a ako padne na 1500-2000 kupicemo par jutara pa da imamo 20kj svoje zemlje,sad je sve ni na nebu ni na zemlji ako sad damo 3500 po jutru tesko da ce nam se otplatiti u skorije vreme :<<>

KishRobert
09-03-09, 22:29
nije lepo,ali ce sada da nastupi lesinarenje. ::lose::

branko
09-03-09, 22:39
Pa nekom smrkne, a nekom svane... :lol:

North ARMY
09-03-09, 22:42
Pa nekom smrkne, a nekom svane... :lol:

UVEK je tako bilo i ostalo.
Nisam proklet i nisam kao neki da bi se jeb'o za 1l nafte i 1 brazdu ko je u cijem,ali mi bude krivo kad vidim kako neki uzmu za dz da rade zemlju po njih 3 rade jednu istu njivu koja je bila u parlogu drzava gazda i boli ih,a nama ne vracaju jbm im sve i preselo im da Bog daa ::samo bes:: ::samo bes::
_________________________________________________P ost je spojen: 1236635057________________________________________ _________
mi K onih koji do juce nisu znali dal se prvo ore pa drlja ili seje pa koskidira,a danas imaju ..... da kupe pola sela ::lose::
ali polako svice nama manjima,ti koji su na brzaka izbili sad se gase ne isplati im se,kredite ne vracaju i tako se provlace ":":{

sasa22
10-03-09, 00:30
ja sam pre neki dan izgubio jutro pored mene za 1500, pristali zakazo kod advokata za cetvrtak oni u sredu prodali nekom liku za 1600 poludeo sam ,doslo mi da vadim bricu.a advokat mi kaze da pravo prece kupovine vazi samo ako je parcela u dvojnom vlasnistvu odnosno suvlasnik.Generalno sto se tice cene i trgovine ove godine je ponuda vec prevazisla traznju mada su tu cifre idalje od 3000 do 5000 al ce kanda na dole prolazi grejs period

kiraj
10-03-09, 09:05
Kod nas je u proseku cena zemlje oko 1500e za jutro, ali je prosle jeseni bila jako slaba ponuda

KishRobert
10-03-09, 12:39
a vrebalovi iz n.beceja sve kupuju? ::lose::

kiraj
10-03-09, 14:06
Bukvalno sve.

KishRobert
10-03-09, 18:35
treba vi da se organizujete,pa da im ne date.ili da dignete cene.

kiraj
10-03-09, 19:20
Ma nisu oni kupili nista kvalitetne zemlje u nasem ataru

dukej
10-03-09, 19:38
ja sam pre neki dan izgubio jutro pored mene za 1500, pristali zakazo kod advokata za cetvrtak oni u sredu prodali nekom liku za 1600 poludeo sam ,doslo mi da vadim bricu.a advokat mi kaze da pravo prece kupovine vazi samo ako je parcela u dvojnom vlasnistvu odnosno suvlasnik.Generalno sto se tice cene i trgovine ove godine je ponuda vec prevazisla traznju mada su tu cifre idalje od 3000 do 5000 al ce kanda na dole prolazi grejs period

Evo ti deo iz "Zakon o prometu nepokretnosti". Mislim da tvoj advokat nije u pravu i bolje se raspitaj još negde ako zaista želiš tu zemlju. Kod nas je bilo slučajeva da čovek sudski obori kupoprodajni ugovor za susednu parcelu ako je prodata a nije njemu ponuđena iako je komšija. Čak nije moguće ni overiti potpise na kupoprodajnom ugovoru za zemlju ako se ne prilože potvrde da vlasnici susednih parcela nisu zainteresovani za kupovinu.

II. PRAVO PREČE KUPOVINE

Član 5.
Suvlasnik nepokretnosti koji namerava da proda svoj suvlasnički deo dužan je da ga prethodno ponudi ostalim suvlasnicima.

U slučaju kad ima više suvlasnika, prvenstvo u ostvarivanju prava preče kupovine ima suvlasnik sa većim suvlasničkim delom.

Kad ima više suvlasnika koji bi prema stavu 2. ovog člana imali pravo preče kupovine, suvlasnik nepokretnosti ima pravo da sam odluči kome će od njih prodati svoj deo nepokretnosti.

Član 6.
Vlasnik koji namerava da proda poljoprivredno zemljište, dužan je da ga prethodno ponudi vlasniku susednog poljoprivrednog zemljišta.

U slučaju kad ima više vlasnika susednog zemljišta čije se poljoprivredno zemljište graniči sa poljoprivrednim zemljištem prodavca, prvenstvo u ostvarivanju prava preče kupovine ima vlasnik susednog zemljišta čije se poljoprivredno zemljište pretežnim delom graniči sa zemljištem prodavca. Ako ima više vlasnika susednog zemljišta čije se poljoprivredno zemljište pretežnim delom graniči sa zemljištem prodavca, a granične linije su jednake, prednost između njih ima vlasnik susednog zemljišta čija je površina najveća.

U ostvarivanju prava preče kupovine vlasnik susednog zemljišta je po redosledu iza suvlasnika zemljišta koji je predmet prodaje.

Član 7.
Ponuda iz čl. 5. i 6. ovog zakona, koja se dostavlja istovremeno svim nosiocima prava preče kupovine, mora da sadrži podatke o nepokretnosti, ceni i ostalim uslovima prodaje.
Imalac prava preče kupovine dužan je da se u roku od 15 dana od dana prijema ponude pismenim putem izjasni o ponudi.

Ponuda i izjava o prihvatanju ponude iz st. 1. i 2. ovog člana mora se učiniti preporučenim pismom.

Član 8.
Ako se imalac prava preče kupovine, kome je učinjena ponuda, u roku od 15 dana od dana prijema ponude, ne izjasni na način iz člana 7. stav 3. ovog zakona da prihvata ponudu, prodavac može prodati nepokretnost drugom licu, ali ne pod povoljnijim uslovima.

Član 9.
Ako imalac prava preče kupovine ne prihvati ponudu, a vlasnik tu nepokretnost ne proda ni trećem licu u roku od jedne godine od dana neprihvatanja ponude, dužan je da u slučaju ponovne prodaje postupi po odredbama čl. 5. do 7. ovog zakona.

Član 10.
Ako je prodavac prodao nepokretnost, a nije je prethodno ponudio imaocu prava preče kupovine ili je nepokretnost prodao pod uslovima povoljnijim od uslova iz ponude, imalac prava preče kupovine može tužbom kod suda da zahteva poništaj ugovora o prodaji nepokretnosti i da se nepokretnost njemu proda pod istim uslovima.

Tužba iz stava 1. ovog člana može se podneti u roku od 30 dana, računajući od dana kada je imalac prava preče kupovine saznao za prodaju te nepokretnosti, a najkasnije u roku od dve godine od dana zaključenja ugovora o prodaji nepokretnosti.

Tužilac je dužan da istovremeno sa podnošenjem tužbe iz stava 1. ovog člana položi kod nadležnog suda iznos u visni tržišne vrednosti nepokretnosti.

Ako ugovor o prodaji nepokretnosti nije zaključen u formi propisanoj ovim zakonom, a nepokretnost je predata kupcu u državinu, smatraće se da je na taj način došlo do povrede prava preče kupovine, pa lice koje ima to pravo može tužbom kod suda da zahteva ostvarivanje tog prava.

Tužba iz stava 4. ovog člana može se podneti u roku od jedne godine od dana saznanja za prenos državine, a najkasnije u roku od dve godine od dana predaje nepokretnosti kupcu u državinu.

Tužilac je dužan da istovremeno sa podnošenjem tužbe iz stava 4. ovog člana položi kod nadležnog suda iznos u visini tržišne vrednosti nepokretnosti na dan podnošenja tužbe.

sasa22
10-03-09, 22:12
raspitacu se, mada nisam tip koji srecu trazi na sudu ,al advokata sigurno menjam po ovom ispada da mi mogu oboriti zemlju koju sam letos kupio jer je rekla da mi netrebaju potpisi komsija.U svakom slucaju hvala.

North ARMY
20-03-09, 22:10
i kod mene skocila cena zemlje,dobro jutro niko ne da bez 3000e a ako je i na lepom mestu 4000e

mogu dobiti za 7kj u komadu 30000e,kupuje jedan doktor SVU zemlju a tu se nalazi i mojih 7kj
inace doktor gospodin covek ima IMT 560 i 549 8)

kiraj
21-03-09, 19:29
Blago nama kad doktori kupuju zemlju {"{": ":":{

North ARMY
21-03-09, 19:30
hirurg je,ali jbg ima se moze se

da mi iskrsne nesto drugo da kupim prodam tu zemlju za 30000e ladno

phoenixfendt
21-03-09, 19:41
svi su gladni zemlje pa cak i hirurzi :lol:

North ARMY
21-03-09, 19:46
ma luda kuca,sad rade zemlju oni koji za veka nisu znali jel se prvo ore pa drlja ili drlja pa ore... ::lose::
i sto je jos gore i dalje kupuju zemlju po extra velikim cenama {"{":

mityoo
21-03-09, 19:52
Nece ni to na dobro izaci!

North ARMY
21-03-09, 19:55
nece ali ne ukrupnjava seljak posede nego tako neki koji nikan nisu imali zemlju sad uzimaju u zakup i rade na veliko (preko 50ha pa do 3000ha)

kiraj
22-03-09, 09:11
Onda mi moramo poceti da radimo posao doktora :<<>

mityoo
22-03-09, 20:04
Eh da pronadjemo terapiju za ljudsku glupost al bi se namlatili ::novac::

tarana
22-03-09, 20:31
kakve veze ima dal' je doktor...
el ume da radi il' ne ume?
ako je paorsko dete, to mu je u krvi...

North ARMY
22-03-09, 21:18
jeste paorsko dete i on i brat su velika gospoda,ali dodju da rade imaju 560 i 549,znaci nista da se proseravaju kejsovima,holandezima i slicnima...

miso1
25-03-09, 10:45
Pozdrav momci, pocetkom januara sam se interesovao za neku zemlju u Vojvodini i tako kontaktiram agenciju iz Beograda. Nakon par i mejlova oni mi posalju ovu ponudu (mada se nisam interesovao za toliku povrsinu). Meni se ovo cini prevelika cijena. Sta vi mislite?

P.S.
Ovo mi je prva "operativna" poruka >:D

"Postovani
po dogovoru Vam saljem (neku najgrublju) ponudu zemljista,u opticaju imamo i manje parcele.

Zemljiste u Zrenjaninu 2400 ha je u jednom komadu podeljeno kanalima za navodnjavanje,

zemljiste je prve klase,sa uradjenom drenazom,vodi se na preduzece i moze se kupiti bez ikakvih obaveza prema radnicima.Cena je 0.6 e/m2.

Zemljiste u Somboru 980 ha uje u jednom komadu, I i II klase vodi se na preduzece i moze se kupiti bez obaveza bez prema radnicima.Cena 0.6 e/m2

Zemljiste u Kikindi 425 ha (u dve celine) sa cenom od 0.6 e/m2 ima mogucnost za razgovor o spustanju cene.

Za zemljiste u Rumi 4500 ha, ukoliko Vas interesuje ovolika povrsina dostavicu Vam naknadno podatke.

Zemljiste u Sidu 1000 ha,cena 0.8 e/m2

Zemljiste u Vrscu 430 ha, cena 0.8 e/m2 sa mogucnoscu spustanja cene.

Zemljiste u Bacu 880 ha, cena 0.8 e/m2.

Zemljiste u Gajdobri 390 ha, cena 0.8 e/m2 sa mogucnoscu spustanja cene.

Zemljiste u Subotici 300 ha,uz autoput sa mogucnoscu preimenovanja u industrijskuo zemljiste (ka granici sa Madjarskom) cena 0.8 e/m2 i mogucnoscu spustanja cene."

tarana
25-03-09, 19:54
za kikindu mogu da garantujem da je preskupo. ne znam koja zemlja je u pitanju, ali i da je najbolja pa opet moze 30% jeftinije, pogotovo s obzirom na danasnje cene poljoprivrednih proizvoda.

mladen
25-03-09, 20:40
miso dal se moze uzeti naprimer 10 - 20ha od neke parcele

mityoo
25-03-09, 21:02
I kod nas je to jaka cena za zemlju!

miso1
25-03-09, 22:15
Ja koliko sam razumio tu zenu iz agencije, mislim da oni imaju i manje parcele ali ih nisam nista dalje ni pitao jer su mi cijene izgledale visoke, a mislim da ce kriza i na to jos uticati... A i ja sam mislio nesto tako, 10-20 ha, mada sad mislim da je bolje sacekati sa kupovinom. Ovo je njihov prethodni mejl:

"Postovani ,
posredujemo u prodaji poljoprivrednog zemljista na teritoriji Vojvodine za nase klijente kod kojih imamo ekskluzive,a dali su u ponudu zemljiste u komadima od 20ha pa do cak 4500ha u okviru jednog mesta,(odnosno jedne opstine-sto se odnosi na ovih 4500 ha).
Cene su promenljiva velicina a u zavisnosti od kolicine i nacina placanja,kao i da li Vas interesuje kupovina zemljista sa preuzimanjem obaveza prema zaposlenima ili ne,
(kod kupovine zemlje od preduzeca),
ili da li bi sve islo na racun,
(kod kupovine od fizickih lica ).
Cene su od 0.5-1e/m2,ali uvek ima mesta za pregovore."
Stoga Vas molim da mi odgovorite sta vas konkretno zanima i u kojem delu Vojvodine jer imamo zaista bogatu ponudu od cak 100.000ha.
Nase agencijske usluge su 3% od ugovorene kupoprodajne cene pa do 1% za investiciona ulaganja.
Nadam se daljoj saradnji sa Vama.
Pozdrav.Mirjana"

Ovo sa 3% agencijske usluge mi se isto ne svidja mnogo, tako da za sad nista od kupovine.

mladen
25-03-09, 23:07
daje makar 5000e po hektaru prodo bi svu zemlju u BIH i preselio se u vojvodinu

North ARMY
25-03-09, 23:10
kod mene je sad ~5000e po ha
placaju sad dobro zemlju,ali dokle ce svi koji kupuju su u kreditima zescim,neki pucaju ::lose::

miso1
25-03-09, 23:34
Mladene, koliko je zemlja u vas po dulumu? Tu mislim Semberiju, Brcko i Posavinu, onako otprilike.

mladen
26-03-09, 20:46
imaje od 2000e/h zarasla i minirana pa do 15000e/h obradiva

North ARMY
26-03-09, 20:59
da se nisi presao za jednu nulu ^-^ >:D

mladen
26-03-09, 21:40
ne nisam se preso imas parcela kraj seoski puteva koje bi mogle ic po 15000e /h >:D

North ARMY
26-03-09, 21:42
za takve u industrijskoj zoni kod nas mozes dobiti i po 30000-50000e tamo gde ce da grade nesto

miso1
26-03-09, 22:52
Pa covjece, ko kupuje miniranu? ^-^ Zasto bi neko to kupovao. Ja to ne bih uzeo ni da mi placaju :<<>

mladen
26-03-09, 22:56
pa ja sam uzeo 5h po 1500e/h ::namigivanje:: do kraja godine ce ga deminirati

miso1
26-03-09, 23:13
I ko deminira? Kod nas u Gradisci, u selu Dolina, poginuo covjek prije 10ak godina dok je orao njivu. Njiva bila na obali Save i bila minirana u ratu a poslije je, kao, deminirali. I u prvom oranju nesreca... tako da se ja ne bih sa tim zaje....o. Daj boze da u vas deminiraju kako treba.

A kod nas u Lijevcu Polju obradiva zemlja je oko 5000 €/ha, to nesto najgrublje. Naravno, na putu je skuplja a iduci u brdo mozes naci i jeftiije.
Ako grijesim moze me Batoni ispraviti, iz istog smo kraja.

ognjen74
26-03-09, 23:32
pa ja sam uzeo 5h po 1500e/h ::namigivanje:: do kraja godine ce ga deminirati
bravo posle deminiranja nemoras ni orati :D

BATONI
26-03-09, 23:52
Miso cijena je ok tu je to
ali nemas prave zemlje da se prodaje imas coskove ili neku brljugu to je problem

miso1
27-03-09, 00:07
Zavisi Batoni, eno komsije Djakovici non stop kupuju. Kupili su oko 40 duluma prosle godine. A sve zato sto ljudi znaju da oni kupuju pa im idu. A meni covjek nudio 15 duluma prije godinu i trazio 1500 km po dulumu a meni bilo skupo i da ispanem fin kazem mu da nisam uopste zainteresovan. A on ode do Djakovica i proda im za 850 maraka po dulumu. Sad bi se pojeo od muke ::sramota::. Jbga kad se neznam pogadjati...

BATONI
27-03-09, 00:17
Pa kupuju Djakovici i Sladojevic sto radi sadnice je dosta kupio
Mika Kostadinovic prodaje u Carapasima mislim 22duluma pa se cuj sa njim zemlja je ok blaga a nije mokra trenutno je radi Radomir Tosic

Srbo Vucenovic kupio u Cerovljanima 10ha za 30000 KM skoro pa u komadu

miso1
27-03-09, 00:28
10ha za 30 000 km? Sto tako jeftino? Jel minirana? :lol:

BATONI
27-03-09, 00:33
takva cijena neznam mozda ima zaostalih mina iz NOB :lol: :lol: :lol:

mladen
27-03-09, 20:25
deminiraju sa oklopnim tenkovima koji imaju lance koji se okrecu velikom brzinom i idu u dubinu do 25-30 cm

North ARMY
27-03-09, 20:30
pa taj i tanjra,moj drug otvorio firmu za deminiranje okupio bivse minere i sad legalno rade 8)

branko
27-03-09, 20:32
Mineri, minirate temu... :){{

North ARMY
27-03-09, 20:34
pa deminiraj je :D >:D

miso1
27-03-09, 20:51
Do mene je, izvinjavam se na skretanju... A taj nacin sto ti pojasni Mladene, zvuci mnogo bolje nego "rucno", tako da ti ta kupovina i nije tako losa investicija, naprotiv.

mityoo
27-03-09, 21:58
Pa da deminira i temu i njivu a usput je i detanjira pa nemora da je razore!

jhon dere
29-04-09, 22:59
Videcu ja da ujesen zakopam par mina na jutro i aktiviram i posle samo poravnam malo setvospremacem i nema sta da orem a ovu u sredini rupu ostavim za bunar . :lol: :lol: :lol: salim se . Branko kako se krecu cene sad kod nas u Pazovi??

branko
29-04-09, 23:10
Cena zemlje u Pazovi je od 4000 evra/kj naviše.

phoenixfendt
29-04-09, 23:15
i kod nas preteruju sa cenom ali pasce dole i cena zemlje svuda o kod nas je oko 3000evra jutro za dobu klasu >:({

jhon dere
29-04-09, 23:17
U bre ,Branko , malo mnogo je to , hvala na informaciji >:({

mityoo
30-04-09, 00:47
Kod nas je isto bilo 4000 eura jutro ali sad cujem da nude i za 3500 i niko ne kupuje! Nema narod para!

šandor
30-04-09, 14:29
Kod mene isto bilo za 4-5000 € a sad nude za 2-3000 €

Boki-Vl
26-07-09, 14:38
Kod nas cena bila 1300-1500 eura jutar, a dok sam bio na moru prodalo se 13 jutara za 13000 dolara... Pasce jos na jesen kad treba da se izmire duuuuuuugovi za repromaterijal...

szeky
26-07-09, 23:21
Blago vama, kod nas prva klasa 4500- 5000 evra i to se ljudi otimaju. Lično sam morao da dam za hektar pored moje skoro 8000, a tek za veće parcele da ne pričam {"{": {"{": {"{": {"{":

~Kiki~
27-07-09, 19:04
Blago vama, kod nas prva klasa 4500- 5000 evra i to se ljudi otimaju. Lično sam morao da dam za hektar pored moje skoro 8000, a tek za veće parcele da ne pričam {"{": {"{": {"{": {"{":

Nije baš malo ! ":":{

Matic
27-07-09, 19:22
Kod mene je bila od 800 do 2000 eura maksimum sve dok nije susedno selo pogodila industrijska zona i zlatna groznica pa nabili cene ovde do čak 6000 po jutru.Preterano za naš kvalitet zemlje.

mityoo
27-07-09, 23:25

Nije baš malo ! ":":{
Ti bi kiki za te pare mogao da kupis 10 jutara i to da biras u kom delu atara...

KishRobert
27-07-09, 23:43
jbg,kad je u padeju i bog i djavo rekli laku noc i dovidjenja. ::namigivanje::

kiraj
28-07-09, 06:40
Komso i kod nas ce uskoro ako ovako nastavi bog reci zbogom.Ona izreka sto juznije to tuznije u Banatu je obrnuta/sto severnije to tuznije/

sasa22
02-08-09, 01:13
pazareno juce, 2kj 8000e "extra" klasa od dobrog gazde ,cista djubrena, sa sva 4 karova >:({

KishRobert
02-08-09, 06:17
bogami,nek je sa srecom. >:({

Jugos
02-08-09, 10:40
Roberte kako se krece cena arende i uopste zemlje posle ovih licitacija drzavne zemlje kod vas u Beceju.Jel cena ide na dole?

dragansavin
02-08-09, 11:25
evo ovako kod mene trenutno od 1500-2000E po Kj da kupis, inace drzavna zemlja je prodata za 8000 din. po hektaru

KishRobert
02-08-09, 11:41
danas mi je bio lik da nudi 1kj,pored mene na pesku,za 2300e,meni puno,pa kad ce ta zemlja to da vrati? ":":{

mirmag
02-08-09, 13:01
Ja sam pazario 1kj za 2500e,stim sto je zemlja 1klase i nalazi se pored asfalta!

mityoo
02-08-09, 22:28
Kod nas je krenula cena zemlji dole! Pre par meseci nisi mogao naci jutro ispod 4500 eura a sad nude za 4000 i nema kupaca!

šandor
02-08-09, 22:35
Kod mene počeli su da nude za 2500 € a bilo je i 4 - 4500 € >:D ( će da padne još ako se ovako nastavi ovo sr... )

Matic
02-08-09, 22:40
Počela da pada cena i to drastično(realno).Jesenas nam komšija nudio 3 jutra za 6.000 po jutru a jutros bio i traži 6.000 za sve

Boki-Vl
02-08-09, 22:50
Kupuj oooooooooodmah...

Matic
02-08-09, 23:01
Neka,neka se kiseli neću dok još ne padne cena dole jer još uvek nije dostigla cenu koja je bila pre 5-6 god kada smo kupili 8 jutara u komadu za 1000 po jutru

dukej
03-08-09, 00:05
Kod mene je taj pad cene minimalan ili ga čak i nema. I koliko vidim ovde je i najskuplja zemlja, jutro nema šanse da se kupi ispod 5000 evra. ":":{

sasa22
03-08-09, 07:49
i kod mene se prica da je pala cena,ali sto vredi ode za 4-4500 a sto je malo losije jednostavno se neprodaje znam za 3500 po kj vec dugo niko nepazari a po 4 i 4200 dvadesetak jutara je istrgovano

phoenixfendt
03-08-09, 11:29
meni su juce nudili 1 jutro za 4200eura i to jos neka pola peskara i breg a u blizini otpada {"{": ::lose:: pa ja reko da za takvu zemlju nebi dao ni 3000e a kamoli 4200e ali ljudi neznaju sta treba da traze i da sto vise naplate za zemlju ali cuo sam da ce cena zemlje jesenas pasti jer ce svi ratarski proizvodi imati nisku otkupnu cenu pa ze zato zbog toga ljudi prodavati zemlju i cena ce biti manja i ja mislim da je realna cena kod nas 3000e za jutro ili eventualno 4000e ako je blizu puta ili sela >:({

sasha
03-08-09, 12:31
svestan sam da bi skoro svima ovde na forumu odgovarala niska cena zemlje ali moramo videti i drugu stranu medalje a to je da ljudi koji podaju zemlju nisu vise u stanju da tu zemlju rade i da od nje zive pa prodaju zemlje vide kao jedino resenje da covek pocne neki posao privatno posto kao radnik kod nekog privatnika moze samo da zaradi toliko kolko mu treba da prezivi pa kada pogledamo da je prosek posedovanja zemlje u sadasnjem domacinstvu negde oko 10 jutara i da to jos treba da proda po ceni od npr 2500e (ovo je moja slobodna procena)on za te pare nemoze da kupi ni garsonjeru u novom sadu pa sada vi vidite koliko bi trebala da bude realna cena zemlje sa ovim postom nezelim nikoga da uvredim ali kazem da treba sagledati i drugu stranu medalje

kreso
03-08-09, 12:41
u mojoj blizini je općina prodavala zemlju oko 3000 ha ima je svakakve od extra loše do odlične cijena je bila od 800€-3500€ za hektar za keš, i još se je valjda moglo uzeti na kredit od 20 god , a onda je nešto skuplja , najbolja stvar je što prave na jednom dijelu sustave za navodnjavanje , samo je meni malo daleko , ali je cijena ok ... kod menbe je 1 jutro od 2000-3000€

sasa22
03-08-09, 13:07
Englezi imaju izreku "kupujte zemlju , vise se neproizvodi" to moze biti samo deficitarna roba

banePA
03-08-09, 14:41
Kod mene se krecu od 1000 do 3500 eura, ali se najcesce prodaju od 1500 do 2500 eura, zavisno od kvaliteta zemlje, ima par njih u selo sto kupuju ne pitaju za cenu i zato polako cene idu gore!
Arenda se krece od 60 da 120 eura, 60 e je ona sto se prodaje za 1000 a 120 ona od 3, 3500 eura, ali najcesce se krece tu oko 80-100 eura (koliko i ja placam), e sad neko za arendu placa u robi pa mu onda cena arende dodje promenljiva, daje se za 6,7,8 meteri po jutru!

Boki-Vl
03-08-09, 18:19
Zemlja ce biti sve skuplja, u Rumuni pre 10 god moglo se kupiti po 100 dolara hektar a sad nema ispod 4500-5000 evra. Sto meni neuleti parcela od oko 50 h pa da uletim u kredit od 15-20 god :D

tarana
03-08-09, 19:15
mrzi me da trazim, ali cena zemlje u rumuniji nije ni blizu onog sto si naveo...

Boki-Vl
03-08-09, 19:22
Jeste sigurno bar ove god sam bio 3 puta tamo imam prijatelje koje zive na selo, jedan od njih je radio 150 h i sve prodao francuzima jer kaze da nema zaradu da radi. Oni seju najvise zita i to se vozi za francusku. U selu ima 2-3 koji rade oko 200 h svi ostali su sluge strancima. Ako on mene laze lazem i ja vas...

banePA
03-08-09, 22:15
Jeste sigurno bar ove god sam bio 3 puta tamo imam prijatelje koje zive na selo, jedan od njih je radio 150 h i sve prodao francuzima jer kaze da nema zaradu da radi. Oni seju najvise zita i to se vozi za francusku. U selu ima 2-3 koji rade oko 200 h svi ostali su sluge strancima. Ako on mene laze lazem i ja vas...

I ja sam cuo nesto tako da je u rumuniji, pogotovo da je skocila cena zemlje od kad su usli u Evropsku uniju!

zlatko
03-08-09, 23:47
ja sam proletos kupio 3 jutra po 3000e jutro i to na kredu jer je bilo jeftino posto je nuz mene a cene se krecu od 2500 pa do 6000e po jutru sto je previse ali kod nas cena arende je od 200 do 350e nas duvandjije ubise sa cenom to je bilo jesenas a videcemo za koji mesec sta ce da bude

Darko J
04-08-09, 00:02
Izvinjvam se sto ovako upadam.

Da li neko zna bar orientaciono kolika je cena zemljista prve i druge klase u opstini Secanj (konkretno interesuje me selo Jarkovac) po lancu (oni racunaju 1lanac=5755m2)?

Ako bilo ko zna koliko se krecu cenu u ovom kraju, bio bi mu jako zahvalan na odgovoru.

mityoo
04-08-09, 00:10
Taj tvoj lanac je veoma sitnog okca kad je velicine katastarskog jutra a Secanj mi je daleko pa neznam cene zemlje za taj kraj!

Zrenjaninac
04-08-09, 00:18
I kod nas je toliki lanac ili jutro 5.755m2

szeky
04-08-09, 00:40
I kod nas su lanci sa većim okcima :lol: :lol: :lol:
1 lanac je 7908m2odnosno 22 "kvadrata" :D

dukej
04-08-09, 01:55
I kod mene.

mityoo
04-08-09, 07:40
Kod mene je isto kao kod Szeky-ja

Darko J
04-08-09, 10:14
Pa eto dosli smo da zakljucka da je u Secnju i Zrenjaninu (kao sto kaze Zrenjaninac) 1 lanac = 1 jutro (ali taj izraz se tamo ne upotrbljava) = 5755 m2 >:({.

Ali mene interesuje bar neka orijentaciona cena?

tarana
04-08-09, 10:34
Zemlja ce biti sve skuplja, u Rumuni pre 10 god moglo se kupiti po 100 dolara hektar a sad nema ispod 4500-5000 evra. Sto meni neuleti parcela od oko 50 h pa da uletim u kredit od 15-20 god :D

Sve skuplje poljoprivredno zemljište u Rumuniji
EMportal sreda, 7. maj 2008. Rast cena poljoprivrednih proizvoda povećao je apetite rumunskih poljoprivrednika za zemljom, koja je zbog toga sve skuplja, pa je dostigla prosečnu cenu od 1.500 evra po hektaru.
Stručnjaci procenjuju da bu u naredne tri godine cene zemljišta u Rumnuniji mogle da se utrostruče i da se približite cenama u ostalim članicama Evropske unije, u kojima hektar obradivog zemlijišta može da vredi i 10.000 evra, izjavio je predsednik Rumunskog nacionalnog udruženja poljoprivrednika (FNAR) Viorel Matei
-------------------------------
07.10.2007.
Rumunija: Rast cene poljoprivrednog zemljišta
Bukurešt - Cene poljoprivrednog zemljišta u Rumuniji mogle bi do 2012. godine da se utrostruče, prognozira rumunski dnevnik Zijarul.

Hektar obradivog zemljišta bi se tako za sledećih pet godina mogao prodavati po šest hiljada evra, u poređenju sa sadašnjom cenom od 1.500 do dve hiljade evra.

Boki-Vl
04-08-09, 19:13
Jeste pre 15 meseci! ja sam samo rekao to sto mi je prijatelj pricao nemora da bude tacno...

cicimoric
04-08-09, 20:01
hmmmmm cudno......svugde pada cena zemlje samo kod nas skace.

Pre 4-5 godina je jutro bilo 800-1500 E zavisno od lokacije. Pretprosle godine smo kupili jednu parcelu pored nas za 1800 E/KJ i bilo nam je skupo ali smo uzeli jer smo dugo prizeljkivali tu zemlju. Cujem pre mesec dana prodata jedna parcela za 2880 E/KJ.

Kupaca kod nas ima dosta i ako neko razglasi da prodaje zemlju po normalnoj ceni onda ne treba da planira nista da radi za sledeci dan, jer ce morati sa kupcem da ide da prepise zemlju. Ali bukvalno je tako da se prodaje isti dan.

majkl27
04-08-09, 20:26
Mozda nisam dovoljno upucen u temu,procitao sam 20 postova i vidim da je cijena dosta niska. Mislim da je jos samo u Srbiji zemlja bez neke realne vrijedosti. Ja kupujem zemlju svake god i sve je skuplja i skuplja. Prije 5-6 god se hektar mogao kupiti za 1000-2000 eura a prosle godine sam placao i do 10000 eura za hektar. Ali kad se pogleda da se zemlja samo jednom kupuje a vala i prodaje onda nije ni slupa. Ja vjerujem u zemlju i ona je najsigurnije ulozen novac i ko ima novca nek je samo kupuje.U mojoj i okolnim opstinama je predsjednik vlade svu zemlju pokupovao i tesko od njega ko moze da kupi sta. Nebi velikani ulagali u zemlju da nesto ne znaju,samo je razlika sto mi kupjemo svojim novcem ili kreditom a oni zna se kako!!!!!!!

sasa22
04-08-09, 21:11
cena zemlje na vecito to mi je jos nekako jasno da neko trazi i 10000 za kj pa ko voli nek ... al neka mi neko objasni kojom matematikom neko DANAS plati(nudi) 300e/kj za arendu KAKO ^-^

cicimoric
04-08-09, 21:45
to se jedino isplati ako se seju povrtlarski proizvodi

kiraj
04-08-09, 21:57
Slazem se sa Cicijem uz napomenu da je uzimas bar na 5 god.Nikad nebih na arendu sejao povrce.

diklofen
05-08-09, 19:55

orjentaciona cena ti je od 1300-1600eura za jutro ili ako ti je lakše 1 euro po fatu.
Pošto se jutro vodi kao 1600 fati eto ti prosečne cene.To u opštini Sečanj plaćaju u pojedinim mestima stim što je u Jarkovcu dosta loša zemlja spram Jaše,Sečnja ,Krajišnika.Znači da ja ne bi dao više od 1200 za jutro u Jarkovcu.

Darko J
06-08-09, 01:29
Mislio sam da je cena zemlje u ovom delu Banata nesto veca
ali hvala didi puno na odgovoru, mnogo mi znaci >:({.

zmajurina
05-01-10, 00:01
Ova tema nije osvezena odaaavno, mislim da je zima pravo vreme za ovakve teme.

Posto sam pocetnik, ne zamerite, ali me bas interesuje koliko je to "jutro" u ha, odnosno sta znaci oznaka "kj", odnosno koliki je taj "dulum" u ha kako bih mogao da se snadjem. Imajte razumevanja, ja sam dete sa kaldrme, te stvarno pojma nemam o merama o kojima pricate. Takodje me interesuje i sta je "arenda"??

LM, planiram da pazarim sa gospojom nesto zemlje da pokrenemo neku proizvodnju, od rada ne bezim, tezak posao mi nije stran a znam da je svaki posao na zemlji tezak i postujem to. Ako neko zna da se u mojoj okolini po Sumadiji prodaje neka zemlja, slobodno bacite poruku.

Hvala svima i pozdrav.

Dragan18
05-01-10, 00:11
baca imas temu dogovor oko mera ili razne mere za povrsinu zemlje u temi CAFFE , a o ceni zemlje naravno ovde moze da se diskutuje >:({

North ARMY
05-01-10, 00:16
evo teme za dogovor oko mera
http://poljoinfo.com/caffe/dogovor-oko-mera/
@dragan jel se vi znate ??

Karalic
05-01-10, 00:32
Pa imas zemlje koliko hoces u drlupi, ducini, sibnici.. Hektar je orijentaciono oko 1000e >:D
A za kaldrmu, jeste Mladenovac Beogradska Opstina, ali nije bas da je totalno urbanizovana...
Kad je sezona radova , traktori i prikolice samo pice

zmajurina
05-01-10, 00:45
@North Army Ne znamo se Dragan i ja.

@Karalic Pa prijatelju, samo javi gde i koliko, ozbiljan sam. Ali ako moze da komadi budu preko 1ha radi lakse obrade.

Zrenjaninac
05-01-10, 00:52
Pa eto dosli smo da zakljucka da je u Secnju i Zrenjaninu (kao sto kaze Zrenjaninac) 1 lanac = 1 jutro (ali taj izraz se tamo ne upotrbljava) = 5755 m2 >:({.

Ma kod mene je od 2500-3000jut. ili ti 5755m2 čak sam ove godine dao i 3300 po jut. {"{":

leka
05-01-10, 00:57
Kod nas je 1 lanac =1,25 kj a 1 h=1,75 kj Ja sam otprilike pre jedno 4 meseca kupio 3 kj zemlje prve klase za 11 000 eura

Dragan18
05-01-10, 01:02
mogao si kod mene da kupis 8,5 jutara :) >:({

leka
05-01-10, 01:09
e da si malo blize,ovde ispod 2500 eura po kj nema

Dragan18
05-01-10, 01:26
a dobro vama je dole bolja zemlja, i jos vam je blizu dunav >:({

Karalic
05-01-10, 01:30
@North Army Ne znamo se Dragan i ja.

@Karalic Pa prijatelju, samo javi gde i koliko, ozbiljan sam. Ali ako moze da komadi budu preko 1ha radi lakse obrade.

Majstore, slisaj radio klas... ili u Sopot ponedeljkom, pijacni je dan.. pa u kafanu kod Caneta.. Svi nesto prodaju, niko ne kupuje.. :<<>

North ARMY
05-01-10, 01:34
kod mene se normalizovala cena zemlje,ima i ko je davao po 200e/kj u napred za arendu,a i ovde je ista prica bez 2500e ne moze se naci jutro dobre zemlje.

MONTOYA
05-01-10, 08:13
5000 e hektar,ima gde su "jaki"kandidati pa su se nadmetali i do 11000 e po hektaru.Zakup je najčešće 200-250 e

mims
05-01-10, 10:16
Takodje me interesuje i sta je "arenda"??

Arenda ti je zakup zemljišta.

mims
05-01-10, 10:39
Odakle si tačno?

Zoran Kostović
05-01-10, 11:01
Kod nas je hektar zemlje osrednjeg kvaliteta oko 2000evra ali zakup ide i do 500evra što po meni znači da ljudi koji toliko plaćaju zakup nemaju jasnu strategiju poslovanja ili im je jako dobar profit na kratke staze(povrtari i rasadničari).

zmajurina
05-01-10, 13:35
Odakle si tačno?

Ako mene pitas, iz Mladenovca, centar varosi.

Meni je strategija sledeca: da pazarim zemlju, pocnem sa obradom i polako. Radim ja drugi posao, "gospodski" sto bi rekli ali ne mogu vise. Muka mi je od tog "gospodskog" dela. Radim privatno, posla ima ali para ni od korova. Moja je firma, placam radnike koji samo treba da rade i malo ukljuce mozak, sto im je svima najtezi deo. Onaj koji ukljuci mozak misli da je najpametniji i odmah hoce vecu platu. Razmisljanja su mi ovakva: ako mogu da prihodujem u proseku 500E mesecno (prosek za celu godinu) s obzirom da zena radi to je odlicno. Spreman sam da od tih 500 dam svih 200 mesecno za kupovinu (otplatu kredita i slicno), tako da su na primer na raspolaganju 12 meseci po 200E oko 2400E, racunam da 5ha isplatim za 5 godina. Drugo je sta cu da radim na zemlji. Imam neke ideje koje su, cini mi se, dobre. Ne trazim ni veliku ni brzu zaradu, hocu samo da ostvarim neku konstantu ako je moguce.

Sa druge strane ostaje zima koja je "mrtva" sezona, sto bi rekli, kad ide svinjokolj i ostale lepe stvari, opet dobro.

Ako nisam u pravu, recite ljudi, da odustanem odmah od svega.

Pozdrav svima i hvala, mere sam video u temi a za ostalo se polako snalazim.

branko
05-01-10, 17:38
E vala ako misliš da privatni biznis zameniš sa poljoprivredom, pošao si u pogrešnom pravcu.

leka
05-01-10, 17:46
E vala ako misliš da privatni biznis zameniš sa poljoprivredom, pošao si u pogrešnom pravcu.
slazem se u potpunosti sa tobom Branko

kiraj
05-01-10, 19:16
Neznamo kojim poslom se covek bavi a odvracamo ga od poljoprivrede.Zar mislite da je poljoprivreda najgori posao ?

KishRobert
05-01-10, 19:20
ja mislim da nije.sta mislis da smo rudari!

mityoo
05-01-10, 19:35
Neznamo kojim poslom se covek bavi a odvracamo ga od poljoprivrede.Zar mislite da je poljoprivreda najgori posao ?
Najgori nije ali da je jedan od najneisplativijih, u poslednjih par godina, to je sigurno...

Andrej
05-01-10, 19:38
Au svi kukate nema para od zemlje a nikako da neko batali zemlju!Zaposlite se negde po 8 sati dnevno pa ce te videti koliko godisnje radite i koliko zaradite!pa ce na kraju biti poljoprivreda je MAJKA! :D

KishRobert
05-01-10, 19:44
uglavnom kukaju ovi "malo" jaci,jer njima je uvek malo i uvek je lose....

Jugos
05-01-10, 19:50
Mnogo smo jaki.

paorpaor
05-01-10, 19:59
Mnogo smo jaci.
Kod nas od 1800-3500 e/kj

stiv
05-01-10, 20:12
Pravo stanje i ocena..

baca
05-01-10, 20:16
U Opovu je cena od 1300eura do 4000eura u zavisnosti od kvaliteta zemlje i udaljenosti od sela.

mityoo
05-01-10, 20:37
Neznam za vas ali meni su zadnje dve godine katastrofa! U poslednje 2 godine nisam kupio ni zemlju niti bilo šta od mehanizacije parama koje sam dobio od prodaje svojih proizvoda....

gagi
05-01-10, 23:40
ja sam prosle godine kupio 9.5kj. za 11000evra jako sam dobro porsao

abro
06-01-10, 10:17
ja sam prosle godine kupio 9.5kj. za 11000evra jako sam dobro porsao

Takve cene kod nas valjda nikad nije ni bilo. {"{":

gagi
06-01-10, 11:18
to je kupljeno nije zglavno rekao da prodaje vec dobio pare na ruke njemu dobro meni jos bolje :D

tomybrzic
06-01-10, 12:35
citam ovo malo i cudim se jer kod nas cijena zemlje je boze sacuvaj, od 3000-5000 tisuca eura po katastarskom jutru, ja sam prosle godine kupio za 4800 po jutru ali je komad og 6 jutara i ima kanale sa tri starane i nak dobar komad nema vode da lezi lagana i odlicna zemlja, sad recimo prodaja neide ni kod nas jer ljudi nemaju novaca ali dok su bila kapitalna ulaganja(povrat od 40 posto sto drzava vraca) prilicno se kupovalo.. moje misljenje tko ove godine i iduce bude imao keš moci ce kupiti dosta zemlje po znatno povoljnijoj cijeni(barem kod nas) jer je trenutna situacija u poljoprivredi kod nas(krecem od sebe) prilicno losa....... ja radim nekaki 40 hektara i nije da kukam ali nije bas bajno kao ovi godina......

dicki
06-01-10, 13:00
Kad vam drzava vrati 40% dodje mu ga isto.

mucobieno
06-01-10, 13:22
kod nas je cena oko 4000 eura, malo se narod probahatio, niko vise nece da spusti cenu ako je njiva zakorovljena, losijeg kvaliteta, ili udaljena... mi smo u zadnje 2 god kupili oko 20 kj.
cena arende tj zakupa je 200. ima mudrijasa koji bi i 230 cak i 250.
bahate se ljudi, neide ovo u dobrom pravcu...

abro
06-01-10, 13:31
citam ovo malo i cudim se jer kod nas cijena zemlje je boze sacuvaj, od 3000-5000 tisuca eura po katastarskom jutru, ja sam prosle godine kupio za 4800 po jutru ali je komad og 6 jutara i ima kanale sa tri starane i nak dobar komad nema vode da lezi lagana i odlicna zemlja, sad recimo prodaja neide ni kod nas jer ljudi nemaju novaca ali dok su bila kapitalna ulaganja(povrat od 40 posto sto drzava vraca) prilicno se kupovalo.. moje misljenje tko ove godine i iduce bude imao keš moci ce kupiti dosta zemlje po znatno povoljnijoj cijeni(barem kod nas) jer je trenutna situacija u poljoprivredi kod nas(krecem od sebe) prilicno losa....... ja radim nekaki 40 hektara i nije da kukam ali nije bas bajno kao ovi godina......

Tako se i u mojoj opstini krece cena a i situacija. Zakup od 100-150e nisam cuo da neko placa vise ali nema u ponudi ni pod nokat.

dragan82
07-01-10, 00:26
u mom kraju cena zemljista se krece od30-50e/ar. ali ove parcele su malo udaljenije od sela. moj brat je kupio njivu ispred kuce 36ari za 4300e. i to od 6 komsija niko mu nije pravio konkurenciju. A sto se tice zakupa pre 4 god samo imali 30he i niko nam nista nije trazio niti sam kom dali nesto. sada moj brat ima oko 20he pod zakup i sa svima ima potpisane ugovore. isto nikom nista ne daje.

ljusha
07-01-10, 15:25
Kod nas 2000-5000 eura jutro,a arenda 100-200eura jutro.

MONTOYA
07-01-10, 17:37
u mom kraju cena zemljista se krece od30-50e/ar. ali ove parcele su malo udaljenije od sela. moj brat je kupio njivu ispred kuce 36ari za 4300e. i to od 6 komsija niko mu nije pravio konkurenciju. A sto se tice zakupa pre 4 god samo imali 30he i niko nam nista nije trazio niti sam kom dali nesto. sada moj brat ima oko 20he pod zakup i sa svima ima potpisane ugovore. isto nikom nista ne daje.
Odakle si?
Kada puste strancima da kupuju zemlju u Srbiji biće veselo ::lose::

sajber seljak
07-01-10, 18:40
ne znam za vojvodinu ali u sumadiji nemogu da kupe koliko ima u ponudi, inace zadnje sam kupio 65a livade za 21000din i 98a cerove sume za 35000din

Spajki
07-01-10, 19:15
Becej od 3500e-6000evra/kj,zakup od 1100-1500 kg psenice po kj.

sajber seljak
07-01-10, 19:55
spjki to su mnogo velike pare za nesto od cega vecina bezi

KishRobert
07-01-10, 20:03
u vojvodini da beze od zemlje?
ni kad su svabe bili okupatori,lala od zemlje bezo nije.
pre ce od sose pobeci!

mityoo
07-01-10, 22:30
u vojvodini da beze od zemlje?
ni kad su svabe bili okupatori,lala od zemlje bezo nije.
pre ce od sose pobeci!
:lol: :lol: :lol: Smešno ali istinito!

Zoran Kostović
07-01-10, 22:35
A zašto bi od sose pobego?Ne razumem!

zmajurina
07-01-10, 22:53
A zašto bi od sose pobego?Ne razumem!

Ocigledno da si jos mlad pa ne razumes, polako, razumeces >:({

ne znam za vojvodinu ali u sumadiji nemogu da kupe koliko ima u ponudi, inace zadnje sam kupio 65a livade za 21000din i 98a cerove sume za 35000din

Prijatelju, a iz kog dela Sumadije si ti i gde nadje tako jeftino zemlju? Pogotovo sumu koju si kupio. ::svaka cast::

sajber seljak
08-01-10, 01:05
opstina g. milanovac, mogu da kupim 30h uz moje imanje samo ne znam sta bi s tim

techa
08-01-10, 01:14
30h sume ili obradive zemlje? za koliko ::novac:: ?

sajber seljak
08-01-10, 01:39
sve obradivo bivse pikove plantaze nista preko 1000e 1ha

zcurcic
08-01-10, 09:00
cena na cheneju oko 5.000 evra po kj. uz asfalt i preko 10.000.

rasa02
08-01-10, 09:42

Pa to je dzabe,kupuj ako imas mogucnosti.Kod nas je hektar i preko 8.500 e.

zmajurina
08-01-10, 10:29

Au, stvarno bagatela. Pa to niko nece da radi, cim je cena takva. ::sramota:: Svi hoce samo ::suncanje:: i ::novac:: !!!

A gde se prodaje ta zemlja? Opstina GM je velika.

tarana
08-01-10, 11:13
ko zna kakva je zemlja. na par mesta kod mene u ataru ima takve, da je ne bi uzeo ni džaba.
slatina 5-6 klase. koji će mi nešto što će da pravi gubitke svake godine?

North ARMY
08-01-10, 11:15
@tarana istina i u sremu ima zemlje koju ne bih ni za dz radio,uzimali neki mislili ostali ludi sto nece pa kao njima ce se na kolicinu isplatiti,pa su na kolicinu prckali par godina cekajuci ::novac:: i onda su kolicinski popusili zbog lose zemlje. ::lose::

tarana
08-01-10, 11:47
razmišljam se da promenim jednu njivu 2. klase. u proseku je 10-15% lošija od ostalih.
tih 10-15% je sav moj profit.
og govana se pita ne pravi.

kiraj
08-01-10, 12:11
ko zna kakva je zemlja. na par mesta kod mene u ataru ima takve, da je ne bi uzeo ni džaba.
slatina 5-6 klase. koji će mi nešto što će da pravi gubitke svake godine?

Slazem se sa tobom,ali pre 3 godine kad je pocelo izdavanje drzavne zemlje u zakup ,sve te vukojebine koje su u 5-6 klasi i sa slatinom su uzete u zakup.Istina da su placene malo ali imaju pravo na subvencije.Zlo je sto ih zakupci i obradjuju,bez ikakakve dobiti sem subvencija.

tarana
08-01-10, 12:34
tvrdim da i sa subvencijom, na takvoj zemlji ne možeš biti u plusu.

kiraj
08-01-10, 12:46
Mislim da su u blagom plusu posto je zemla placana od 700-7000 din po ha .Radi se psenica i suncokret sa minimum agrotehnike,a ti koji su je zakupili imaju komplet mehanizaciju.

sajber seljak
09-01-10, 22:28
takovski kraj imam tu vec jedno parce od 8h uglavnom gajnjaca tu mi je kruska i tresnja ne znam sta bi sa ostalim

sasa j
09-01-10, 23:14
Ja ovde u sremu ne mogu ni cenu da saznam uvek kad bi se raspitivao za cenu niko nista ne zna prave se ludi,valjda kao ceka cenu ali taj koji ceka cenu ove godine a planirao je da prodaje puko je ko zvecka zato sto ce zemlja kao i stanovi masivno da padaju sada se jos to vestacki drzi.Kad upeacam nekog da mi kaze koliko se krece javicu,ali cu morati klestima da vadim i to ako budem uspeo. ":":{

Spajki
09-01-10, 23:44
A odakle ti saznanje da ce cene masovno da padaju?

zmajurina
10-01-10, 00:42
Kod nas generalno moze da se nadje zemlja od komasacije koja je mahom uz prugu, tamo je podvodno, znaci ako nekom treba mocvarno zemljiste (kinezi jos nisu poceli da gaje pirinac) onda ga ima na pretek.

A cene padaju, svuda i za sve. Ne kupuje niko nista, tako da je potpuno normalno da padaju cene.

Pozdrav.

sajber seljak
10-01-10, 19:58
kod nas je niska cena u svim selima osim oko ravne gore zato sto su silni naslednici po gradovima digli kredite pa se cupaju sa djedovinom :D srbija brale

dragan82
14-01-10, 22:42
tacno je to da ce cena jos da padne. Jer je ovo kriza nezapamcena u svetu. ja gledam ovde na TV kako u F farmeri ostaju bez imanja i svega sto su imali. sve im banke koje im dale kredite. Ima predo 10 koji su izvrsili samoubistvo. Samo ju jednog spasili.Slucajno ga neko naso da sam sto se spustio da visi na konopac. Posle je televizija napravila jednu pricu snjim. neznam kako je stanje u vojvodini. Ni u jednu zemlju EU nije jednostavno.

doslja
04-02-10, 14:44
kod nas u banatskom novom selu su cene od 4000 6000 evra

talianu
04-02-10, 16:18
Kod nas u Lokvama ima od 500 u ritu do 4000-5000 hiljada oko sela.Nekad gasterbajteri naduvali cenu dobre zemlje pa se još drže mada solidna zemlja može da se nađe za 1500-2000 eura.

razmišljam se da promenim jednu njivu 2. klase. u proseku je 10-15% lošija od ostalih.
tih 10-15% je sav moj profit.
og govana se pita ne pravi.

Kod nas je katastarski sve 4,5 i 6 klasa ako je tebi samo jedna njiva druge klase ti si prijatelju.. :D ::novac::

jovand
05-02-10, 11:21
Sta znaci kad kazete na primer cena je od 3000 - 4000 po kj.

Jel tolika razlika bude za zemlju I klase, ali je cena razlicita u zavisnosti od lokacije, ili je to neka losija zemlja tipa Klase III?

Odnosno, zanima me koliko je zemlja II ili III klase u proseku jeftinija od zemlje I klase. Takodje me zanima da li je za zitarice bolje platiti vishe i insistirati na I klasi, ili je ok pristati i na nesto losiju zemlju i dobiti vishe zemlje (tad je i veci izbor).

Izvinjavam se na pocetnickim pitanjima. :)

mims
05-02-10, 11:41
Ovde je običaj da se prvo predstaviš, to možeš uraditi preko sledećeg linka:

http://poljoinfo.com/caffe/za-nove-clanove-da-se-predstave/1815/

vradus
13-02-10, 13:47
Pozdrav svima na forumu, hocu da pravim zasad voca sto znaci da mi je prvi korak kupovina zemlje, ako znate nekoga ko prodaje jedno 4, 5 ha u komadu na udaljenosti ne vecoj od 60km od Beograda, po nekoj razumnoj ceni molio bih da mi javi. Hvala vam unapred. Mladen 064/179-49-03

zlaja
13-02-10, 16:51
Ako još nisi kupio za te pare kupuj!!!

leka
13-02-10, 16:54
kod nas cena 0d 2500 eura losija a bolja i do 3900 eura naravno po kj

Dr.Gruja
13-02-10, 17:07
I kod mene u Sibacu je cena zemlje u padu, sad je do 3000 e. kj. Inace je lane bila oko 4000 pa cak i malo vise, a za zemlju pored auto puta Beograd Zagreb se trazilo od 25ooo do 45000 e. ::novac:: :veseljak:: ::spreman na sve::

mica967
21-02-10, 12:00
Kod nas je takodje cena u padu a u zadnje vreme vise ima prodavaca nego kupaca zemlje. >:({

North ARMY
21-02-10, 12:24
Sto kod mene nece da padne na 2500e {"{":

cicimoric
21-02-10, 14:20
Kod nas je zemlja jos uvek relativno jeftina u odnosu na druga podrucja. Cena po KJ se krece 1500-2500 eura. Kupaca ima mnogo vise nego prodavaca. Ako neko odluce da proda zemlju po normalnoj ceni ode jos isti dan. Do pre dve-tri godine je zemlja bila 1000-1500 eura.

šandor
04-03-10, 23:34
Kod mene je cena 3000 € juče uzeo 1 kj >:({

kiraj
08-03-10, 15:51
Mi smo danas posle 2 godine kupili 2 kj večito.Zemlja je uzorana i dobila je 100kg/kj MAP-a.Cena 1600e/kj 2klasa udaljena od sela 6-7 km.Prednost je što preko puta imamo parcelu od 3,5 kj.

radivoj.nadlacki
08-03-10, 16:08
U Gospodjincima nema ispod 4500evra po k.j. ::lose::

paorpaor
08-03-10, 16:41

Ko vam kriv sto ste blizu Nova Sada :lol:

vosi
08-03-10, 18:05
jebiga kada imate sve prvoklasnu zemlju

kiraj
08-03-10, 18:33
Po klasama i mi imamo dobru zemlju,ali ima i strašno loših (slatine,trstaci,livade ) ali je kod nas problem male količine padavina i nepravilan raspored istih.Druga stvar što smo udaljeni od većih centara ,pa je to jedan od faktora da je zemlj relativno jeftina.Konkretno mi imamo 70% 1 i 2 klase ali neostvarujemo prinose ,koje u Bačkoj i Sremu ostvaruju sa 3 il 4 klasom.

sasa22
08-03-10, 18:54
@vosi
Nije sve do klase, ima malo i do nas.Otimacina kao da je dzabe.Kupuje onaj ko pre cuje a ne ko da vise.Ja sam pre dve godin kupio od neke zene iz komsiluka sutradan joj je na vrata sedmoro kupaca dolazilo.

mirmag
08-03-10, 19:04
Kod nas ako hoces da prodas zemlju,prvo moras otici kod prvih komsija sa leve i desne strane (na njivi) da ti ako nisu zainteresovani za kupovinu potpisu papirce i onda mozes prodati kome hoces.Ne znam da li je to pravilo svuda.Inace je dosta tesko doci do zemlje kod nas,a cena od 2000-3000 pa ko koga za..be!

radivoj.nadlacki
08-03-10, 21:50
Nije sve do klase, ima malo i do nas.Otimacina kao da je dzabe.Kupuje onaj ko pre cuje a ne ko da vise.Ja sam pre dve godin kupio od neke zene iz komsiluka sutradan joj je na vrata sedmoro kupaca dolazilo.

Oni Plackovi tražili 5000, pa kad je Joca Gogaš rešio da da, oni odustali...sad traže više Lkl{{

stiv
08-03-10, 21:52
U Kaću je ''najjeftinija'' zemlja......samo je nema :lol:

mityoo
08-03-10, 22:30
Po klasama i mi imamo dobru zemlju,ali ima i strašno loših (slatine,trstaci,livade ) ali je kod nas problem male količine padavina i nepravilan raspored istih.Druga stvar što smo udaljeni od većih centara ,pa je to jedan od faktora da je zemlj relativno jeftina.Konkretno mi imamo 70% 1 i 2 klase ali neostvarujemo prinose ,koje u Bačkoj i Sremu ostvaruju sa 3 il 4 klasom.
To je zato što je banatska 2 klasa u bačkoj 4 ili 5 klasa..... Imam i jedne i druge i bačka 3 klasa je bolja od banatske 2

Boki-Vl
08-03-10, 22:32
Kod nas ako hoces da prodas zemlju,prvo moras otici kod prvih komsija sa leve i desne strane (na njivi) da ti ako nisu zainteresovani za kupovinu potpisu papirce i onda mozes prodati kome hoces.Ne znam da li je to pravilo svuda.Inace je dosta tesko doci do zemlje kod nas,a cena od 2000-3000 pa ko koga za..be!

Vise nema toga, uradi se ugovor o poklonu i tebe vise niko i ne pita...

vosi
09-03-10, 21:22
zar kod vas njije crna ritska zemlja?

sasa22
09-03-10, 21:37
Oni Plackovi tražili 5000, pa kad je Joca Gogaš rešio da da, oni odustali...sad traže više Lkl{{

nebih se ja bas kladio da je taj resio da da, pre mi to lici na pricu za druge kupce

dragan82
11-03-10, 23:41
To je dobro sto mora prvo komsija da se ponudi pa posle ides dalje sa ponudom, jer smo tako moze doci do ukrupnjavanja poseda. A krupni posedi su nasa buducnost. Ja pre kada sam bio kuci uzimao sam samo njive vece od ektar da radim, ina^ce manja me nisu zanimala, a sada moj brat uzima samo njive koje su po 2 i vise hektara u jedno mesto, a ostale njive koje su manje ostavlja ih neobradjene. >:({

Zoran0230
04-04-10, 21:48
Ja mislim da više ne mora da se pita komšija ali nisam siguran

zmajurina
04-04-10, 22:33
To se zvalo "pravo prece kupovine" i cini se i meni da to vise ne vazi.

Ali mozda ima i neki pravnik koji prati celu pricu tako da moze da nas posavetuje.

8)

talianu
04-04-10, 23:21
provereno ,ne moraš prvo nuditi komšijama ali je red!

Zoran0230
04-04-10, 23:28
Red je ali se kod nas retko toga drže

dragan82
05-04-10, 02:06
Nebi znao kako da objasnim ovaj fenomen. U mom kraju u sva vlaska sela je nesto grupisano, a to je: imanje oko kuce i posle ima se i po neka njiva na stranu. Dok u srpska sela i ma sve njive po 10 i 20 ari redko gde moze da se vidi njiva od 50 ari , a jos redje od 1hektar. Oni to objasnjavaju da im tako njihov deda ostavio. Za svaku promenu treba da se pita deda, a deda je odavno umro i sad sta da se radi nastavnje se zivot sa malim njivama i sa nasim tvrdim srpskim glavama.

noob-poljoprivrednik
05-04-10, 05:57
interesuje me da kupim 20-30ha zemlje u okolini stare pazove ili rume. Mada sam svestan i kako moj rodjak kaze : ,,Neces naci dobru zemlju gledajuci u to govno(misli na monitor), nego na terenu" procitao sam post od ,,miso1" da postoje agencije koje posreduju u takvoj kupo-prodaji . stoga vas molim da me uputite na iste . na imanju mogu biti neke zgrade ali me u principu interesuje gola zamlja i po mogucstvu u komadu.
nisam siguran da je ovaj moj post dobro pozicioniran pa se unapred izvinjavam admin-u ukoliko nije . . .
za sve informacije i ponude mozete me kontaktirati na asnbgd@gmail.com ili preko poljoforuma
unapred hvala...

jovand
11-04-10, 20:24
Druze, vidim nisi dobio nikakav odgovor. Jesi li uspeo naci neku agenciju koja posreduje u kupovini zemlje?

Ja koliko sam video u oglasima se zemlja skoro i ne nudi. Svi prodaju samo kuce, placeve i industrijsko zemljiste. Kad bih pravio fabriku sa pogledom na autoput imao bih izbora kolko ocu. :)
No, jel ima neko savet kako kupiti zemlju?

Zamislimo sledeci scenario, odem na vasar (recimo u Rumi) i nadjem nekog da prodaje. E sad, kako da saznam kakva je zemlja i da li je ponudjena cena realna?

Jel ima neko savet gde je najpovoljnije kupiti dobru zemlju negde u opstinama Stara pazova, Indija, Ruma, Pecinci? Imajuci u vidu da bih prvih par godina davao u arendu.

Ja bih za pocetak kupio daleko manje, mozda oko 10-tak jutara (eventualno 20 ako naidje neka sjajna ponuda).

Hvala svima, pozdrav.

Dr.Gruja
11-04-10, 22:58
Mogao bi mozda naci u Pecinci i okolini pored auto puta ali za mnogo vise ::novac:: ::novac:: ::novac:: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

noob-poljoprivrednik
12-04-10, 10:27
dobio sam neki mail navodno od neke zene iz agencije koja se bavi time ali nakon mog prvog mail evo ima vise od nedelju dana niko ne odgovara tako da je moguce da je taj mail(agencija) zastareo ili ....

dragan82
12-04-10, 13:06
http://i42.tinypic.com/5bpkxu.jpg Evo ovu njivo od 35 ari je kupio moj bret za 4300e. Inace mi inamo iza nje 3hektera, pa sa da sa njom izlazimo na put. Sa leve strane se vidi putic koji vodi kod nase kuce. Imao je dosta srece sto niko nije bio zainteresovan. Inace nebi ta njiva toliko kostala.

Zoran0230
12-04-10, 13:22
Ja prodajem 2 jutra zemlje nuz asfalt pogodna za farme,voćnjake ali zainteresovanih nema-hoće da kupe za obrađivanje ali im cena ne odgovara.Struja i voda su na 50-100m.,ai nafta je blizu :lol: :lol:

Lazaaa
12-04-10, 18:21
Jel ima neko iz Krcedina,Novog Slankamena,Novih Karlovaca,Beske,Surduka da prodaje zemlju i koju povrsinu?ponude slati na pp >:D

Dr.Gruja
12-04-10, 19:41
I kod mene je nafta vrlo blizu na nekih 700-800 metara >:({ {"{": ::novac:: mislio sam na benzinsku pumpu :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ja prodajem 2 jutra zemlje nuz asfalt pogodna za farme,voćnjake ali zainteresovanih nema-hoće da kupe za obrađivanje ali im cena ne odgovara.Struja i voda su na 50-100m.,ai nafta je blizu :lol: :lol:

Zoran0230
12-04-10, 20:03
Ima bušotina,zato sam i napisao.Tu lepo radiš,radiš.skokneš,natočiš(sabirna je na 100m) i dalje nastaviš da eadiš dok ti oči ne pobele a blizu su i vatrogasci :lol: :lol: :lol:

North ARMY
14-04-10, 00:27
Zavisi,ovde covek za 0.5ha trazi 6000e jeste pored druma,al ni struje,ni vode ni industrijska zona...uzana a dugacka...rekao sam mu da nije normalan,a on kaze da ce naleteti jos veca budala pa dati 6000e.

jovand
14-04-10, 00:28
Zoran0230, pa koliko trazis preko standardne cene za obradivu zemlju zbog lokacije?
Bar otprilike, 20%, 50%, 100%, 500%?

dragan82
14-04-10, 00:46
Kod nas ima koji cena zemlju i po tome , od koga su oni to nasledili. Mozda imu je to pradeda ostavio :lol: :lol:.
Svako svoju parcelu moze da ceni onoliko koliko hoce. Ali zna se sta je: gradjevinska zona, industrijska zona i poljoprivredna zona.

Zoran0230
14-04-10, 13:15
Jovand-ne bi je dao ispod 10000 pa ti računaj u procentima,A tajkunima ako se pojave 15000E

German hunting terrier | Jagdterrier