Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

Odg: Cena zemlje?

branko je napisao(la):
E vala ako misliš da privatni biznis zameniš sa poljoprivredom, pošao si u pogrešnom pravcu.
slazem se u potpunosti sa tobom Branko
 
Odg: Cena zemlje?

leka je napisao(la):
branko je napisao(la):
E vala ako misliš da privatni biznis zameniš sa poljoprivredom, pošao si u pogrešnom pravcu.
slazem se u potpunosti sa tobom Branko
Neznamo kojim poslom se covek bavi a odvracamo ga od poljoprivrede.Zar mislite da je poljoprivreda najgori posao ?
 
Odg: Cena zemlje?

kiraj je napisao(la):
leka je napisao(la):
branko je napisao(la):
E vala ako misliš da privatni biznis zameniš sa poljoprivredom, pošao si u pogrešnom pravcu.
slazem se u potpunosti sa tobom Branko
Neznamo kojim poslom se covek bavi a odvracamo ga od poljoprivrede.Zar mislite da je poljoprivreda najgori posao ?
Najgori nije ali da je jedan od najneisplativijih, u poslednjih par godina, to je sigurno...
 
Odg: Cena zemlje?

Au svi kukate nema para od zemlje a nikako da neko batali zemlju!Zaposlite se negde po 8 sati dnevno pa ce te videti koliko godisnje radite i koliko zaradite!pa ce na kraju biti poljoprivreda je MAJKA! :D
 
Odg: Cena zemlje?

U Opovu je cena od 1300eura do 4000eura u zavisnosti od kvaliteta zemlje i udaljenosti od sela.
 
Odg: Cena zemlje?

KishRobert je napisao(la):
uglavnom kukaju ovi "malo" jaci,jer njima je uvek malo i uvek je lose....
Neznam za vas ali meni su zadnje dve godine katastrofa! U poslednje 2 godine nisam kupio ni zemlju niti bilo šta od mehanizacije parama koje sam dobio od prodaje svojih proizvoda....
 
Odg: Cena zemlje?

ja sam prosle godine kupio 9.5kj. za 11000evra jako sam dobro porsao
 
Odg: Cena zemlje?

to je kupljeno nije zglavno rekao da prodaje vec dobio pare na ruke njemu dobro meni jos bolje :D
 
Odg: Cena zemlje?

citam ovo malo i cudim se jer kod nas cijena zemlje je boze sacuvaj, od 3000-5000 tisuca eura po katastarskom jutru, ja sam prosle godine kupio za 4800 po jutru ali je komad og 6 jutara i ima kanale sa tri starane i nak dobar komad nema vode da lezi lagana i odlicna zemlja, sad recimo prodaja neide ni kod nas jer ljudi nemaju novaca ali dok su bila kapitalna ulaganja(povrat od 40 posto sto drzava vraca) prilicno se kupovalo.. moje misljenje tko ove godine i iduce bude imao keš moci ce kupiti dosta zemlje po znatno povoljnijoj cijeni(barem kod nas) jer je trenutna situacija u poljoprivredi kod nas(krecem od sebe) prilicno losa....... ja radim nekaki 40 hektara i nije da kukam ali nije bas bajno kao ovi godina......
 
Odg: Cena zemlje?

kod nas je cena oko 4000 eura, malo se narod probahatio, niko vise nece da spusti cenu ako je njiva zakorovljena, losijeg kvaliteta, ili udaljena... mi smo u zadnje 2 god kupili oko 20 kj.
cena arende tj zakupa je 200. ima mudrijasa koji bi i 230 cak i 250.
bahate se ljudi, neide ovo u dobrom pravcu...
 
Odg: Cena zemlje?

tomybrzic je napisao(la):
citam ovo malo i cudim se jer kod nas cijena zemlje je boze sacuvaj, od 3000-5000 tisuca eura po katastarskom jutru, ja sam prosle godine kupio za 4800 po jutru ali je komad og 6 jutara i ima kanale sa tri starane i nak dobar komad nema vode da lezi lagana i odlicna zemlja, sad recimo prodaja neide ni kod nas jer ljudi nemaju novaca ali dok su bila kapitalna ulaganja(povrat od 40 posto sto drzava vraca) prilicno se kupovalo.. moje misljenje tko ove godine i iduce bude imao keš moci ce kupiti dosta zemlje po znatno povoljnijoj cijeni(barem kod nas) jer je trenutna situacija u poljoprivredi kod nas(krecem od sebe) prilicno losa....... ja radim nekaki 40 hektara i nije da kukam ali nije bas bajno kao ovi godina......
Tako se i u mojoj opstini krece cena a i situacija. Zakup od 100-150e nisam cuo da neko placa vise ali nema u ponudi ni pod nokat.
 
Odg: Cena zemlje?

u mom kraju cena zemljista se krece od30-50e/ar. ali ove parcele su malo udaljenije od sela. moj brat je kupio njivu ispred kuce 36ari za 4300e. i to od 6 komsija niko mu nije pravio konkurenciju. A sto se tice zakupa pre 4 god samo imali 30he i niko nam nista nije trazio niti sam kom dali nesto. sada moj brat ima oko 20he pod zakup i sa svima ima potpisane ugovore. isto nikom nista ne daje.
 
Nazad
Vrh