Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

Odg: Cena zemlje?

Darko J je napisao(la):
Ali mene interesuje bar neka orijentaciona cena?
orjentaciona cena ti je od 1300-1600eura za jutro ili ako ti je lakše 1 euro po fatu.
Pošto se jutro vodi kao 1600 fati eto ti prosečne cene.To u opštini Sečanj plaćaju u pojedinim mestima stim što je u Jarkovcu dosta loša zemlja spram Jaše,Sečnja ,Krajišnika.Znači da ja ne bi dao više od 1200 za jutro u Jarkovcu.
 
Odg: Cena zemlje?

Mislio sam da je cena zemlje u ovom delu Banata nesto veca
ali hvala didi puno na odgovoru, mnogo mi znaci :ppozdrav:.
 
Odg: Cena zemlje?

Ova tema nije osvezena odaaavno, mislim da je zima pravo vreme za ovakve teme.

Posto sam pocetnik, ne zamerite, ali me bas interesuje koliko je to "jutro" u ha, odnosno sta znaci oznaka "kj", odnosno koliki je taj "dulum" u ha kako bih mogao da se snadjem. Imajte razumevanja, ja sam dete sa kaldrme, te stvarno pojma nemam o merama o kojima pricate. Takodje me interesuje i sta je "arenda"??

LM, planiram da pazarim sa gospojom nesto zemlje da pokrenemo neku proizvodnju, od rada ne bezim, tezak posao mi nije stran a znam da je svaki posao na zemlji tezak i postujem to. Ako neko zna da se u mojoj okolini po Sumadiji prodaje neka zemlja, slobodno bacite poruku.

Hvala svima i pozdrav.
 
Odg: Cena zemlje?

baca imas temu dogovor oko mera ili razne mere za povrsinu zemlje u temi CAFFE , a o ceni zemlje naravno ovde moze da se diskutuje :ppozdrav:
 
Odg: Cena zemlje?

Pa imas zemlje koliko hoces u drlupi, ducini, sibnici.. Hektar je orijentaciono oko 1000e :cao:
A za kaldrmu, jeste Mladenovac Beogradska Opstina, ali nije bas da je totalno urbanizovana...
Kad je sezona radova , traktori i prikolice samo pice
 
Odg: Cena zemlje?

@North Army Ne znamo se Dragan i ja.

@Karalic Pa prijatelju, samo javi gde i koliko, ozbiljan sam. Ali ako moze da komadi budu preko 1ha radi lakse obrade.
 
Odg: Cena zemlje?

Darko J je napisao(la):
Pa eto dosli smo da zakljucka da je u Secnju i Zrenjaninu (kao sto kaze Zrenjaninac) 1 lanac = 1 jutro (ali taj izraz se tamo ne upotrbljava) = 5755 m2 :ppozdrav:.

Ali mene interesuje bar neka orijentaciona cena?

Ma kod mene je od 2500-3000jut. ili ti 5755m2 čak sam ove godine dao i 3300 po jut. :udri:
 
Odg: Cena zemlje?

Kod nas je 1 lanac =1,25 kj a 1 h=1,75 kj Ja sam otprilike pre jedno 4 meseca kupio 3 kj zemlje prve klase za 11 000 eura
 
Odg: Cena zemlje?

zmajurina je napisao(la):
@North Army Ne znamo se Dragan i ja.

@Karalic Pa prijatelju, samo javi gde i koliko, ozbiljan sam. Ali ako moze da komadi budu preko 1ha radi lakse obrade.
Majstore, slisaj radio klas... ili u Sopot ponedeljkom, pijacni je dan.. pa u kafanu kod Caneta.. Svi nesto prodaju, niko ne kupuje.. :nono:
 
Odg: Cena zemlje?

kod mene se normalizovala cena zemlje,ima i ko je davao po 200e/kj u napred za arendu,a i ovde je ista prica bez 2500e ne moze se naci jutro dobre zemlje.
 
Odg: Cena zemlje?

Kod nas je hektar zemlje osrednjeg kvaliteta oko 2000evra ali zakup ide i do 500evra što po meni znači da ljudi koji toliko plaćaju zakup nemaju jasnu strategiju poslovanja ili im je jako dobar profit na kratke staze(povrtari i rasadničari).
 
Odg: Cena zemlje?

mims je napisao(la):
Odakle si tačno?

Ako mene pitas, iz Mladenovca, centar varosi.

Meni je strategija sledeca: da pazarim zemlju, pocnem sa obradom i polako. Radim ja drugi posao, "gospodski" sto bi rekli ali ne mogu vise. Muka mi je od tog "gospodskog" dela. Radim privatno, posla ima ali para ni od korova. Moja je firma, placam radnike koji samo treba da rade i malo ukljuce mozak, sto im je svima najtezi deo. Onaj koji ukljuci mozak misli da je najpametniji i odmah hoce vecu platu. Razmisljanja su mi ovakva: ako mogu da prihodujem u proseku 500E mesecno (prosek za celu godinu) s obzirom da zena radi to je odlicno. Spreman sam da od tih 500 dam svih 200 mesecno za kupovinu (otplatu kredita i slicno), tako da su na primer na raspolaganju 12 meseci po 200E oko 2400E, racunam da 5ha isplatim za 5 godina. Drugo je sta cu da radim na zemlji. Imam neke ideje koje su, cini mi se, dobre. Ne trazim ni veliku ni brzu zaradu, hocu samo da ostvarim neku konstantu ako je moguce.

Sa druge strane ostaje zima koja je "mrtva" sezona, sto bi rekli, kad ide svinjokolj i ostale lepe stvari, opet dobro.

Ako nisam u pravu, recite ljudi, da odustanem odmah od svega.

Pozdrav svima i hvala, mere sam video u temi a za ostalo se polako snalazim.
 
Odg: Cena zemlje?

E vala ako misliš da privatni biznis zameniš sa poljoprivredom, pošao si u pogrešnom pravcu.
 
Nazad
Vrh