Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

Odg: Cena zemlje?

Kod mene se krecu od 1000 do 3500 eura, ali se najcesce prodaju od 1500 do 2500 eura, zavisno od kvaliteta zemlje, ima par njih u selo sto kupuju ne pitaju za cenu i zato polako cene idu gore!
Arenda se krece od 60 da 120 eura, 60 e je ona sto se prodaje za 1000 a 120 ona od 3, 3500 eura, ali najcesce se krece tu oko 80-100 eura (koliko i ja placam), e sad neko za arendu placa u robi pa mu onda cena arende dodje promenljiva, daje se za 6,7,8 meteri po jutru!
 
Odg: Cena zemlje?

Zemlja ce biti sve skuplja, u Rumuni pre 10 god moglo se kupiti po 100 dolara hektar a sad nema ispod 4500-5000 evra. Sto meni neuleti parcela od oko 50 h pa da uletim u kredit od 15-20 god :D
 
Odg: Cena zemlje?

mrzi me da trazim, ali cena zemlje u rumuniji nije ni blizu onog sto si naveo...
 
Odg: Cena zemlje?

Jeste sigurno bar ove god sam bio 3 puta tamo imam prijatelje koje zive na selo, jedan od njih je radio 150 h i sve prodao francuzima jer kaze da nema zaradu da radi. Oni seju najvise zita i to se vozi za francusku. U selu ima 2-3 koji rade oko 200 h svi ostali su sluge strancima. Ako on mene laze lazem i ja vas...
 
Odg: Cena zemlje?

Boki-Vl je napisao(la):
Jeste sigurno bar ove god sam bio 3 puta tamo imam prijatelje koje zive na selo, jedan od njih je radio 150 h i sve prodao francuzima jer kaze da nema zaradu da radi. Oni seju najvise zita i to se vozi za francusku. U selu ima 2-3 koji rade oko 200 h svi ostali su sluge strancima. Ako on mene laze lazem i ja vas...

I ja sam cuo nesto tako da je u rumuniji, pogotovo da je skocila cena zemlje od kad su usli u Evropsku uniju!
 
Odg: Cena zemlje?

ja sam proletos kupio 3 jutra po 3000e jutro i to na kredu jer je bilo jeftino posto je nuz mene a cene se krecu od 2500 pa do 6000e po jutru sto je previse ali kod nas cena arende je od 200 do 350e nas duvandjije ubise sa cenom to je bilo jesenas a videcemo za koji mesec sta ce da bude
 
Odg: Cena zemlje?

Izvinjvam se sto ovako upadam.

Da li neko zna bar orientaciono kolika je cena zemljista prve i druge klase u opstini Secanj (konkretno interesuje me selo Jarkovac) po lancu (oni racunaju 1lanac=5755m2)?

Ako bilo ko zna koliko se krecu cenu u ovom kraju, bio bi mu jako zahvalan na odgovoru.
 
Odg: Cena zemlje?

Taj tvoj lanac je veoma sitnog okca kad je velicine katastarskog jutra a Secanj mi je daleko pa neznam cene zemlje za taj kraj!
 
Odg: Cena zemlje?

Pa eto dosli smo da zakljucka da je u Secnju i Zrenjaninu (kao sto kaze Zrenjaninac) 1 lanac = 1 jutro (ali taj izraz se tamo ne upotrbljava) = 5755 m2 :ppozdrav:.

Ali mene interesuje bar neka orijentaciona cena?
 
Odg: Cena zemlje?

Boki-Vl je napisao(la):
Zemlja ce biti sve skuplja, u Rumuni pre 10 god moglo se kupiti po 100 dolara hektar a sad nema ispod 4500-5000 evra. Sto meni neuleti parcela od oko 50 h pa da uletim u kredit od 15-20 god :D
Sve skuplje poljoprivredno zemljište u Rumuniji
EMportal sreda, 7. maj 2008. Rast cena poljoprivrednih proizvoda povećao je apetite rumunskih poljoprivrednika za zemljom, koja je zbog toga sve skuplja, pa je dostigla prosečnu cenu od 1.500 evra po hektaru.
Stručnjaci procenjuju da bu u naredne tri godine cene zemljišta u Rumnuniji mogle da se utrostruče i da se približite cenama u ostalim članicama Evropske unije, u kojima hektar obradivog zemlijišta može da vredi i 10.000 evra, izjavio je predsednik Rumunskog nacionalnog udruženja poljoprivrednika (FNAR) Viorel Matei
-------------------------------
07.10.2007.
Rumunija: Rast cene poljoprivrednog zemljišta
Bukurešt - Cene poljoprivrednog zemljišta u Rumuniji mogle bi do 2012. godine da se utrostruče, prognozira rumunski dnevnik Zijarul.

Hektar obradivog zemljišta bi se tako za sledećih pet godina mogao prodavati po šest hiljada evra, u poređenju sa sadašnjom cenom od 1.500 do dve hiljade evra.
 
Odg: Cena zemlje?

Jeste pre 15 meseci! ja sam samo rekao to sto mi je prijatelj pricao nemora da bude tacno...
 
Odg: Cena zemlje?

hmmmmm cudno......svugde pada cena zemlje samo kod nas skace.

Pre 4-5 godina je jutro bilo 800-1500 E zavisno od lokacije. Pretprosle godine smo kupili jednu parcelu pored nas za 1800 E/KJ i bilo nam je skupo ali smo uzeli jer smo dugo prizeljkivali tu zemlju. Cujem pre mesec dana prodata jedna parcela za 2880 E/KJ.

Kupaca kod nas ima dosta i ako neko razglasi da prodaje zemlju po normalnoj ceni onda ne treba da planira nista da radi za sledeci dan, jer ce morati sa kupcem da ide da prepise zemlju. Ali bukvalno je tako da se prodaje isti dan.
 
Odg: Cena zemlje?

Mozda nisam dovoljno upucen u temu,procitao sam 20 postova i vidim da je cijena dosta niska. Mislim da je jos samo u Srbiji zemlja bez neke realne vrijedosti. Ja kupujem zemlju svake god i sve je skuplja i skuplja. Prije 5-6 god se hektar mogao kupiti za 1000-2000 eura a prosle godine sam placao i do 10000 eura za hektar. Ali kad se pogleda da se zemlja samo jednom kupuje a vala i prodaje onda nije ni slupa. Ja vjerujem u zemlju i ona je najsigurnije ulozen novac i ko ima novca nek je samo kupuje.U mojoj i okolnim opstinama je predsjednik vlade svu zemlju pokupovao i tesko od njega ko moze da kupi sta. Nebi velikani ulagali u zemlju da nesto ne znaju,samo je razlika sto mi kupjemo svojim novcem ili kreditom a oni zna se kako!!!!!!!
 
Odg: Cena zemlje?

cena zemlje na vecito to mi je jos nekako jasno da neko trazi i 10000 za kj pa ko voli nek ... al neka mi neko objasni kojom matematikom neko DANAS plati(nudi) 300e/kj za arendu KAKO :sta:
 
Odg: Cena zemlje?

Slazem se sa Cicijem uz napomenu da je uzimas bar na 5 god.Nikad nebih na arendu sejao povrce.
 
Nazad
Vrh