Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

Odg: Cena zemlje?

~Kiki~ je napisao(la):
szeky je napisao(la):
Blago vama, kod nas prva klasa 4500- 5000 evra i to se ljudi otimaju. Lično sam morao da dam za hektar pored moje skoro 8000, a tek za veće parcele da ne pričam :udri: :udri: :udri: :udri:

Nije baš malo ! :zli:
Ti bi kiki za te pare mogao da kupis 10 jutara i to da biras u kom delu atara...
 
Odg: Cena zemlje?

Komso i kod nas ce uskoro ako ovako nastavi bog reci zbogom.Ona izreka sto juznije to tuznije u Banatu je obrnuta/sto severnije to tuznije/
 
Odg: Cena zemlje?

pazareno juce, 2kj 8000e "extra" klasa od dobrog gazde ,cista djubrena, sa sva 4 karova :ppozdrav:
 
Odg: Cena zemlje?

Roberte kako se krece cena arende i uopste zemlje posle ovih licitacija drzavne zemlje kod vas u Beceju.Jel cena ide na dole?
 
Odg: Cena zemlje?

evo ovako kod mene trenutno od 1500-2000E po Kj da kupis, inace drzavna zemlja je prodata za 8000 din. po hektaru
 
Odg: Cena zemlje?

danas mi je bio lik da nudi 1kj,pored mene na pesku,za 2300e,meni puno,pa kad ce ta zemlja to da vrati? :zli:
 
Odg: Cena zemlje?

Ja sam pazario 1kj za 2500e,stim sto je zemlja 1klase i nalazi se pored asfalta!
 
Odg: Cena zemlje?

Kod nas je krenula cena zemlji dole! Pre par meseci nisi mogao naci jutro ispod 4500 eura a sad nude za 4000 i nema kupaca!
 
Odg: Cena zemlje?

Kod mene počeli su da nude za 2500 € a bilo je i 4 - 4500 € :cao: ( će da padne još ako se ovako nastavi ovo sr... )
 
Odg: Cena zemlje?

Počela da pada cena i to drastično(realno).Jesenas nam komšija nudio 3 jutra za 6.000 po jutru a jutros bio i traži 6.000 za sve
 
Odg: Cena zemlje?

Neka,neka se kiseli neću dok još ne padne cena dole jer još uvek nije dostigla cenu koja je bila pre 5-6 god kada smo kupili 8 jutara u komadu za 1000 po jutru
 
Odg: Cena zemlje?

Kod mene je taj pad cene minimalan ili ga čak i nema. I koliko vidim ovde je i najskuplja zemlja, jutro nema šanse da se kupi ispod 5000 evra. :zli:
 
Odg: Cena zemlje?

i kod mene se prica da je pala cena,ali sto vredi ode za 4-4500 a sto je malo losije jednostavno se neprodaje znam za 3500 po kj vec dugo niko nepazari a po 4 i 4200 dvadesetak jutara je istrgovano
 
Odg: Cena zemlje?

meni su juce nudili 1 jutro za 4200eura i to jos neka pola peskara i breg a u blizini otpada :udri: ::lose:: pa ja reko da za takvu zemlju nebi dao ni 3000e a kamoli 4200e ali ljudi neznaju sta treba da traze i da sto vise naplate za zemlju ali cuo sam da ce cena zemlje jesenas pasti jer ce svi ratarski proizvodi imati nisku otkupnu cenu pa ze zato zbog toga ljudi prodavati zemlju i cena ce biti manja i ja mislim da je realna cena kod nas 3000e za jutro ili eventualno 4000e ako je blizu puta ili sela :ppozdrav:
 
Odg: Cena zemlje?

svestan sam da bi skoro svima ovde na forumu odgovarala niska cena zemlje ali moramo videti i drugu stranu medalje a to je da ljudi koji podaju zemlju nisu vise u stanju da tu zemlju rade i da od nje zive pa prodaju zemlje vide kao jedino resenje da covek pocne neki posao privatno posto kao radnik kod nekog privatnika moze samo da zaradi toliko kolko mu treba da prezivi pa kada pogledamo da je prosek posedovanja zemlje u sadasnjem domacinstvu negde oko 10 jutara i da to jos treba da proda po ceni od npr 2500e (ovo je moja slobodna procena)on za te pare nemoze da kupi ni garsonjeru u novom sadu pa sada vi vidite koliko bi trebala da bude realna cena zemlje sa ovim postom nezelim nikoga da uvredim ali kazem da treba sagledati i drugu stranu medalje
 
Odg: Cena zemlje?

u mojoj blizini je općina prodavala zemlju oko 3000 ha ima je svakakve od extra loše do odlične cijena je bila od 800€-3500€ za hektar za keš, i još se je valjda moglo uzeti na kredit od 20 god , a onda je nešto skuplja , najbolja stvar je što prave na jednom dijelu sustave za navodnjavanje , samo je meni malo daleko , ali je cijena ok ... kod menbe je 1 jutro od 2000-3000€
 
Odg: Cena zemlje?

Englezi imaju izreku "kupujte zemlju , vise se neproizvodi" to moze biti samo deficitarna roba
 
Nazad
Vrh