Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

zorancile je napisao(la):
Nisi nešto dobro postavio jednačinu.
627 evra mesečno puta 12 meseci je 7524 evra godišnje, a babi plaćaš 250x8=2000 evra godišnje
Znači kupovina te zemlje je skuplja od zakupa za 5524 evra. Ako imaš svake godine iz nekog drugog izvora da dotiraš te pare, onda kupi.

Jednacina je dobra... 627 e. * 60 meseci (pet godina) = 37.620 e

250 e (Godisnje) * 8 kj = 2000 e * 5 (Godina) = 10.000 e
Razlika za pet godina je 2380 e , a rata mu je 627 , te znaci da mu je od te sume novca koja mu je ostala pokriveno skoro cetiri rate .. Znaci da bi mu kamatu pokrila razlika sto bi dao babi , plus mu ostaje za skoro cetiri rate krede :ppozdrav:
 
10000 ( babi ) - 7620 ( kamata ) = 2380 -na pet godina-
Post je spojen: [time]1295490885[/time]
_________________________________________________
O glavnici sad ne pričamo ........
 
Lepa rasprava! Samo da vam napomenem jednu stvar. Svi krediti su indeksirani u EVRIMA, a takodje nijedna banka ti nece dati na 60 meseci kredit sa fiksnom kamatnom stopom. Mozda i hoce ali ce kamata biti 20+% godisnje. Najbolji primer "povoljnih" kredita su stambeni krediti kojima rata skace svakih 3-4 meseca.
Lepo zvuci, ali treba imati mooda to uraditi :cool:
Ipak mislim da je najsigurnije "pruziti se koliko si dugacak".
 
Zanimljiva rasprava, ali samo nakratko da vas prekinem - da li neko zna kako se kreće cena zemlja prve klase u komadu nekih 6-7 jutara na Kelebiji, naravno srpska strana je u pitanju?
 
bojcetic je napisao(la):
Lepa rasprava! Samo da vam napomenem jednu stvar. Svi krediti su indeksirani u EVRIMA, a takodje nijedna banka ti nece dati na 60 meseci kredit sa fiksnom kamatnom stopom. Mozda i hoce ali ce kamata biti 20+% godisnje. Najbolji primer "povoljnih" kredita su stambeni krediti kojima rata skace svakih 3-4 meseca.
Lepo zvuci, ali treba imati mooda to uraditi :cool:
Ipak mislim da je najsigurnije "pruziti se koliko si dugacak".
Koliko bi po tebi ovo podiglo "visinu onog kredita" od 30000 e ? :sta:
 
Aristotel je napisao(la):
Zanimljiva rasprava, ali samo nakratko da vas prekinem - da li neko zna kako se kreće cena zemlja prve klase u komadu nekih 6-7 jutara na Kelebiji, naravno srpska strana je u pitanju?
Tek sad sam video da si iz Novog Sada. Daj koordinate sa Google Eartha ili pokušaj bolje da objasniš gde na Kelebiji je ta parcela. Ja sam kupio pred novu godinu 4 jutra po 2250E jutro 3 ili 4 klasa i bliže gradu ali pripada Kelebiji. Na kilometar od mene, kod somborske pruge, prodat lanac za oko 3200E ali blizu asfalta i grada, ne znam klasu. Informacija iz druge ruke, ćale čuo od nekog za tu cenu. Zvali smo i mi na oglas, tražili su čini mi se 3500E.
 
@Farmer II
Nisam bas najbolje razumeo sta me pitas, ali verovatno mislis koliko kamata a samim tim i rata moze da ode gore?
To je nepredvidivo. Kad potpisujes ugovor sa bankom vodi advokata sa sobom i detaljno prodjite ceo ugovor.
Neke od najbitnijih stavki:
-faksna kamata ili promenljiva kamata
-kurs po kojem se placaju rate
-hipoteka
-vodjenje racuna
Prva stavka gledaj da bude fiksna kamata, ali sumljam da ce banka da pristane na to.
Kurs po kojem placas rate zahtevaj da bude po srednjem kursu NBS na taj dan, jer sitnim slovima moze da pise da placas po prodajnom kursu same banke, koji je dosta nepovoljniji od srednjeg NBS. Npr za danas je kod procredit banke kupovni 106.6487 a kod NBS je srednji 104.5575 Nije malo da ti maznu na tu sumu 2.1 din *30000 glavnice i isto toliko na kamatu.
Hipoteka, se stavlja na predmet finansiranje i jos na neku dodatnu nepokretnost. U slucaju da ne platis 2 ili 3 rate (zavisi od banke) uzmu ti zemlju koju si kupio na kredit plus hipoteku.
Negde ces morati da imas otovren dinarski/devizni racun. Vodjenje racuna naplacuju mesecno oko 200-500din zavisi od banke.

Ovo je najkrace na sta treba da obratis paznju. Ima tu jos kojekakvih zackuljica. Uglavnom svaki njihov ugovor je tako koncipiran da u slucaju spora tesko ces da ih dobijes na sudu, jer svaki clan je pravno napisan u njihovu korist.
Najvise obrati paznju na stavke 1 i 2. Stavka 1 je nepredvidiva, i tu je najbolje da popricas sa nekim ko vec ima kredit u istoj banci.

Nadam se da je ovo sto sam pisao od koristi, ako jos nesto nije jasno potaj pa cu pokusati koliko znam da objasnim. :cao:
 
Da, na to sam mislio ::svaka cast::, samo se nisam najbolje izrazio. Hvala na (više nego potrebnim) savetima :D :cao:
 
Sad sam zvao neki oglas za prodaju zemlje koji već dugo gledam po novinama.Radi se o zemlji u KO Krajišnik koja se graniči sa mojo KO.Čovek ima 4,5 lanaca(KJ).1,5 kj mu se nalazi blizu sela ,a 3 su u komadu malo dalje od sela.
Za to 1,5kj traži 8500eura,a za 3 kj traži 12000 eura.
Nisam izdržao ,a da ga ne pitam jeli on bolestan.Spustio mi je slušalicu. :haha:
 
Nazad
Vrh