Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

kako da lokalna uprava izda kad je zemlja u privatnom vlasništvu?
nađi vlasnika pa dogovori nešto.
 
abro je napisao(la):
Dr.Gruja je napisao(la):
Epona je napisao(la):
Čekajte. Jel vi to kažete da bez obzira na to što su meni komšije npr niko i ništa, samim tim što nam se međe njive komšije imaju pravo preče kupovine nad mojim zemljištem, i obratno?
Baš tako. :ppozdrav:
Bilo nekad, više ne važi, barem kod nas.

Vazi i dalje, otkud ti to da ne vazi? Sad, koliko se postuje to je druga prica. Kad sam kupovao nisu mi trazili saglasnost komsija ali ako se komsija pobuni u nekom zakonskom roku, propade ti ugovor (Nisam cuo da se neko zalio nedavno mada ja jednom prilikom zamalo nisam za pola jutra!)
Naravno komsija ima pravo prece kupovine po istoj ceni po kojoj si zemlju prodao onom drugom
Nema pravo da te ucenjuje ali ako si formirao cenu moras komsiji da ponudis.
Razlog za ovo pravilo je ukrupnjavanje poseda, i skroz je logicno

Ako ti prodajes zemlju, sve jedno i je kome je dajes vazno da dobijes svoje novce
 
:D sorin u pravu si ,pravo preceg nije nikad prestajalo vazi sto je i logicno zbog ukrupnjavanja a inace cena kod nas po jutru od 1200 do 2800 evrica
Post je spojen: [time]1295456837[/time]
_________________________________________________
ako su komsije bile obavestene ili slucajno jos i bilo istaknuto javno na oglasnu tablu da je zemlja na prodaju neznam koliko tacno dana ,i sa potvrdom mesne zajednice da je bilo na oglasnoj tabli onda nema frke :cao:
 
Možda grešim ali pre par godina (x) pri kupovini sam obavezno išao kod komšija na potpis, više ne(4-5g), rečeno mi je da to više ne važi i ne treba. Sad ste me zbunili i baš ću se raspitati ... dal se ja to kockam zadnjih godina... :sta:
 
abro je napisao(la):
Možda grešim ali pre par godina (x) pri kupovini sam obavezno išao kod komšija na potpis, više ne(4-5g), rečeno mi je da to više ne važi i ne treba. Sad ste me zbunili i baš ću se raspitati ... dal se ja to kockam zadnjih godina... :sta:

Kockaš se!

Sve to lepo prolazi dok te neko ne tuži i obori ugovor u svoju korist pričam iz iskustva jer me je jedan ludak tako tužio ali sam sraćom dobio sudski spor posle šest ročišta zato što se on nije držao zakonskog roka za tužbu(30 dana od dana saznanja). :ppozdrav:
 
U Prokredit banci nude kredit, npr na 60 meseci ako se podigne 30000 € treba da se plaća mesečna rata od 627 € .

Moja računica za 30000 € može da se uzme 8 kj zemlje....... zakup na pet godina iznosi 10000 € ( kod mene ) U prevodu bolje bi bilo da banci plaćam 190 € zakupa ( kamatu ) za kj godišnje nego nekoj babi 250 € za kj godišnje i bilo kad može neko da mi oduzme ili da se proda ta zemlja , ali ako uzmem na večito to je mojee ......

Šta mislite :bravo: vredi li ulaziti u ovo ??
 
Sandor , 627 * 60 = 37.620
A babi 250 * 8 = 2000 * 5god = 10.000

Po toj racunici, ono sto bi dao babi, ide ti kao rata kamate, i jos stedis razliku od 2380 evrica...
Skoro cetiri rate kredita dobijas...3,7 rata od kradita..
Naravno da ti se isplati :ppozdrav:
 
Nisi nešto dobro postavio jednačinu.
627 evra mesečno puta 12 meseci je 7524 evra godišnje, a babi plaćaš 250x8=2000 evra godišnje
Znači kupovina te zemlje je skuplja od zakupa za 5524 evra. Ako imaš svake godine iz nekog drugog izvora da dotiraš te pare, onda kupi.
 
Kad bi bila svaka godina kao ova npr 8 kj x 6 t kukuruza to je 48 t x 1.8 € = 8640 € mogo bi da platim rate , ostao bi mi 1100 € za seme i za naftu a đubrivo bih kupio od subvencije :haha: :haha: SAMO KAD BI BILO SVE OVAKO BELO :ppozdrav: :ppozdrav: posle 5 godina rada ostao bi mi 8 kj zemlje u vlasništvu :ppozdrav:
Post je spojen: [time]четвртак, 20. јануар 2011. 10:16:47 CST[/time]
_________________________________________________
Još ću da ubedim sam sebe da uzmem kredit ako nađem zemlju za prodaju :haha: :haha: .
 
Kod nas je KJ 2200/2500,- a arenda 7-8 metara psenice!

Takva racunica moze da prodje ako vec radis npr 100 jutara pa mozes da uzmas recimo 50.000,- kredita!
A ako dve godine za redom podbace tebi onda kolege iz banke dodju i kazu : "skidaj gace"
 
Nazad
Vrh