Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

gogi666 je napisao(la):
šandor je napisao(la):
Hvala :ppozdrav: . Danas sam isplatio i prepisao :D

Da li znate da " moraju " da potpišu komšije da nisu zainteresovani za kupovinu određene parcele ??
Suprotno imaju pravo da oduzmu ( kupe ) zemlju po onoj ceni koji je stavljen u kupoprodajni ugovor !


Tacno je da komsije moraju da daju svoju saglasnost, taj zakon jos uvek vazi ali koliko se primenjuje pojma nemam!
Ali u svakom zakonu postoji rupa!
Napravi se jednostavno ugovor o poklonu i problema vise nema! Cak je i porez jeftiniji mada sam cuo da ce i taj porez na poklon da dignu da bude isti kao i porez na promet!
:ppozdrav:

Da li ovo zaista moze u praksi da se primeni? Npr, ja kupim od babe zemlju, a u ugovoru stavimo da je u pitanju poklon? I onda ne moraju komsije da potpisuju nista?

I jos jedno pitanje, jel moze da se napravi ugovor o ustupanju te zemlje na koriscenje nekom registrovanom poljoprivredniku i koliki se porez u tom slucaju placa? Da li za zasad voca taj ugovor moze da bude samo godin dana?
 
Ovo o poklonu ide sto posto i dosta se koristi, koliko mije advokat rekao i vise nego ugovori sa potpisima komsina!
A za "ustupanje" neznam i neverujem jer se moze uzeti u zakup "bez nadoknade" to ti je slico!
 
Gogi, na to ustupanje bez naknade sam i mislio. Da li bih ja kao vlasnik parcele placao neki godisnji porez i koliko bi isao u odnosu na velicinu parcele?
 
polke je napisao(la):
Gogi, na to ustupanje bez naknade sam i mislio. Da li bih ja kao vlasnik parcele placao neki godisnji porez i koliko bi isao u odnosu na velicinu parcele?
Vlasnik zemlje uvek plaća porez na zemlju, bez obzira šta radi sa njom.
 
Hvala na odgovorima! :ppozdrav:

Znaci, da bih preveo zemlju na sebe, dovoljno je da uz pomoc advokata sklopimo ugovor o poklonu, a pare na ruke prodavcu mimo ugovora. Koliko se u tom slucaju placaju dazbine drzavi?

I posto je plac koji gledam od 55 ari pored asfalta, da li to povecava visinu godisnjeg poreza? Koliko on iznosi?
 
Malo da osvežimo temu.
Da li neko prodaje zemlju u Banatu oko Jaše Tomića, a da je dobra njiva - i, pošto? Dajte bilo koju informaciju treba mi orijentir samo.
 
Ja sam nedavno pravio ugovor za kupljeno poljoprivredno zemljiste i brat koji je advokat po struci mi je sastavljao ugovor. Po njegovim recima MORAJU oba pomedjasa potpisati saglasnost ako se ne radi ugovor o poklonu iako je kupac jedan od pomenutih 'komsija'.

Navodno u svakom trenutku moze da se raskine ugovor o kupoprodaji ako nema potpisa pomedjasa ili darovnog ugovora tj. ugovora o poklonu.
 
Nemora da ti potpisuju komšije ako su penzioneri ili zaposlena lica.
 
Bubu je napisao(la):
Ja sam nedavno pravio ugovor za kupljeno poljoprivredno zemljiste i brat koji je advokat po struci mi je sastavljao ugovor. Po njegovim recima MORAJU oba pomedjasa potpisati saglasnost ako se ne radi ugovor o poklonu iako je kupac jedan od pomenutih 'komsija'.

Navodno u svakom trenutku moze da se raskine ugovor o kupoprodaji ako nema potpisa pomedjasa ili darovnog ugovora tj. ugovora o poklonu.

Ako si ti jedan od komšija na moraš tražiti potpis drugog komšije da nije zainteresovan za kupovinu njive. 100% Tačno. :ppozdrav:
 
Čekajte. Jel vi to kažete da bez obzira na to što su meni komšije npr niko i ništa, samim tim što nam se međe njive komšije imaju pravo preče kupovine nad mojim zemljištem, i obratno?
 
Mozda nije za ovu temu ali ako neko zna odgovor...

Imam dve parcele po 10 kj(Jedna vlasnistvo, jedan 5 godina arende) i izmedju jednu parcelu od 1kJ koja je vec 3 godine u parlogu

Raspitao sam se u katastru i parcela je pod hipotekom u banci, vlasnik nema nameru da je obradjuje i sl

Posto postoji neki zakon po kome lokalna uprava moze da izda u zakup zemlju koja je u parlogu (ne obradjuje se)
da li neko ima informaciju ili iskustvo u tim stvarima?
 
Nazad
Vrh