Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

@gogi
Kod nas nazalost nema kredita sa tom normalnom kamatom,ovi bankari su sve do jednog zelenasi :zli:
 
Ne znam tačno da ti kažem kolike su kamate u ciframa, mada ima više načina obračunavanja kamata i imaju ona sitna slova u ugovoru u kojima piše da kamate nisu fiksne ni na jednom dugoročnom kreditu.
Uglavnom, na 7-10 godina ukupna kamate te košta 50-70% ukupno za ceo period kredita od vrednosti zemlje, zavisi od banke do banke.
Po mojoj računici zemlja u mom ataru teško da može sama sebe da isplati za 10 godina ako je uzmeš na takav kredit.

Pitaj u banci da li još uvek daju subvencionisane kredite, čuo sam da ih neće više davati ove godine, da je potrošen taj fond. :sta: Ti krediti su bili povoljniji od običnih bankarskih.
 
šandor je napisao(la):
Hvala :ppozdrav: . Danas sam isplatio i prepisao :D

Da li znate da " moraju " da potpišu komšije da nisu zainteresovani za kupovinu određene parcele ??
Suprotno imaju pravo da oduzmu ( kupe ) zemlju po onoj ceni koji je stavljen u kupoprodajni ugovor !

Kod nas to nije slucaj da sinordzije treba da potpisu, ja sam razmisljao o jednoj parceli sto je do mene i pre 15ak dana saznam da ju je covek prodao za neke male pare ::lose::
 
šandor je napisao(la):
Hvala :ppozdrav: . Danas sam isplatio i prepisao :D

Da li znate da " moraju " da potpišu komšije da nisu zainteresovani za kupovinu određene parcele ??
Suprotno imaju pravo da oduzmu ( kupe ) zemlju po onoj ceni koji je stavljen u kupoprodajni ugovor !


Tacno je da komsije moraju da daju svoju saglasnost, taj zakon jos uvek vazi ali koliko se primenjuje pojma nemam!
Ali u svakom zakonu postoji rupa!
Napravi se jednostavno ugovor o poklonu i problema vise nema! Cak je i porez jeftiniji mada sam cuo da ce i taj porez na poklon da dignu da bude isti kao i porez na promet!
:ppozdrav:
 
Pravna pomoć Forumu

Nije da se mešam u tuđe poslove.

Ukoliko treba pravna pomoć Forumu PoljoInfo.com pro bono* će stupiti na scenu advokatska kancelarija prebogata advokatima (mnogi advokati su nekadašnje, proverene sudije na opštinskom i sreskom nivou).

Pozdrav
Bibliotekar

* Pro bono = džabe
 
Hvala imaćemo to na umu, mada smo do sad ovih nekoliko pretnji tužbama rešili sporazumno. Međutim nikad se ne znak kad može zatrebati.

Samo neznam kako se sve to mašlo u temi Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )
 
nema problema uradiš darovni ali unesi stavku dase više nemoze prekinuti tj navedite neopozivo da taj što daruje nemoze pokvariti jasam tako sad kupio 1h 3800eu+porez uknjizbe oko10000din
 
od 01 I 2010 je na snagu stupio zakon (ponovo) da komsija ima pravo prece kupovine....
to nije vezano za opstinu vec je to sada zakon u Srbiji...

dakle uz ugovor MORA da se dostavi izjava 2 komsija da nisu zainteresovani ili jednog ukoliko je parcela sa druge strane do puta... ali se i tada daje izjava da je parcela do puta...

dakle imas pravo da vidis da li te je neko falsifikovao i dao izjavu u tvoje ime da nisi zainteresovan. i osporis ugovor... i mozes da kupis tu parcelu po ceni iz ugovora...

druga je stvar da li si ti sada fin i neces da se zameras

pozdrav


cika_jova je napisao(la):
šandor je napisao(la):
Hvala :ppozdrav: . Danas sam isplatio i prepisao :D

Da li znate da " moraju " da potpišu komšije da nisu zainteresovani za kupovinu određene parcele ??
Suprotno imaju pravo da oduzmu ( kupe ) zemlju po onoj ceni koji je stavljen u kupoprodajni ugovor !

Kod nas to nije slucaj da sinordzije treba da potpisu, ja sam razmisljao o jednoj parceli sto je do mene i pre 15ak dana saznam da ju je covek prodao za neke male pare ::lose::
 
Bilo je kod nas slučaja da kupac nije pitao komšije nego je on potpisao svojevoljno umesto njih,komšije kad su saznale mogli su da ponište ugovor ali nisu mogli kupiti zemlju po ceni koja je bila navedena u ugovoru jer sudija je naglasio da zna da se u ugovor stavlja minimalna cena zbog taksi nego ako žele kupiti zemju mogu po tržišnoj ceni koja se tad kretala.Onda su odustali jer su se nadali da će jeftino dobiti zemlju.A još su imali i trošak jer su morali platiti sud i advokata.
 
Stave ljudi u ugovor duplo vecu cenu,plate malo vise porez a ti prihvati cenu iz ugovora.... :kisa:
 
Ko ne žali malo više para može i to da se sredi ::namigivanje:: . Porez je 2.5 % na cenu stavljen u ugovor .
 
To je najbezbolniji nacin fiktivno dignes hiljadu eura platis porez 25 pa nek placa ko oce sa sa darovnim ugovorom je providno cak moj advokat kaze da to moze neko i da ponisti .Kupljeno dva lanca po cetri hiljde citaj sedam hiljada
 
tomica je napisao(la):
To je najbezbolniji nacin fiktivno dignes hiljadu eura platis porez 25 pa nek placa ko oce sa sa darovnim ugovorom je providno cak moj advokat kaze da to moze neko i da ponisti .Kupljeno dva lanca po cetri hiljde citaj sedam hiljada
Dva lanca za 4ooo evra? Ako nije tajna u kom kraju? I mi nešto kupujemo a o pravoj ceni ima malo pravih informacija, samo šta se traži.
 
danas overeno,kupio zemlju do moje 23,5 motike po 270 evrica,i jos na rate do prvog maja,malo je gredava zemlja al je do moje
 
Ovo više nije normalno...
Za jutro zemlje dažbine katastru+neke glupe takse+2,5%= skoro 200 evra. To je 5% vrednosti zemlje.
I onda kaže nema stranih investicija...
 
Jedna parcela od 4 jutra, sa 4 vlasnika koji su je nasledili, 4 ugovora po 2250E, 4 puta advokat po 5000 din, 4 puta taksa za overu od 3600 din. Biće još uknjižba 5000 din i 2,5% oko 225E. Isplaćeno sve osim 1000E koji dospevaju iduće godine u Julu. Zemlja dosta loša, jedna velika greda na kraju, kad sam to orao uzbrdo činilo mi se da će se traktor izvrnuti unazad. Bila je izdata 10 godina, analiza će verovatno pokazati katastrofu. Ali nalazi se uz kraj naše nove njive od 4 kj i ako bi morali dati put koristili bi ga svi a ne samo vlasnici. A ako je kupi neko od lokalnih "ja radim 300 jutara" na prodaju neće biti više nikad.

Jeste da sam se opredelio da ću posle skoro izvesnog propadanja trenutnog posla da radim zemlju ali mota mi se po glavi da sam za ove pare mogao da preživim jedno 3 godine. Uz'o ili ne, kajanje ne gine.

Ćale kupio 2 jutra sa druge strane za po 2000E na rate po 400 mesečno koje plaća još od kraja leta ima da isplati još oko 1000.

Vezano za ovo gore što je Branko napisao, nasleđenih 5 jutara i 1/4 salaša može da izađe blizu 1000E troškova suda, advokata, geometra i državnih nameta. Tačna cifra se još ne zna, nije sve stiglo na naplatu.
 
machak

- zasto nisi pravio jedan ugovor sa ta 4 vlasnika? - imao bi jednu taksu. takodje bi posle u katastru imao jednu taksu jer se ona uplacuje po ugovoru a ne po velicini parcele...
- za sta ti je trebao advokat pri kupovini zemlje?
 
Krcko_Oraščić je napisao(la):
machak

- zasto nisi pravio jedan ugovor sa ta 4 vlasnika? - imao bi jednu taksu. takodje bi posle u katastru imao jednu taksu jer se ona uplacuje po ugovoru a ne po velicini parcele...
- za sta ti je trebao advokat pri kupovini zemlje?
Advokat, odnosno advokatica, je zastupala "našu" stranu (moj otac i strina) u prilično nezgodnoj ostavinskoj raspravi koja se završila dobro ali je vrlo lako moglo da dođe do višegodišnjeg tužakanja gde bi pola vrednosti nasledstva otišlo na advokate i sudove. Bila je prirodni izbor za ovu stvar. A trebala je jer mi sami nismo znali kako da izvedemo stvar, oni još nisu uknjiženi kao vlasnici. Advokat koga sam prvo pitao je rekao da se čeka uknjižba. Ona je odradila posao i dobro ga naplatila. Nije bilo popusta na "količinu ", svaki novi ugovor (ustvari isti sa novim podacima prodavca) je koštao tih 5000 din. Da smo mogli sve da ih skupimo i stavimo na jedan ugovor bilo bi verovatno jeftinije ali privodili smo ih jednog po jednog, kako je koji pao na mamac 2250 odmah umesto "dajem 2500 ali videćemo kad" koliko je nudio konkurent koji se već pojavio.

Da smo čekali uknjižbu verovatno bi se pojavilo još jačih igrača, kojih ne nedostaje u okolini, i ko zna gde bi završilo sa cenom. Daleko od optimalnog ali sada je gotovo. Ako strina, za koju nemamo para ni da nudimo ništa, ne uspe da proda po većoj ceni onda smo se zahebali, ni prvi ni poslednji put.
 
Rabadzija je napisao(la):
danas overeno,kupio zemlju do moje 23,5 motike po 270 evrica,i jos na rate do prvog maja,malo je gredava zemlja al je do moje

Sta ti to znaci, nista ne razumem? Platio si nesto 6345e, koliko je to m2?
 
Nazad
Vrh