Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

Odg: Cena zemlje?

Jbg
manja je jagma za zemlju u banatu nego u beckoj i sremu pa i cena manja!
Prosle godine sam uzimao za 2500,-kj i bio sam ubedje da ce otici preko 3000,-!
A ove godine se nista ne trguje pa prodavci malo popustili!
 
Odg: Cena zemlje?

Mi smo povećali zemljišni fond za 5,8 kjili 3,3 ha,od čega je 20 ari dolja na svu sreću u kraju parcele a ostalo je I klasa i malo III.Njiva je plaćena 9050 e.
 
Odg: Cena zemlje?

Svaka cast. :ppozdrav:

Kod nas ima zemlje i po 1000 e za hektar.
Neka okvirna cena je od 3000 do 5000e.
Najskuplja je pored asvaltiranog puta.
 
Odg: Cena zemlje?

Predrag Brankov je napisao(la):
kod mene 3kj, ako imas srece da nadjes da kupis, morao bih da platis 12000E, a zakup nema sanse da ces naci, jedino ako ne ponudis 1500kg psenice po 1kj! Ovaj narod kod mene je totalno poludeo
ja radim njive pod zakup samo koje mi nude dzabe da ne izraste korov ! ima za koje dajem po dzak zita ili kukuruza za kokoske ljudima da ne bude bas dzabe! nude mi jos al trenutno nam ne treba! kad bi videli koliko njiva ima u prlog kod mene u krugu od 5km ! i sve manje rade ljudi!
 
Odg: Cena zemlje?

Kod nas ako je zemlja pored puta Irig-Ruma onda je cena 100-200 evra ar!!!
A ako je negde u ataru onda se krece od 4000 do cak 15000 za hektar ako se radi o vinogradarskoj zemlji.
 
Odg: Cena zemlje?

kiraj je napisao(la):
Mi smo povećali zemljišni fond za 5,8 kjili 3,3 ha,od čega je 20 ari dolja na svu sreću u kraju parcele a ostalo je I klasa i malo III.Njiva je plaćena 9050 e.
Nek je sa srećom :ppozdrav:
A kako nađoste onih 50 eura (jel za muštuluk)?
 
Odg: Cena zemlje?

talianu je napisao(la):
kiraj je napisao(la):
Mi smo povećali zemljišni fond za 5,8 kjili 3,3 ha,od čega je 20 ari dolja na svu sreću u kraju parcele a ostalo je I klasa i malo III.Njiva je plaćena 9050 e.
Nek je sa srećom :ppozdrav:
A kako nađoste onih 50 eura (jel za muštuluk)?
Znaš kako po vašarima trguju oni sa konjima ,"aj da podelimo"
 
Odg: Cena zemlje?

kombajner je napisao(la):
Predrag Brankov je napisao(la):
kod mene 3kj, ako imas srece da nadjes da kupis, morao bih da platis 12000E, a zakup nema sanse da ces naci, jedino ako ne ponudis 1500kg psenice po 1kj! Ovaj narod kod mene je totalno poludeo
ja radim njive pod zakup samo koje mi nude dzabe da ne izraste korov ! ima za koje dajem po dzak zita ili kukuruza za kokoske ljudima da ne bude bas dzabe! nude mi jos al trenutno nam ne treba! kad bi videli koliko njiva ima u prlog kod mene u krugu od 5km ! i sve manje rade ljudi!


i kod mene ista meta isto odstojanje, zemlje sve vise, a ljudi odustaju, pogotovo ko je malo tanji sa mehanizacijom, tu je i traktor pri kraju..
i to su uglavnom ljudi stariji, mladji nece to ni da pogledaju a kamoli da rade, jos kad cuju da treba i pare da se tu ulazu - nema od tog posla nista
 
Odg: Cena zemlje?

Ja razmisljam ovako: ako je nemam uslova i necu vise da radim sto onda ne bi dao drugom da radi. U mom kraju svi su u inostranstvu i svi imaju pare sa strane, a imanje su ostavili u prlogu , poceli su i bagremi da rastu po tim njivama. Pojedini daju dzabe da im se rade te njive , a neki traze po nesto. Ti sto traze po nesto za mene ne vrede nista , jer kad oni nisu uspeli u inostranstvo da zerede paru nego oce i od bednih seljaka da otimaju poslednji deo i onako male zarade.
Moj pokojni otac je davao nekada 4ti deo, a odkad mi je umro otac ima vec 8god , od tada ne dajem nikom nista . Bio je jedan covek koji je imao 1.5hektara na 300m od moje kuce( gastarbajter). On je bio poslednji kome smo placali 4ti deo, ali moja majka je prekinula to. Jednostavno u zadnjem razgovoru sa nama maoja majka mu ponudila samo da mu obradjujemo njivu . On se nije slagao stim i tako da smo prekinuli saradnju. I mogu vam recu da je moja majka bila u pravu. Evo sada moj brat ima preko 20hektara tudje zemlje i nikom nista ne daje i to su mahom velike parcele. :ppozdrav:
 
Odg: Cena zemlje?

Ja jednu parcelu 8kj obradjujem samo sto sam ocistio lastare i mladice bagrema pored asfalta! i to je za vec 3 godine sto je radim!! a drugu od preko 10kj radim za dzabe! super njive ravne i u jednom komadu!! al da ne skrecemo sa teme! :ppozdrav:
 
Odg: Cena zemlje?

Blago se vama kad vam daju za dz,ali ja ne bih nikom davao da radi moju zemlju za dz,nije stvar para nego principa,ali necemo sad o tome.

Kod mene cena ide svakako...u glavnom je pala na 2500-3500kj zavisno od dela atara,velicine njive,nema ni traga onoj prici od 5000e/kj.
 
Odg: Cena zemlje?

kako se krece cena arende sa i bez subvencija države u sremu,grubo,od-do.hvala
 
Odg: Cena zemlje?

North ARMY je napisao(la):
Blago se vama kad vam daju za dz,ali ja ne bih nikom davao da radi moju zemlju za dz,nije stvar para nego principa,ali necemo sad o tome.

Kod mene cena ide svakako...u glavnom je pala na 2500-3500kj zavisno od dela atara,velicine njive,nema ni traga onoj prici od 5000e/kj.

Kod nas se prodaje 1kj uglavnom i vecinom da je I klasa oko 5000 evropskih novaca sto je meni zdravo mnogo!
 
Odg: Cena zemlje?

I kod nas pocelo oko 5000evra/kj. Pre neki dan me zove drug. Hteo je da kupi njivu pored svoje. Vec od prolecavodi pregovore sa gazdom susedne parcele i neka orijentaciona cena je bila 3500e/kj. Kad sad mu trazi 4800 evra za jutro :sta: Kaze da je izvesni Cina prodao za 5000, pa sad svi traze 4500-5000. Ja sam pogodio za dosta manju sumu, e sad videcemo... Jos nisam ni isplatio, niti smo pravili ugovor, vec samo na rec. Do nove godine treba da se zavrsi pa cu da napisem kako sam prosao u trgovini.
 
Odg: Cena zemlje?

Ako ti odgovara dogovor trebao si da das kaparu, posle se malo teze odustaje.
 
Odg: Cena zemlje?

* uzeo sam 2 KJ za 3.000eura (1.500eu/KJ)
- mana je da su u pitanju 2 parcele - dakle male
+ vrlina je da je 1 parcela (1KJ) pored puta tako da sam prosao odlicno

* takodje uzeo sam 3 KJ u komadu za 5.400eu (1.800/KJ)
- mana je da u posed ulazim sledece godine posle vrsidbe psenice
+ vrlina je da se njiva nalazi prekoputa druge njive koju imam od 10 KJ u komadu + sejem kukurz na ugar
 
Nazad
Vrh