Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

Odg: Cena zemlje?

Mozes da kupis,ne trebas nista i nikog pitati.
Prodavac prodaje svoj deo od njive, i gotovo.Kupac ce bit suvlasnik sa trecom osobom(kodd tebe sa tetkom).
Ja sam tako kupio pre 3 godine 1 jutro od parcele od 2 jutara.Posto je mala povrsina ne moze se cepati,ali i ne vredi toliko platiti.
U katastru je upisano br.parcele xxxx , povrsina 1-12-xx, a vlasnici xy u 1/2 dela i yx u 1/2 dela.
 
Odg: Cena zemlje?

@drobi
ja sam prosle godine uzeo parcelu u zakup na 20god tri vlasnika po resenju o sostavinskom postupku i morali su svo troje da se potpisu inace sud nece da mi overi ugovor ovaj upis u katastar je po meni smesan mada verujem da je tako ali logike nema nikakve mada je kodd nas sve moguce
 
Odg: Cena zemlje?

drobi je napisao(la):
Mozes da kupis,ne trebas nista i nikog pitati.
Prodavac prodaje svoj deo od njive, i gotovo.Kupac ce bit suvlasnik sa trecom osobom(kodd tebe sa tetkom).
Ja sam tako kupio pre 3 godine 1 jutro od parcele od 2 jutara.Posto je mala povrsina ne moze se cepati,ali i ne vredi toliko platiti.
U katastru je upisano br.parcele xxxx , povrsina 1-12-xx, a vlasnici xy u 1/2 dela i yx u 1/2 dela.
Tako je, isti slučaj sam i ja imao.
 
Odg: Cena zemlje?

paorpaor je napisao(la):
Da vas prijupitam za misljenje i strucni savet.
Kupac hoce da kupi deo od parcele gde su vlasnici tetka i sestric. Parcela nije razgranicena,oni su vlasnici 1/2. Da li kupac moze da kupi od sestrica pola,a da se tetka nista ne pita. Znaci bez njenog potpisa i da on postane vlasnik 1/4.
Ako ne mogu da se dogovore sta ce biti cije, onda sud odluci ko ce biti levo a ko desno. Ne mozes da kupis nista ako komsije nisu saglasne da po X ceni kupe. U ovoj konkretnoj situaciji komsije SESTRICA su TETKA i COVEK X sa druge strane. Ako COVEK X i TETKA nisu zainteresovani da po ceni X kupe taj komad zemlje i to napismeno, onda moze KUPAC da kupi to. Posle KUPCU, TETKA i COVEK X ne mogu nista.
Skoro sam kupovo zemlju, sad za koji dan kupujem ponovo i ovo je procedura. E sad cuo sam da nije isto u svakoj opstini. :sta:
Nadam se da je jasno. :ppozdrav:
 
Odg: Cena zemlje?

U B.Topoli sud ne trazi izjavu komsija.Ne trebas nikog pitati,ni potpisati da neces da kupis.
Lepo i tiho overis ugovor u sudu, izplatis porez i pravac u katastar.Rok zalbe je 8 dana i posle toga komsije mogu da se zale kod onoga gore. :haha:
 
Odg: Cena zemlje?

Vi ocito ne citate sta sam napisao. Parcela nije razgranicena ! . Na parceli broj 4610 od 4 ha 32 ar 30 m su vlasnici u 1/2 dela tetka i sstric. Dolazi kupac i kaze da je kupio od 1/2 1/2 ,to jest 1/4 od parcele. Moze li to a da oavj drugi vlasnik ne ucstvuje u kupoprodaji ?
 
Odg: Cena zemlje?

Moze!
Sad su trojica suvlasnici, tetka 1/2 i stric i kupac po 1/4.
 
Odg: Cena zemlje?

dalje od te parcele, ili će uslediti dugotrajno drndanje po sudu.
ako kupi, on ne zna ŠTA konkretno kupuje.
epilog će biti da obrađuje čitavu parcelu a drugi vlasnik ga tuži za uzurpaciju svake godine.
može i da ne obradi deo, tj. ostavi tetkin deo u parlogu, ali mu sud ne gine, jer tetka kaže "moj deo je upravo onaj koji je obrađen".
tetka dobija sud bez ikakvih problema.neka ne naseda na priču bilo kog advokata.
on bi kupio idealni deo od nedeljive celine.fajront! gubi sud!
 
Odg: Cena zemlje?

paorpaor je napisao(la):
Da vas prijupitam za misljenje i strucni savet.
Kupac hoce da kupi deo od parcele gde su vlasnici tetka i sestric. Parcela nije razgranicena,oni su vlasnici 1/2. Da li kupac moze da kupi od sestrica pola,a da se tetka nista ne pita. Znaci bez njenog potpisa i da on postane vlasnik 1/4.

Sestric moze da proda svoj deo kome hoce ali samo u slucaju ako drugi suvlasnici nisu zainteresovani za kupovinu tako je 100% ovo ce ti reci svaki advokat a ja ti pricam iz licnog iskustva. :ppozdrav:
 
Odg: Cena zemlje?

Ali ljudi koji deo njive onda on dobija kupovinom to je pitanje jer nigde ne pise da je tetkina leva polovina a striceva desna i sad on npr kupi i pocne da radi desnu polovinu,a tetka ga tuzi i kaze da je bas to njen deo...
 
Odg: Cena zemlje?

Jedino da taj koji kupi 1/4 parcele ostalim suvlasnicima plati arendu, pa da radi celu njivu? Ili da svi suvlasnici prodaju u arendu nekom pa da srazmerno podele pare od arende?
 
Odg: Cena zemlje?

North ARMY je napisao(la):
Ali ljudi koji deo njive onda on dobija kupovinom to je pitanje jer nigde ne pise da je tetkina leva polovina a striceva desna i sad on npr kupi i pocne da radi desnu polovinu,a tetka ga tuzi i kaze da je bas to njen deo...

Oko podele njive se moraju sami suvlasnici dogovoriti koje je ciji deo, a ako ne onda preko suda pa da zepaju parcelu na vise delova ali to je teza vatijanta i mnogo skuplja. :ppozdrav:
 
Odg: Cena zemlje?

Zato razgranicite odmah sa najmilijima , bez onoga "lako cemo", jer ako se sad dogovorimo nesto, onda to i pribelezimo i overimo u sud, nema razloga da se ne stavi na papir posto smo se dogovorili, je li?
I sutra nema problema i zavrzlama.....
 
Odg: Cena zemlje?

3kj i 300 fati za 6500,-
Dogovorio juce.
Ima jedno 1,5km poljskim putem do njive
2.klasa na suvom
Ja mislim da je to ok?
 
Odg: Cena zemlje?

Moj komsija prodao 3,5kj za 7500 e,nudio je i meni da kupim ali posto nisam pri parama nismo trgovali.
 
Odg: Cena zemlje?

kod mene 3kj, ako imas srece da nadjes da kupis, morao bih da platis 12000E, a zakup nema sanse da ces naci, jedino ako ne ponudis 1500kg psenice po 1kj! Ovaj narod kod mene je totalno poludeo
 
Nazad
Vrh