Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

Odg: Cena zemlje?

Dr.Gruja je napisao(la):
Ma ko moze da zabrani tom coveku da ti pokloni zemlju. ::namigivanje:: ::namigivanje:: ::namigivanje::
aca74 je napisao(la):
Nije mi briga za isplatu, ali nešto mi žena kaže da ugovor o poklonu može samo među rođacima :sta:.
Moram ujutru advokata da pitam za ovo.
I ja to mislim ali videćemo.
Po tom rezonu što ne bi mogao i da čovek proda zemlju kom hoće, ali nije tako.
 
Odg: Cena zemlje?

Dr.Gruja je napisao(la):
Aco jedno ti je ugovor o poklonu a drugo kupoprodajni ugovor ako uradis kupoprodajni ugovor i komsije ne potpisu da nisu zainteresovane za kupovinu te zemlje i ti odradis sprevod mogu da te tuze i OBORE TAJ UGOVOR U SVOJU KORIST na sudu. :ppozdrav:
Ja ugovor nisam overio u sudu. A video sam baš na forumu izvod iz Zakona o prometu nekretnina. Samo moram videti kod advokata kakav je status takvog ugovora o poklonu, dal je on oboriv.
 
Odg: Cena zemlje?

Dr.Gruja je napisao(la):
Aco jedno ti je ugovor o poklonu a drugo kupoprodajni ugovor ako uradis kupoprodajni ugovor i komsije ne potpisu da nisu zainteresovane za kupovinu te zemlje i ti odradis sprevod mogu da te tuze i OBORE TAJ UGOVOR U SVOJU KORIST na sudu. :ppozdrav:
Ovo prvi put čujem!!!
Ja sam pre dve godine kupio zemlju za koju je bio i vlasnikov komšija zainteresovan,išao je on da pita da li ja imam pravo da kupim a oni mu rekli da prodavac može da proda kome hoće bio to komšija ili ne! Kod nas kupuje zemlju ko kako može još nisam čuo da je nekog komšija oborio na sudu ili nije " potpisao" pa ne možeš da sprovedeš zemlju na svoje ime.
Nađite dobrog advokata i rešite stvar.
 
Odg: Cena zemlje?

talianu verujem ti da ovo prvi put cujes ail ja ti govorim iz licnog iskustva sam ja sam kojekakvih ugovora uradio veoma mnogo u zadnjih 15 g. :ppozdrav:
talianu je napisao(la):
Dr.Gruja je napisao(la):
Aco jedno ti je ugovor o poklonu a drugo kupoprodajni ugovor ako uradis kupoprodajni ugovor i komsije ne potpisu da nisu zainteresovane za kupovinu te zemlje i ti odradis sprevod mogu da te tuze i OBORE TAJ UGOVOR U SVOJU KORIST na sudu. :ppozdrav:
Ovo prvi put čujem!!!
Ja sam pre dve godine kupio zemlju za koju je bio i vlasnikov komšija zainteresovan,išao je on da pita da li ja imam pravo da kupim a oni mu rekli da prodavac može da proda kome hoće bio to komšija ili ne! Kod nas kupuje zemlju ko kako može još nisam čuo da je nekog komšija oborio na sudu ili nije " potpisao" pa ne možeš da sprovedeš zemlju na svoje ime.
Nađite dobrog advokata i rešite stvar.
 
Odg: Cena zemlje?

Ma ne tvrdim ja da sam u pravu ,što ti ne bi verovao,ali kod nas nisam čuo da je neko imao takvih problema.Trebamo tražiti savet od nekog pravnika.
 
Odg: Cena zemlje?

Trebao si reci da si ti prvi komsija! Oni ne idu da provere... ja sam tako 5-6 parcela kupio :ppozdrav:
 
Odg: Cena zemlje?

dorel je napisao(la):
Trebao si reci da si ti prvi komsija! Oni ne idu da provere... ja sam tako 5-6 parcela kupio :ppozdrav:
Sad je kasno za to. Samo nisam siguran, traže izvod iz katastra prilikom overe ugovora, tako da može biti proverivo.
 
Odg: Cena zemlje?

mi sve sto smo prepisivali je bio ugovor o poklonu, sam ga kucam, tj imam vec uradjeno, i o je to, prolazi sve savrseno, manji je pore, ali imam i kupoprodajni ugovor...
 
Odg: Cena zemlje?

Nisam siguran dali ta opcija sa odobrenjem komsije jos vazi!? ( Ja mislim da je taj zakon izmenjen )
Ako ipak mora tako onda lepo ugovor o poklonu i mirna bosna! Znaju advokati to vec nemate problema!!
U svakom zakonu postoji rupa, nase je samo da je nadjemo! :haha:
 
Odg: Cena zemlje?

Jel zna neko koji je trend cena? Idu na gore, na dole, stagniraju?

Drugo pitanje, kad je obicno najzgodniji period za kupovinu, u smislu da najvise ljudi prodaje?
Mislim na mesec ili doba godine.

Hvala velika, pozdrav svima.
 
Odg: Cena zemlje?

Slicno kao sa stanovima. Cena ima blage oscilacije, ali obicno ide na gore. Najbolje su prosli ljudi koji su kupovali do ~2005. godine sad bi neki od njih mogli da prodaju zemlju za duplo. Najvise se trguje u toku kasne jeseni ili u zimu. Cene ne zavisi preterano od godisnjeg doba. Evo jedan primer. 2006 godine sam imao ponudu za 4kj za 8000 evra. Ali se ipak nismo dogovorili (oni nisu hteli da spuste, a ja nisam hteo da pristanem na 2000e/kj bilo mi puno). Sad da kupim tu njivu nema teorije za manje od 3000e/kj, dakle 12000 za 4kj. Nekim njivama je cena porasla sa 2000 na 4000, sve zavisi od mnogo faktora.
Zemlju je pogodilo slicni scenario rasta cena koji je pogodio stanove u Beogradu u periodu od 2003 do 2008, ali zbog SEK-e rast stao. Cak su sad stanovi osetno jeftiniji nego 2008-me.
Misljenja sam da cena nece ici preterano gore u sledecih ~5 godina, mozda jos neki 10%, ali to je maksimum.
 
Odg: Cena zemlje?

Hvala. Gledao sam oglase, ali se stvarno mali broj ponuda tako moze naci.

Pozdrav.
 
Odg: Cena zemlje?

Na oglasima mozete naci ili parcele koje su precenjene ili jako velike povrsine koje opet kostaju jako puno pa se tesko nalazi kupac. Najbolje je da se raspitate po kraju gde zelite da kupujete.
Primetno je takodje smanjenje trgovine zemljom. Atar moga sela ima oko 12-13000 jutara, godisnje vlasnika promeni ne vise od 50-60 jutara. Jako malo se trguje.
 
Odg: Cena zemlje?

VRLO pozeljno pri kupovini je da imas napismeno da obojica komsija nisu zainteresovani ili uopste ili po toj ceni da kupe parcelu, jer u protivnom imaju prava da te tuze i , veruj mi, uz par laznih svedoka da te dobiju na sudu, ako im predhodni vlasnik nij eponudio parcelu ili su jednostavno u losim odnosima. Znam jer moj prvi komsija ima tih problema.
 
Odg: Cena zemlje?

Da vas prijupitam za misljenje i strucni savet.
Kupac hoce da kupi deo od parcele gde su vlasnici tetka i sestric. Parcela nije razgranicena,oni su vlasnici 1/2. Da li kupac moze da kupi od sestrica pola,a da se tetka nista ne pita. Znaci bez njenog potpisa i da on postane vlasnik 1/4.
 
Odg: Cena zemlje?

Zanimljivo pitanje!e sad ja koliko znam sto kazes parcela nije razgranicena pa nemoze onda ni da kupi deo jel uvek ona druga osoba moze da kaze da je bas taj deo njen!No to je ono sto ja znam e sad mozda neko zna vise od mene!
 
Odg: Cena zemlje?

Po logici stvari ( ee logika ) oni su vlasnici 50-50 i niko nebi smeo da bilo sta radi sa svojom polovinom bez odobrenja onog drugog jer parcela nije razgranicena.
 
Odg: Cena zemlje?

Zaboravio sam kako se strucno kaze mislim : idealni deo ili tako nesto. Clanovi na koje se vodi parcela moraju se dogovoriti staje cije , a ako ne mogu da nadju zajednicki jezik, onda sud podeli parcelu. loicno je da kupac moze da kupi na papiru, ali kako da on to kupi kad on ne zna sta je kupio. U takvim situacijama kupci ne kupuju.
Nisam se puno raspitivao oko toga. Nama su nesto u sudu objasnjavali kada smo bili sa majkom u vezi nasledstva. Znam da majka nam ima 1/2 , a ja i brat po 1/4 ili cak i manje ja i brat. Ali to nije bitno. :ppozdrav:
 
Odg: Cena zemlje?

Ako je parcela omedjena (razgranicena) i medjasi nisu zainteresovani za kupovinu zemlje, vlasnik moze prodati kome hoce.
 
Nazad
Vrh