Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

Odg: Cena zemlje?

bojcetic je napisao(la):
@leka
Arenda kod nas ide u nebesa. Cena je od 100 evra pa na vise. Jedan primer: 6 jutara arende. Covek koji radi daje 25 meteri klipa i pola subvencije, dakle 15 tona klipa i 240 evra. Sami procenite ko je ovde bolje prosao. Ima jos ekstremnijih slucaja ali se za njih cuje tek kad gazda zemlje ne dobije arendu pa to razglasi po selu.
pa koja je tu racunica sta seje? sta treba da radim zemlju da se prica ::svaka cast::
 
Odg: Cena zemlje?

pa kad na vreme uradis sve posleve i bacis vestaka ima da rodi i da rodi a od toga ima da bude i za arendu i za mehanizaciju i za sve .......... ::novac:: ::novac:: ::novac:: ::novac:: ::novac::
 
Odg: Cena zemlje?

nikola94 je napisao(la):
pa kad na vreme uradis sve posleve i bacis vestaka ima da rodi i da rodi a od toga ima da bude i za arendu i za mehanizaciju i za sve .......... ::novac:: ::novac:: ::novac:: ::novac:: ::novac::
Bude moj k...c, a ne novaca za sve. :nono: Nikad necu shvatiti te ljude... Kupuju zemlju zbog prestiza, da bi je imali na broju? :sta:
 
Odg: Cena zemlje?

nikola94 je napisao(la):
pa kad na vreme uradis sve posleve i bacis vestaka ima da rodi i da rodi a od toga ima da bude i za arendu i za mehanizaciju i za sve .......... ::novac:: ::novac:: ::novac:: ::novac:: ::novac::
Ne bacacu klikere i kuglice iz raspadnuti lezajeva ti si sada otkrio toplu vodu kad moram tako da kazem,uopste nisi u pravu nije to tako kao sto ti kazes ,mozes ti sve da uradis kako treba i oped da propadnes
 
Odg: Cena zemlje?

ok ok.... ja se ne hvalim ja samo kazem a ko hoce da mi veruje neka neka mi vekuje a ko nece ja mu nemogu pomoci... :sta: :sta: :sta:
 
Odg: Cena zemlje?

Lala iz Banata je napisao(la):
nikola94 je napisao(la):
pa kad na vreme uradis sve posleve i bacis vestaka ima da rodi i da rodi a od toga ima da bude i za arendu i za mehanizaciju i za sve .......... ::novac:: ::novac:: ::novac:: ::novac:: ::novac::
Bude moj k...c, a ne novaca za sve. :nono: Nikad necu shvatiti te ljude... Kupuju zemlju zbog prestiza, da bi je imali na broju? :sta:

Valjda bi kupili neki besan Dzip da oce da se natkuruju.
 
Odg: Cena zemlje?

Imam ja komsiju koji ima 20 krava i 20 bika. Radi oko 50 hektara. Svakome placa arendu i zivotni moto mu je da se prica o njemu da radi najvise zemlje. A sto je nabio zenu i majku u stalu to nikom nista. Rade svi ko crnci Imanje obradjuje josuvek sa jednu rakovicu 65 i sa jednim 533 na koji je stavio novi motor od 539. Koliko ume da se uvaljuje u poso koji nemoze da postigne , to on nemoze da vidi. Pa su mu poslovi polovicno uradjeni. A da bi postigo sve u vremenu treba mu i bolja mehanizacija(veci i bolji traktor itd). Ali ima i zmiju u dzepu pa se nikako ne odlucuje za brzu mehanizaciju. Al sta se moze reci domacin covek radi 50 hektara. ::svaka cast::
 
Odg: Cena zemlje?

Ima ih i ovde kod mene u okolini.Utrkuju se ko ce vise zemlje da radi pa placaju arendu i po 150e/kj i to bez ugovora.
 
Odg: Cena zemlje?

:haha: :haha: :haha: :haha: Kako si me samo nasmejao. Ma koliko moj komsija bio ljubomoran sto ja i brat mladji i od njegovog sina. A uspesniji u poljoprivredi. Ja to nikada nisam gleda , nalazio sam i njemu parcele da radi za dzabe. Inace sam imao problema , svi kazu evo on placa arendu i svi trce kod njega. A kad ih on odbije oni dolaze kod nas da nam daju dzabe, A onda ih i ja odbijem kazem da imam i onako previse zemlje. :ppozdrav:
Po meni nije stvar da se ljudi utrkuju medjusobno , jer meni nije konkurencija moj komsija ili neki drugi . Svima nama je konkurencija cela EU. Bitno je da se radi tacno koliko moze da se uradi kvalitetno i bice zarada veca. :ppozdrav:
 
Odg: Cena zemlje?

leka je napisao(la):
pa koja je tu racunica sta seje? sta treba da radim zemlju da se prica ::svaka cast::
Seje svasta, ali uvek ima dosta repe i kukuruza pionir.
Kod nas je cena arende dugo bila 10 meteri zita ili 20 meteri kukuruza. E sad zadnjih godina kako je zito budzasto, svi vlasnici zemlje se drze kukuruza. Takodje kad su se uvele subvencije porasli su im apetiti. Tad je cena arende skocila na 180-200 evra. Ja licno nikad ne bih radio zemlju u arendu za vise od 130-150 evra po jutru i meni subvencija naravno. Ali svako je svoj gazda i razmislja svojom glavom zar ne?
Zanimljiva je takodje pojava utrkivanja, tipa komsija kupio rusa od 90 konja ja moram rusa od 105 i sl. Komsija radi 50 jutara ja moram bar 60 kj.
Cenu arende najvise diktiraju velike gazde od kojih je vecina duzna destine hiljade evra bankama za kredite, i koji su prinudjeni da rade sve vise zemlje kako bi isplatili te kredite, tako je doslo do nenormalnih cena za arendu.
Post je spojen: [time]1274305959[/time]
_________________________________________________
dragan82 je napisao(la):
Bitno je da se radi tacno koliko moze da se uradi kvalitetno i bice zarada veca. :ppozdrav:
Tacno 100%.
 
Odg: Cena zemlje?

I kod nas se utrkuju sa cenom arende isto ali ti sto su poceli da se utrkuju i visoko lete sad su ::lose:: ja vise od 100 eura ne dam po kj i subvencija me ne zanima :nono:
 
Odg: Cena zemlje?

50 e placam parcelu od 90 ari pored asfalta, na 1km od moje kuce i to u kompenzaciji za prase :spavam:
A sta treba da se gaji na parceli da bi se zaradilo ukoliko seplaca arenda 150e/kj, gde je ostalo??

Taj koji placa 150e nije zdrav u pamet!(sem ako je za plastenike)
 
Odg: Cena zemlje?

dragan82 je napisao(la):
Duki "Objasni malo, kako tako niska arenda, kolika je pomoc od drzave"

Pomoc drzave nema nikakve veze sa arendom. Pomoc je predvidjena za one koji ulazu i rade imanje, a ne onima koji imaju imanje. Jako je jednostavno da se razume. A arenda nije nikako niska 50e po hektru. Jer cena psenice je 10din/kg a nije 50din. Nadam se da si me sada razumeo.
Slobodno neka se registruje onaj cije je imanje pa neka on uzme pomoc drzave, na taj nacin vise ce da zeradi nego na arendu. Ali prvo da se registruje.
Jel ti pricas o Srbiji ili o Svajcarskoj ?, ja mislio pricas o Svajcarskoj :sta:
 
Odg: Cena zemlje?

Lala iz Banata je napisao(la):
zoran_vs je napisao(la):
a pre dve nedelje sam bio u zrenjaninu i tamo cuo za cenu od 250evra/godina u arendu
Samo vi iznosite ove cifre u javnost, pa kad vas na jesen sacekaju...
Ma neće niko da radi zemlju to je bilo u trendu dok su mogli svi da dižu subvencije, pa je bila otimačina za zemlju u zakup a samim tim i cenu su naduvali do besvesti a sada cena je spala tako da je došla u prvobitno stanje, konkretno ja plaćam zakup 300kg žita i 300kg kukuruza i normalno imam pravo na subvencije.
 
Odg: Cena zemlje?

kod mene ti je 1e po aru...a u zakupu imam oko 5h...doduse ne placam svima...neki daju njive samo da im pokosim dvoriste... ::namigivanje::
 
Odg: Cena zemlje?

Duki ne pravi se lud , jer vidim da si razuman. Ja pricam o Srbiji. A to sto ti imas imanje da das pod zakup , u tome te ja necu ometati . Ti ako nadjes klijenta ta mu to izdas za dobre pare , ja ti na tome cestitam. To je tvoj uspeh. Ja pisem ovde na ovom sajtu stvari kako ih vidjam i kako jesu. A svaki ko zna da racuna taj ubaci sve na papir, a papir nece da laze. Samo sto jako malo ljudi stave sve na papir. Duki ja te pozdravljam i ne zelim da ti kvarim pazar. A od istine nemozemo se sakriti. :ppozdrav:
 
Odg: Cena zemlje?

U zavisnosti koliko je dobra zemlja, moze da se nadje racunica cak i ako se plati 200e/ kj, kukuruz radja 5500kg po jutru, trenutna cena je 1200e, to je 660e, troskovi 260-270e, zarada 390e, ako platis rentu 200e, ostaje ti 190e po kj + 160e subvencija, eto zarade, pa ako radis puno, na kvantitet radjas kcalitet
 
Nazad
Vrh