Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

Odg: Cena zemlje?

Po klasama i mi imamo dobru zemlju,ali ima i strašno loših (slatine,trstaci,livade ) ali je kod nas problem male količine padavina i nepravilan raspored istih.Druga stvar što smo udaljeni od većih centara ,pa je to jedan od faktora da je zemlj relativno jeftina.Konkretno mi imamo 70% 1 i 2 klase ali neostvarujemo prinose ,koje u Bačkoj i Sremu ostvaruju sa 3 il 4 klasom.
 
Odg: Cena zemlje?

@vosi
Nije sve do klase, ima malo i do nas.Otimacina kao da je dzabe.Kupuje onaj ko pre cuje a ne ko da vise.Ja sam pre dve godin kupio od neke zene iz komsiluka sutradan joj je na vrata sedmoro kupaca dolazilo.
 
Odg: Cena zemlje?

Kod nas ako hoces da prodas zemlju,prvo moras otici kod prvih komsija sa leve i desne strane (na njivi) da ti ako nisu zainteresovani za kupovinu potpisu papirce i onda mozes prodati kome hoces.Ne znam da li je to pravilo svuda.Inace je dosta tesko doci do zemlje kod nas,a cena od 2000-3000 pa ko koga za..be!
 
Odg: Cena zemlje?

sasa22 je napisao(la):
Nije sve do klase, ima malo i do nas.Otimacina kao da je dzabe.Kupuje onaj ko pre cuje a ne ko da vise.Ja sam pre dve godin kupio od neke zene iz komsiluka sutradan joj je na vrata sedmoro kupaca dolazilo.

Oni Plackovi tražili 5000, pa kad je Joca Gogaš rešio da da, oni odustali...sad traže više :osmeh:
 
Odg: Cena zemlje?

U Kaću je ''najjeftinija'' zemlja......samo je nema :haha:
 
Odg: Cena zemlje?

kiraj je napisao(la):
Po klasama i mi imamo dobru zemlju,ali ima i strašno loših (slatine,trstaci,livade ) ali je kod nas problem male količine padavina i nepravilan raspored istih.Druga stvar što smo udaljeni od većih centara ,pa je to jedan od faktora da je zemlj relativno jeftina.Konkretno mi imamo 70% 1 i 2 klase ali neostvarujemo prinose ,koje u Bačkoj i Sremu ostvaruju sa 3 il 4 klasom.
To je zato što je banatska 2 klasa u bačkoj 4 ili 5 klasa..... Imam i jedne i druge i bačka 3 klasa je bolja od banatske 2
 
Odg: Cena zemlje?

mirmag je napisao(la):
Kod nas ako hoces da prodas zemlju,prvo moras otici kod prvih komsija sa leve i desne strane (na njivi) da ti ako nisu zainteresovani za kupovinu potpisu papirce i onda mozes prodati kome hoces.Ne znam da li je to pravilo svuda.Inace je dosta tesko doci do zemlje kod nas,a cena od 2000-3000 pa ko koga za..be!
Vise nema toga, uradi se ugovor o poklonu i tebe vise niko i ne pita...
 
Odg: Cena zemlje?

kiraj je napisao(la):
Po klasama i mi imamo dobru zemlju,ali ima i strašno loših (slatine,trstaci,livade ) ali je kod nas problem male količine padavina i nepravilan raspored istih.Druga stvar što smo udaljeni od većih centara ,pa je to jedan od faktora da je zemlj relativno jeftina.Konkretno mi imamo 70% 1 i 2 klase ali neostvarujemo prinose ,koje u Bačkoj i Sremu ostvaruju sa 3 il 4 klasom.
zar kod vas njije crna ritska zemlja?
 
Odg: Cena zemlje?

radivoj.nadlacki je napisao(la):
Oni Plackovi tražili 5000, pa kad je Joca Gogaš rešio da da, oni odustali...sad traže više :osmeh:
nebih se ja bas kladio da je taj resio da da, pre mi to lici na pricu za druge kupce
 
Odg: Cena zemlje?

To je dobro sto mora prvo komsija da se ponudi pa posle ides dalje sa ponudom, jer smo tako moze doci do ukrupnjavanja poseda. A krupni posedi su nasa buducnost. Ja pre kada sam bio kuci uzimao sam samo njive vece od ektar da radim, ina^ce manja me nisu zanimala, a sada moj brat uzima samo njive koje su po 2 i vise hektara u jedno mesto, a ostale njive koje su manje ostavlja ih neobradjene. :ppozdrav:
 
Odg: Cena zemlje?

To se zvalo "pravo prece kupovine" i cini se i meni da to vise ne vazi.

Ali mozda ima i neki pravnik koji prati celu pricu tako da moze da nas posavetuje.

:cool:
 
Odg: Cena zemlje?

Nebi znao kako da objasnim ovaj fenomen. U mom kraju u sva vlaska sela je nesto grupisano, a to je: imanje oko kuce i posle ima se i po neka njiva na stranu. Dok u srpska sela i ma sve njive po 10 i 20 ari redko gde moze da se vidi njiva od 50 ari , a jos redje od 1hektar. Oni to objasnjavaju da im tako njihov deda ostavio. Za svaku promenu treba da se pita deda, a deda je odavno umro i sad sta da se radi nastavnje se zivot sa malim njivama i sa nasim tvrdim srpskim glavama.
 
Odg: Cena zemlje?

interesuje me da kupim 20-30ha zemlje u okolini stare pazove ili rume. Mada sam svestan i kako moj rodjak kaze : ,,Neces naci dobru zemlju gledajuci u to govno(misli na monitor), nego na terenu" procitao sam post od ,,miso1" da postoje agencije koje posreduju u takvoj kupo-prodaji . stoga vas molim da me uputite na iste . na imanju mogu biti neke zgrade ali me u principu interesuje gola zamlja i po mogucstvu u komadu.
nisam siguran da je ovaj moj post dobro pozicioniran pa se unapred izvinjavam admin-u ukoliko nije . . .
za sve informacije i ponude mozete me kontaktirati na asnbgd@gmail.com ili preko poljoforuma
unapred hvala...
 
Odg: Cena zemlje?

Druze, vidim nisi dobio nikakav odgovor. Jesi li uspeo naci neku agenciju koja posreduje u kupovini zemlje?

Ja koliko sam video u oglasima se zemlja skoro i ne nudi. Svi prodaju samo kuce, placeve i industrijsko zemljiste. Kad bih pravio fabriku sa pogledom na autoput imao bih izbora kolko ocu. :)
No, jel ima neko savet kako kupiti zemlju?

Zamislimo sledeci scenario, odem na vasar (recimo u Rumi) i nadjem nekog da prodaje. E sad, kako da saznam kakva je zemlja i da li je ponudjena cena realna?

Jel ima neko savet gde je najpovoljnije kupiti dobru zemlju negde u opstinama Stara pazova, Indija, Ruma, Pecinci? Imajuci u vidu da bih prvih par godina davao u arendu.

Ja bih za pocetak kupio daleko manje, mozda oko 10-tak jutara (eventualno 20 ako naidje neka sjajna ponuda).

Hvala svima, pozdrav.
 
Nazad
Vrh