Top lista razbojnika

tarana

Član
Učlanjen(a)
23 Okt 2007
Poruka
1.813
Lokacija
kikinda
maločas bio u poljoprivrednoj stanici, pa čujem da su dobili dopis od kikindskog mlina o novim uslovima otkupa pšenice.
dakle, nema pozitivne bonifikacije!
negativne ima!
ako ti je vlaga manje od jus-a, računa se jus.
ako ti je hektolitar veći od jus-a, računa se jus.
ako su ovi parametri niži od jus-a, odbija ti se kilaža.

kad sam predavao žito, na jednom otkupnom mestu gužva i to velika.a žurimo se..kaže kombajner, da nosimo u kikindski mlin...
ne-ne prijatelju moj! ni kilo mog žita tamo više nikad neće ući, pa makar plaćali 10 din više od drugih!
to se dešavalo pre nego što sam čuo za ovu priču.a moja reakcije je posledica dugogodišnjeg "korektnog" ponašanja..
 
I jos ce da racunaju sa cenom od 9 din. Mamicu im razbojnicku :udri: :udri: :udri: :zli: :zli: :zli: :zli:
 
Na našem silosu u Pećincima nikada nije ni bilo bonifikacija.Čim uđeš na kapiju odmah 5% rastur do vage.Primese šamaraju kako koga opiče,ako znaju da si veći proizvođač onda te klepaju kako god stignu.Predavaću u S.Mitrovicu kao i prethodnih godina tamo ima bonifikacija i korektni su stvarno skroz
 
Prosto iživljavanje prema seljaku.Šta da sejem ako ne žito?Nosio sam se mišlju da žito zamenim uljanom repicom ali mi se burazer žali da su i nju sjebali ove godine i da nema neke vajde.Jedino marihuanu da zapatimo svi redom pa šta bude biće
 
već smo mi svi popušili :zli: :zli: :zli:,kod nas vam je to već godinama tako pljačkaju kako ko stigne ::lose:: ::lose:: ::lose::
 
Decki, i kod nas su danas trebali ici na pregovore o otkupnoj cjeni zita, al su pregovori propali, jer politicari zele pricati samo o nacinu isplate poticaja koji do sad nisu isplaceni...

Opet se sprema veliki prosvjed, pa kad traktori zakrce cjelu zemlju, nek se oni ladno jebu... Rekli su da ako se do petka ne bude znala otkupna cjena psenice, da ce biti svega... sad cekamo daljnji razvoj situacije...


Sve nas pljackaju kako god stignu, pa tako i nas... ne postoji primjesa ispod 5% a lom jos natovare, ap vlaga uvijek visoka a hektolitar nizak... sve to oni sebi naplate prije il kasnije...
 
Kome god da predas psenicu, kukuruz ili sta god samo gleda kako da te osamari i otme pola, bezobrazluk, znaci preteruju, kad niko ne kontrolise te privatne otkupljivace i rade ti sta hoce! :zli: :zli: :udri: :udri: :udri: ::lose:: ::lose::
 
evo saković nam objašnjava zašto je žito jeftino. vi drugovi proleteri i ja zajedno s vama proizvodite stočnu 'ranu i žito vam nije ni za qratz!
pritisak mi otiš'o na 200. jbmimmatrdaimjbm!!! :udri: :udri: :udri:


Ne treba zaboraviti ni činjenicu da domaća pšenica nije ujednačenog kvaliteta iako na tržištu žitom važimo kao značajni proizvođači semenske robe. Besparica, setva sa semenom sa tavana, bez primene neophodnih agrotehničkih mera, uz neizmirene obaveze korisnicima subvencija iz agrarnog budžeta za prošlu godinu, samo su deo uzroka što domaće žito, prema uzansama svetske pijace, pripada četvrtoj klasi, žitu namenjenom za ishranu stoke. A cena takve pšenice na tržištu kreće se oko 90 evra po toni bez PDV-a, odnosno 8,5 dinara za kilogram - istakao je Vukosav Saković, direktor Žita Srbije.
 
e mamu mu JBM :udri: :zli: ::jako_besan:: ::jako_besan:: ::jako_besan:: ::jako_besan:: ::jako_besan:: ::samo bes:: ::samo bes:: ::samo bes:: ::samo bes:: ::samo bes:: ::samo bes::
pa sta da sejemo,repa "nema" digestiju,psenica ni za qrac,kukuruza ima pun qrac pa sta da radimo :sta: ::lose:: ::lose::
nit nam daju neke kredite za navodnjavanje nista zivo nam ne pomognu :udri: :udri: :udri:
 
Tarana mozda ova psenica sto treba da se kosi i bude losijeg kvaliteta ali kakve su tek one sa zapada gde kisa pada i dopodne i poslepodne.Mozda bi i pokosio 90 posto psenice pre kise ali sve preko 14 vlage ide na susenje.Sa 15 vlage on odma skida 5 % ,te odlucih da tih 5% dam bogu ,a ne njima.Bog daje bog uzima.
 
Nazad
Vrh